Meghan Markle urodziła córkę! Znamy imiona dziewczynki

Meghan Markle i książę Harry doczekali się córki. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że dziewczynka przyszła na świat 4 czerwca o godzinie 11:40 w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii. To drugie dziecko tej pary. Imiona dziewczynki są hołdem dla babci i prababci.

Yves Rocher

Sussexowie przywitali na świecie drugie dziecko. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że dziewczynka jest zdrowa i przebywa już w domu z rodzicami. Do tej pory imię córki było tajemnicą. Dziś już wiemy, że otrzymała ona imiona na cześć królowej i księżnej Diany.

Meghan Markle urodziła

fot. EAST NEWS

Meghan Markle i książę Harry powitali na świecie drugie dziecko

Kim jest Meghan Markle ?

Kim jest Meghan Markle ?

Amerykańska aktorka, modelka, działaczka charytatywna… Co wiemy o Meghan Markle? Kim jest wybranka księcia Harry’ego? Sprawdźcie!

Córka Meghan Markle i księcia Harry’ego będzie nosiła dwa imiona: Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor. Imiona córki to hołd złożony przedstawicielkom rodziny królewskiej – babci i prababci dziewczynki. Diana po Lady Di, mamie Harry’ego, a Lilibet po prababci, czyli królowej Elżbiecie II. Rezygnacja z oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej przez Meghan i Harry’ego nie wpłynie na miejsce ich dzieci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Dziewczynka jest aktualnie w linii sukcesji 8. osobą.

Lili otrzymała imię po swojej prababci, Jej Wysokości Królowej, której rodzinnym pseudonimem jest Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, by uczcić jej ukochaną nieżyjącą babcię, księżną Walii. To drugie dziecko pary, która wychowuje również 2-letniego syna Archiego Harrisona Mountbattena-Windsora. Książę i księżna dziękują za wszystkie miłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym wyjątkowym czasem jako rodzina – czytamy w oświadczeniu

https://www.instagram.com/p/CPyWWHenBm3/

Jak Rodzina Królewska zareagowała na informację o narodzinach Lili?

Pomimo ostatnich, gorących wydarzeń wokół księcia i księżnej Sussexu, rodzina królewska wyraziła zachwyt wiadomością o narodzinach dziewczynki.

“Królowa, jej syn książę Karol (ojciec księcia Harry’ego) i jego żona Camilla, oraz książę William (brat Harry’ego) i jego żona Kate „zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością o narodzinach córki księcia i księżnej Sussexu” – przekazała rzeczniczka Pałacu Buckingham.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  8 czerwca 2021 06:31

    Ładne imię

    Odpowiedz
  2. Hidari11  15 czerwca 2021 18:52

    A myślałam, że będą bardziej kreatywni i odejdą od tradycji nadawania imion po przodkach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany