Miłość ponad koronę – oni zrzekli się tytułu dla uczucia

Nie tylko królowie Zygmunt II August i Henryk VII stoczyli walkę o miłość do ukochanej kobiety. Wiele wysoko urodzonych osób nawet dzisiaj musi dokonywać trudnych życiowych wyborów w imię uczucia. Łamią zasady i konwenanse, sprzeciwiają się rodzinie, bulwersują opinię publiczną. Ostatnio świat obiegła wiadomość o księżniczce Mako, która wybierając miłość, rezygnuje nie tylko ze statusu cesarskiego i bogactwa, ale też musi opuścić rodzinę. Kto jeszcze z wysoko urodzonych zrzekł się tytułu, majątku, naraził się na niechęć bliskich? Oto historie, które udowadniają, że miłość ponad koronę istnieje!

Miłość ponad koronę – oni zrzekli się tytułu dla uczucia

pixabay.com

Zobacz także: Jak żyją współczesne księżniczki?

Księżniczka Mako – historia uczucia jak z bajki

Japońska telewizja nadawała relację z testu nuklearnego Korei Północnej, gdy program został przerwany, by przekazać widzom oświadczenie księżniczki Mako i jej narzeczonego. Najstarsza wnuczka cesarza Japonii, zdecydowała, że wybiera życie u boku ukochanego z ludu. W praktyce oznacza to, że musi zrezygnować nie tylko z tytułu i cesarskich przywilejów, ale też opuścić swoją rodzinę. Para oficjalnie zaręczyła się zeszłej niedzieli. Decyzja młodej dziewczyny wstrząsnęła opinią publiczną. Kurcząca się rodzina cesarska budzi bowiem obawy Japończyków.

Narzeczony 25-letniej księżniczki to Kei Kumoro, prawnik, poznali się 5 lat temu na studiach. Mako wychowała się w luksusach pałacu w Tokio, mając wszystko czego zapragnęła. Jej narzeczony mieszkał natomiast z matką i dziadkiem w małym mieszkanku. Musiał pracować m.in. dorywczo w restauracji i uczyć dzieci angielskiego. Para poznała się na prywatnym uniwersytecie, gdzie Mako studiowała historię sztuki i wiedzę o kulturze, a Kei prawo. Obecnie Komuro pracuje w jednej z japońskich kancelarii prawniczych, a księżniczka jest pracownikiem naukowym w muzeum.

Wraz ze ślubem, który odbędzie się w następnym roku, Mako przejdzie procedurę rejestracji jako zwykła obywatelka Japonii. Zanim dojdzie do ceremonii para będzie musiała wziąć udział w szeregu rytuałów.

–  Chcemy tworzyć ciepłą, spokojną rodzinę, pełną uśmiechu – powiedziała Mako podczas konferencji prasowej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (54 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. janka1312  7 września 2017 23:36

  te historie potwierdzają tylko to, że prawdziwa miłość istnieje!

  Odpowiedz
  • martucha180  8 września 2017 16:52

   To prawda! A tytuły i pieniądze tylko jej w tym przeszkadzają.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.