Lakier hybrydowy – co musisz o nim wiedzieć?

Lakiery hybrydowe już cieszą się ogromną popularnością. Wciąż jednak jest wiele kobiet, które nie miały okazji ich wypróbować lub nie wiedzą na ich temat wszystkiego – i są pełne obaw. Tymczasem manicure hybrydowy jest prosty i całkowicie bezpieczny! Z myślą o osobach, które wciąż nie zdecydowały się na zastąpienie tradycyjnych lakierów do paznokci tymi hybrydowymi przygotowaliśmy krótki poradnik odpowiadający na najpopularniejsze pytania.

Jak nakładać lakier hybrydowy?

O wykonanie manicure hybrydowego najlepiej poprosić profesjonalną stylistkę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje hybrydy faktycznie wytrzymają do 3 tygodni, a nie odpadną  po kilku dniach – tak może się dziać, gdy robi je osoba bez odpowiedniego przeszkolenia. Dodatkowo, dobra manikiurzystka opowie Ci o najnowszych trendach paznokciowych, doradzi najlepszy kształt paznokci i za każdym razem zaproponuje zupełnie nową, oryginalną stylizację.

Nakładanie lakierów hybrydowych należy zacząć od opiłowania, zmatowienia i odtłuszczenia paznokci oraz zaaplikowania bazy i jej utwardzenia. Następnie manikiurzystka nakłada wybrany kolor. Każda warstwa lakieru utwardzana jest w lampie. Na sam koniec paznokieć pokrywany jest topem, który również należy utwardzić.

Ile trzymać lakier hybrydowy pod lampą?

Czasy utwardzania lakierów hybrydowych zależą od producentów – taką informację powinnaś znaleźć na przykład na stronie internetowej. Różnią się one w zależności od typu lakieru i mocy lampy. Dla przykładu: lakiery hybrydowe Semilac mają różne czasy utwardzania – dla baz i topów jest to 30 sekund, a dla większości kolorowych lakierów – 60 sekund.

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Lakiery hybrydowe różnią się od klasycznych także tym, że nie wysychają, tylko podlegają utwardzeniu pod wpływem promieni UV. Dlatego też nie da się zrobić manicure hybrydowego bez lampy – lakier nawet po kilku godzinach wciąż będzie mokry.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że słońce również emituje promienie UV, dlatego malowanie paznokci lakierem hybrydowym w słoneczny, letni dzień może skutkować delikatnym ich utwardzeniem. Nie będzie to jednak w żadnym razie tak skuteczne jak w lampie! Jest to też argument za tym, by nie przechowywać lakierów hybrydowych w nasłonecznionym miejscu – może to prowadzić do ich uszkodzenia.

Dlaczego lakier hybrydowy marszczy się w lampie?

Jeśli lakier hybrydowy marszczy się pod wpływem promieniowania UV, oznacza to, że na paznokieć nałożona została zbyt gruba warstwa produktu. Dzieje się to zazwyczaj wtedy, gdy chcesz przyspieszyć wykonanie manicure hybrydowego i nakładasz mniej, ale za to grubszych warstw. Zrezygnuj z tego – na stronie producenta lakierów przeczytasz informację o tym, ile warstw każdego koloru powinnaś zaaplikować. Dbaj o to, by były cienkie, ale dokładnie pokrywały paznokieć. Niektóre lakiery uzyskają prawdziwą głębię koloru przy jednej warstwie, a inne – dopiero przy drugiej lub trzeciej.

Jak zmyć lakier hybrydowy?

Usuwanie lakieru hybrydowego również najlepiej pozostawić doświadczonej manikiurzystce, posiadającej niezbędne przeszkolenie. Stylistka usunie hybrydy przy użyciu frezarki lub acetonu.

Ten drugi sposób możesz zastosować również w domu, jeśli akurat nie masz możliwości udania się do salonu. Na początek musisz delikatnie spiłować wierzchnią warstwę hybrydy (top) za pomocą pilniczka. Następnie użyj specjalnych folii do usuwania hybryd – namocz przyczepiony do nich wacik w acetonie i owiń folią paznokieć. Po około 10-15 minutach hybryda powinna zacząć kruszyć się i odchodzić od paznokcia – jej resztki możesz usunąć drewnianym patyczkiem lub metalowym dłutkiem.

Czy lakier hybrydowy jest szkodliwy?

Odpowiednio nakładane i usuwane hybrydy nie zaszkodzą Twoim paznokciom. Zaszkodzić może natomiast ściąganie lakieru hybrydowego siłą, kiedy widzisz, że zaczyna odstawać od paznokcia – wówczas bowiem razem z lakierem usuwasz warstwę ochronną płytki, przez co paznokieć jest osłabiony i podatny na złamania.

Błędne jest także przekonanie, że promieniowanie z lampy UV jest szkodliwe. To prawda, że nadmiar promieniowania ultrafioletowego jest niezdrowy, jednak te ilości, które emituje lampa do paznokci hybrydowych są tak niewielkie, że nie mają możliwości, by zagrozić zdrowiu.

Jak zmatowić lakier hybrydowy?

Do zmatowienia lakieru hybrydowego można wykorzystać specjalny top mat. Po utwardzeniu go w lampie i przetarciu nail cleanerem uzyskasz bardzo ładny efekt satyny. Możesz też zmatowić paznokcie, delikatnie pocierając je bloczkiem polerskim.

Jeśli zdecydujesz się na mat, nie musisz stosować go na wszystkich paznokciach – możesz łączyć go z połyskiem, a nawet z brokatowymi lakierami, które stworzą ciekawy kontrast.

Lakiery hybrydowe to świetny pomysł na trwały i modny manicure. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji ich wypróbować – nie czekaj! Udaj się do manikiurzystki i ciesz się pięknymi paznokciami aż przez 21 dni!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (95 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany