Drip hair color – nowa, zdumiewająca technika farbowania włosów!

Tydzień temu stylistka fryzur z Arvady w Colorado, Taylor Rae, zaprezentowała na swoim Instagramie oryginalny sposób koloryzacji włosów, który nazwała „drip hair color”. Nietypowa forma farbowania kosmyków przywodzi na myśl dziecięce zabawy i zdecydowanie wciela w życie hasło: „spróbuj zrobić to, o czym zawsze marzyłaś, ale nie miałaś odwagi”. Zobaczcie niezwykły efekt końcowy!

Yves Rocher

Pisaliśmy wiele o niezwykłych technikach farbowania włosów. Po color mistingu, palm paintingu, rainbow roots i opal hair, wydawało nam się, że styliści fryzur niczym już nas nie zaskoczą. Po raz kolejny nie doceniliśmy jednak pomysłowości amerykańskich fryzjerów. Taylor Rae wrzuciła na swój Instagram filmiki i zdjęcia, które stały się zarzewiem nowego włosowego szaleństwa, znanego jako drip hair color. Najlepiej prezentuje się jako fryzura damska na długie włosy. Zobaczcie same!  A ?  może wypróbujecie tę technikę na krótkich włosach ?

fot. depositphotos.com

Drip hair color – nowa, zdumiewająca technika farbowania włosów!

Zapomnijcie o misternym farbowaniu włosów na rudo czy blond! Drip hair color polega na wylewaniu farby na włosy klientki, osłoniętej specjalną peleryną. Przy tym rodzaju koloryzacji nie ma mowy o żadnych pędzlach. Nie liczy się precyzja. Fryzura ma być fantazyjnym dziełem przypadku, tak jak obraz malowany techniką action painting.

Oczywiście dwukolorowy lub wielobarwny efekt kolorystyczny wymaga pewnego uprzedniego planowania. Zabierając się do bardziej skomplikowanych koloryzacji, fryzjerka rozdziela więc włosy na dwie lub więcej warstw, które osłania kawałkami specjalnej folii i oblewa farbą w określonej kolejności. Następnie każdą z polanych farbą sekcji przeczesuje grzebieniem o szerokich zębach, aby dobrze rozłożyć kolor i zapewnić mu intensywne nasycenie.

Warto też dodać, że farby muszą być rozcieńczone wodą, inaczej nie mogłyby swobodnie ściekać i układać się na włosach w barwne wzory.

 

Jesteście ciekawe, jak wygląda cały proces? Zobaczycie to na filmiku poniżej:

https://www.instagram.com/p/BfhVfa6DfEi/

Efekt farbowania przedstawionego na filmiku:

https://www.instagram.com/p/BfT27XSjlJE/

 

A oto inne niezwykłe efekty farbowania włosów techniką drip hair color:

https://www.instagram.com/p/BfZoiVwjf3m/https://www.instagram.com/p/BfUWS93Dkha/https://www.instagram.com/p/BfPX7hrDhu0/https://www.instagram.com/p/BfO07sTA1j0/https://www.instagram.com/p/BfbjdN0j5Fs/https://www.instagram.com/p/BfeOC7JjhCr/https://www.instagram.com/p/BfgpY9IDb8B/

Oczywiście taka koloryzacja sprawdzi się w pełni tylko w przypadku bardzo jasnych włosów. Nawet wtedy wydaje się jednak nieco ryzykowna. Co o niej sądzicie? Czy pozwoliłybyście wylać farby na swoje kosmyki?

 

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  2 marca 2018 08:49

  Przepięknie wyglądają zwłaszcza „tęczowe” kolory na włosach i ten neonowy zielony. Efekt oszałamiający i przyciągający uwagę innych. Jednakże ja bym nie pofarbowała włosów w taką wersję kolorystyczną.

  Odpowiedz
 2. MarciaMarcia  2 marca 2018 09:42

  Nie róbcie czegoś takiego bardzo Was proszę…

  Odpowiedz
 3. Alluska12  2 marca 2018 10:38

  Podoba mi się efekt niebieskich włosów (4 od końca), ponieważ efekt jest najbardziej naturalny. U dziewczyn z naturalnie czarnymi włosami może to wyglądać bardzo dobrze. Podobne kolory robiła sobie na włosach piosenkarka Christina Grimmie i wyglądała naprawdę pięknie 🙂 Reszta jest przesadzona i myślę, że na żywo wyglądać to będzie po prostu dziwnie.

  Odpowiedz
 4. Jaworka  2 marca 2018 11:31

  Fajne efekty ale niestety nie dla mnie raczej dla nastolatek w czasie wakacji

  Odpowiedz
 5. arancia  2 marca 2018 11:39

  Dosyć odważne posunięcie, efekt? no cóż, moze robić wrażenie i na pewno nie jedna osoba zwróci na taką fryzurę uwagę. Ale ja na pewno bym się na to nie zdecydowała.

  Odpowiedz
 6. magart  3 marca 2018 04:17

  Nie podoba mi się.

  Odpowiedz
 7. Kamira90  3 marca 2018 11:11

  Bardzo fajne kolory. Sama raczej bym sobie takich włosów nie zrobiła i bardzo jestem ciekawa jak wygląda efekt po kilku tygodniach, czy kolor nie jest wyblakły, wtedy to już nie wyglądałoby to tak fajnie.

  Odpowiedz
 8. Agnieszka  3 marca 2018 17:31

  Odważnie 🙂

  Odpowiedz
 9. katy  18 maja 2018 13:40

  Na jakiś koncert czy festiwal ok pod warunkiem, że na drugi dzień się spłucze 😉 Ja tam wolę brązy tylko takie czekoladowe, nie wiem jaki to numer ale fryzjerka mi miesza jakieś dwa revlony z hologramem i wychodzi ładnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany