Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – tutorial krok po kroku

Od kilku lat jednym z najbardziej popularnych trendów wśród miłośniczek zdobienia paznokci jest manicure hybrydowy. Dzięki profesjonalnym kosmetykom i akcesoriom dostępnym dziś dla każdego, możemy już wykonywać go nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również we własnym domowym zaciszu. Prezentujemy szczegółowy tutorial opracowany przez Karinę Dyrdę – profesjonalną manikiurzystkę i artystkę wizażu, z którego dowiecie się, jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu krok po kroku! Od dzisiaj zrobienie popularnej HYBRYDY  nie będzie już problemem.

manicure hybrydowy kolorowe wzorki na paznokciach

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – tutorial krok po kroku

Przystępując do samodzielnego wykonania manicure w domu, należy zaopatrzyć się w odpowiednią lampę do utwardzania lakierów hybrydowych oraz wszystkie potrzebne preparaty i akcesoria do pielęgnacji paznokci. Tylko pełny zestaw profesjonalnych produktów umożliwi nam bezpieczne przeprowadzenie całego procesu.

 

Niezbędne kosmetyki i akcesoria, które są niezbędne, by zrobić paznokcie hybrydowe w domu

akcesoria do manicure hybrydowego w domu

– pilniczki i bloczki polerskie,

– drewniane patyczki do odchylania skórek,

– waciki bezpyłowe,

– preparaty: Remover i Cleaner, Primer kwasowy lub bezkwasowy, Cuticle Remover (do usuwania skórek), olejek Drop Oil,

– lakiery do utwardzania w lampach LED lub UV: Base Coat, Top Coat, Matte Top Coat, Dry Top i oczywiście kolorowe lakiery hybrydowe, a także (opcjonalnie) pyłki do zdobienia paznokci.

 

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – instrukcja 

Krok 1. Manicure hybrydowy w domu: przygotowanie płytki paznokcia

Na początek nakładamy na skórki preparat Cuticle Remover i czekamy 1-2 minuty.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu - preparat do usuwania skórek

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Następnie drewnianym patyczkiem lub specjalnym kopytkiem delikatnie odchylamy skórki wokół paznokci tak, by nie uszkodzić macierzy.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu - odsuwanie skórek patyczkiem

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Po usunięciu skórek dokładnie myjemy dłonie.

Kolejny etap to zmatowienie płytek oraz nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom.

nadawanie paznokciom kształtu przy pomocy pilnika do paznokci

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

W tym celu należy użyć pilników i bloczków polerskich. Przy naturalnej płytce najlepiej sprawdzą się akcesoria o wyższej gradacji np. 240/240 lub 180/240.

bloczki polerskie do manicure paznokci

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Im wyższa jest gradacja pilnika, tym bardziej łagodna jego powierzchnia. Do paznokci sztucznych (żelowych albo tipsów) używamy pilników o niższej gradacji 100/100 lub 100/180.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu _ preparat do wyczyszczenia płytki paznokcia

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Po zmatowieniu płytki, zwilżamy Cleanerem wacik bezpyłowy i bardzo dokładnie przemywamy nim wszystkie paznokcie. Pomoże to usunąć wszelkie pyłki i zanieczyszczenia.

Krok 2. Manicure hybrydowy w domu: zabezpieczenie płytki paznokcia

Na tak przygotowaną płytkę nakładamy Primer – bezkwasowy w przypadku naturalnych paznokci lub kwasowy na żelowe paznokcie czy tipsy.

Jest to preparat, który dodatkowo odtłuszcza płytkę i powoduje lepszą przyczepność lakieru oraz przedłuża trwałość manicure.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu _ warstwa 1_ nakładanie Primera

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Następnie nakładamy cienką warstwę bazy i tu istnieją dwie możliwości. Na cienkie i słabe paznokcie uszkodzone przez złamanie możemy zastosować Base Build Gel (bazę budującą) lub Base Coat (bazę-żel podkładowy). Zarówno jeden, jak i drugi produkt utwardzamy w lampie LED przez 30-60 sekund. Lub 2-3 minuty w lampie UV (wszystko zależy od mocy lampy).

