Marmurowe usta – niezwykły wiosenny trend, który opanował Instagram

Moda na marmurowe usta, podbijająca w błyskawicznym tempie serca instagramowych wizażystek i ich obserwatorek, została zapoczątkowana przez Suuz Brouwer, która zaproponowała internautkom usta w kamiennym odcieniu z marmurowym deseniem, stworzone głównie przy wykorzystaniu białej bazy. Proste, „naturalne” wzory przywodzące na myśl półszlachetne kamienie lub eleganckie tekstury wypolerowane na wysoki połysk, szybko zaczęły być jednak zastępowane przez znacznie barwniejsze wariacje i swobodne interpretacje tematu. Youtube zasypały tymczasem tutoriale wyjaśniające, jak wykonać tzw. „marble lips”. Zapraszamy do obejrzenia całej gamy kolorowych marmurowych ust zebranych w naszej galerii oraz obejrzenia pierwszego tutoriala!

Adrien Converse Unsplash.com

Marmurowe usta – niezwykły wiosenny trend, który opanował Instagram

Polecamy także: Nowy gorący trend tej wiosny – glitter undercut, czyli brokatowe wzorki pod włosami!

 

Przypominają marmurowe posadzki, kamienie poprzetykane żyłkami połyskujących drobinek, takie jak turkus, lub płótna malarzy stosujących technikę action painting. Surrealistyczne i hipnotyzujące – rozprzestrzeniają się na coraz to kolejne instagramowe konta, powoli przenikając do street stylu.

„Marble lips” zyskały już taką popularność, że niektórzy producenci szminek zdecydowali się na wypuszczenie specjalnych kolorowych pomadek, umożliwiających uzyskanie efektu marmuru za jednym pociągnięciem! Internetowe wizażystki testują jednak przede wszystkim własne tricki, by tworzyć niepowtarzalne wieloodcieniowe malunki ust. Obejrzyjcie tutorial Suuz Brouwer, od którego to wszystko się zaczęło:

https://youtube.com/watch?v=Wg6JXHjOjwI%3Fecver%3D1

 

Zapraszamy także do obejrzenia galerii marmurowych ust:

 

Specjalna szminka z efektem „Marble lips”!

 

Jak podobają się Wam usta tchnące tyloma kolorami i zaskakujące namalowaną na nich realistyczną teksturą? Czy wykonałybyście taki makijaż, żeby ubarwić swoją wiosenną stylizację? Czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (364 głosów, średnia: 3,96 z 5)
zapisuję głos...