Panelowa koloryzacja włosów – oryginalny trend na zimę 2020-2021

Co sezon topowi styliści fryzur wybierają modne koloryzacje, inspirując fryzjerów i miłośniczki barwnych metamorfoz z całego świata. Tej zimy kluczowy nie będzie jednak dobór pożądanego koloru, a sposób, w jaki zaaplikujemy farbę na włosy. Zdaniem specjalistów, furorę będzie bowiem robić tzw. panelowa koloryzacja. Na czym polega i jak się prezentuje? Sprawdzamy to dla Was!

Panelowa koloryzacja włosów to metoda wybiórczego nakładania farby na kosmyki, polegająca na aplikowaniu koloru na poszczególne sekcje, o dowolnym kształcie. By ją uzyskać, fryzjer dzieli włosy na naszej głowie niczym puzzle i łączy je kolorystycznie w pożądany sposób, dopasowując do swojej wizji. Pozwala to uzyskać bardzo zróżnicowane rezultaty, od mieniących się odcieni o zbliżonym poziomie jasności, przez płynnie przechodzące tonacje, aż po awangardowe kontrasty między panelami. Wszystko zależy, jaki kształt i w jakiej płaszczyźnie zdecyduje się wybrać stylista. Zobaczcie, jak wyglądają rezultaty tej koloryzacji i poznajcie najczęściej wybierane rozwiązania!

panelowa koloryzacja

Fot. Kolekcja The Eternals_Tom Connell dla Davines

Panelowa koloryzacja włosów – oryginalny trend na zimę 2020-2021

 

Panelowa koloryzacja – czyli jaka?

Panelowe farbowanie włosów można przeprowadzić na wiele sposobów, w zależności od indywidualnego pomysłu stylisty. Trudno zatem o jedną uniwersalną receptę. Dość znaczącą popularnością cieszy się na przykład tzw. „front blond„, czyli efekt koloryzacyjny w stylu lat 90., który tworzy się poprzez wydzielenie dwóch paneli – przy linii włosów nad czołem i ich rozjaśnienie.

farbowanie włosów

Fot. Kolekcja The Eternals_Tom Connell dla Davines

Prawdziwie spektakularny efekt gwarantuje wykonanie przedziałka na środku głowy i koloryzacja obu partii włosów dwoma różnymi odcieniami. Pofarbowane włosy układamy następnie, wykonując przedziałek z boku głowy. Dzięki temu zanika wyraźna granica pomiędzy tonacjami, a zamiast tego powstaje delikatny kontrast, bazujący na subtelnym prześwitywaniu „drugiego” odcienia spod tego, który aktualnie znajduje się „na wierzchu”. W zależności od okazji czy okoliczności, możemy jednak zmieniać sposób stylizowania naszych kosmyków, pozwalając sobie niekiedy na eksponowanie oryginalnego kontrastu. Wówczas pozostawiamy przedziałek dokładnie na środku głowy. Trudno o łatwiejszą bazę do błyskawicznym zmian wyglądu!

panelowa koloryzacja

Fot. Kolekcja The Eternals_Tom Connell dla Davines

Oczywiście panelowa koloryzacja świetnie sprawdza się także w bardziej tradycyjnych odsłonach, takich jak rozjaśniające refleksy, balejaż czy tzw. airtouch. W tym przypadku kierujemy się zasadą, że dla delikatnych rozjaśnień, wybieramy małe, naprzemienne sekcje włosów. By uzyskać mocno migoczące, odbijające dużą ilość światła koloryzacje, stawiamy natomiast na rozległe „puzzle”.

 

włosy

Fot. Kolekcja The Eternals_Tom Connell dla Davines

 

W artykule wykorzystaliśmy wskazówki Anny Szeszuły – fryzjerki z poznańskiego salonu Czesanka, oficjalnej trenerki marki Davines (włoskiego producenta profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  22 grudnia 2020 14:10

  Pasemka czy baleyage mi się podobają, ale takie wybiórcze nakładanie farby jak na zdjęciach to jednak nie mój gust.

  Odpowiedz
 2. janka1312  22 grudnia 2020 21:05

  nie w moim stylu 🙂

  Odpowiedz
 3. Magdalena  3 lutego 2023 22:14

  Słabe to jak dla mnie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany