Hitachi Seaside Park i inne niezwykłe parki kwiatowe

Wiosna trwa i jest coraz piękniejsza. Jeżeli i dla Wy o tej porze roku nie możecie się napatrzeć na piękne kwiaty, zobaczcie najpiękniejsze i najciekawsze parki kwiatowe!

Jedne z nas mają rękę do pracy w ogrodzie, inne nie. Każdy jednak może podziwiać bajeczne kwiaty! Prezentujemy najpiękniejsze i najciekawsze parki kwiatowe, których oglądanie i zwiedzanie jest prawdziwą ucztą dla oczu.

parki kwiatowe

źródło: pixabay.com

Hitachi Seaside Park i inne piękne parki kwiatowe 

Hitachi Seaside Park, Japonia

W tym przepięknym japońskim parku rośnie… morze niebieskich kwiatów. Park znajduje się w mieście Hitachinaka niedaleko Tokio i jest naprawdę ogromny – ma aż 190 hektarów powierzchni! Na tak wielkim terenie mieści się oczywiście mnóstwo kwiatów – aż 4,5 miliona. Kwiaty, o których mowa, to jednoroczna porcelanka Menziesa, znana także jako „baby blue eyes”. znajdziecie miliony niebieskich kwiatów o nazwie Porcelanka Menziesa (Porcelanka niebieska). Pochodzą one z Kalifornii, ale to tutaj rosną w największym skupisku. Nic dziwnego, że turyści ustawiają się w długich kolejkach, by zobaczyć ten cud natury. 

 

Nie mniej efektowny Hitachi Seaside Park jest jesienią, kiedy to zamienia się w morze czerwieni! 

Park Narodowy Dolina Kwiatów, Tybet

To niezwykłe miejsce położone na Dachu Świata, na wysokości od 3300 do 3650 metrów nad poziomem morza, przypomina żywą tęczę. Od czerwca do września kwitnie tu mnóstwo egzotycznych gatunków kwiatów – naliczono aż 520 ich rodzajów! Oprócz tak bogatej flory żyje tu także mnóstwo gatunków zwierząt, takich jak czarne himalajskie jelenie, piżmowce, niebieskie owce Bharal i niezliczone ptaki i motyle.

Co niezwykłe, przyroda w Dolinie Kwiatów bardzo przypomina tę alpejską.

Park Keukenhof, Holandia

Nie bez powodu Holandia jest znana jako kraj tulipanów. Będąc w tym kraju, nikt nie powinien ominąć parku kwiatowego Keukenhof w Lisse. Liczy on sobie 32 hektary powierzchni, na której co roku sadzonych jest 7 milionów kwiatów cebulowych – głównie tulipanów, ale także żonkili, hiacyntów i innych kwiatów. Barwne kobierce i przestrzenne rzeźby kwiatowe są układane co roku według nowej koncepcji. Początki ogrodu sięgają XIX wieku. Wcześniej, jak wskazuje nazwa Keukenhof – „ogród kuchenny” uprawiano tu zioła dla księżnej Jakoby z Bawarii, która lubiła u również polować. W 1830 roku poproszono znanych architektów zieleni, Jana Davida Zochera oraz jego syna, o zaprojektowanie ogrodu kwiatowego. Co też zrobili – i to z jakim skutkiem!

A Wy, zwiedziłyście ogrody botaniczne, które pozostawiły w Was piękne wspomnienia? Jeżeli tak, napiszcie nam o tym w komentarzach!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (183 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...