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu_utwardzanie w lampie

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Pamiętajmy o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia, a wszelkie zabrudzenia usuwajmy drewnianym patyczkiem przed utwardzeniem w lampie.

 

Krok 3. Jak zrobić HYBRYDY w domu: Malowanie paznokci lakierem hybrydowym

Na utwardzoną bazę nakładamy ulubiony kolor lakieru hybrydowego.

Jak zrobić hybrydę w domu_krok 3 nakładanie lakieru

 

Należy pamiętać, że pierwsza warstwa, którą aplikujemy musi być cieńsza.

Jak zrobić manicure hybrydowy_krok 4_nakładanie pierwszej warstwy lakieru

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Nie malujemy też płytki bezpośrednio przy skórkach (zostawiamy odstęp- około 1 milimetr). Następnie utwardzamy w lampie LED przez 30-60 sekund lub 2-3 minuty w lampie UV (w zależności od mocy lampy).

Ponownie nakładamy kolejną warstwę kolorowego lakieru, pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Utwardzamy w lampie tak samo, jak przy pierwszej warstwie.

malowanie lakierem hybrydowym przy skórkach

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

jak zrobić hybrydę w domu tutorial_ krok 4 _ malowanie lakierem przy skórkach od paznokci

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Przy drugiej warstwie staramy się malować jak najbliżej skórek, ale w taki sposób, by ich nie zalać. Wszelkie zabrudzenia usuwamy patyczkiem przed utwardzeniem w lampie.

 

Krok 4. Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu i jak przedłużyć trwałość HYBRYDY

Ostatnim etapem jest położenie topu na pomalowany wcześniej paznokieć. Topy dodatkowo zabezpieczają kolor na paznokciu i nadają im efekt pięknego połysku lub też matu. Istnieje kilka wariantów wykończenia. W zależności od indywidualnych upodobań możemy zastosować tradycyjny Top Coat, Dry Top lub Matte Top Coat.

Tradycyjny Top Coat nakładamy na pomalowany wcześniej paznokieć, a następnie utwardzamy w lampie tak samo, jak opisaliśmy powyżej. Na koniec przemywamy Cleanerem warstwę dyspresyjną (lepką) i już możemy się cieszyć pięknym, błyszczącym kolorem na paznokciach. Identycznie postępujemy przy wariancie z matowym topem.

Dry Top stosujemy najczęściej przy pyłkach do zdobienia paznokci, dzięki którym można uzyskać efekt lustra, kameleona lub różnych opalizujących i mieniących się barw. W ofercie Pierre René Professional dostępnych jest pięć niezwykłych odcieni. Dry Top nie wymaga przemywania Cleanerem, gdyż nie wytwarza warstwy dyspersyjnej.

 

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu i jak nakładać pyłek na paznokcie?

pyłki do lakieru hybrydowego

Pomalowany wcześniej i utwardzony w lampie paznokieć malujemy cienką warstwą Dry Topu, a następnie utwardzamy w lampie LED nie dłużej niż 30 sekund. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy palcem lub specjalną pacynką pyłek i dokładnie wcieramy go w płytkę. Nadmiar usuwamy za pomocą pędzelka i ponownie nakładamy Dry Top Coat, utwardzając manicure w lampie LED nie dłużej niż 30 sekund. Wyciągamy pięknie ozdobione paznokcie z lampy.

Na koniec na każdą płytkę paznokcia i wokół niego nakładamy oliwkę do skórek i paznokci Drop Oil. Wcieramy dokładnie oliwkę w paznokcie i skórki, a nadmiar rozprowadzamy na dłonie.

Tak wykonany manicure hybrydowy pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez 2-3 tygodnie!

Krok 5. Zdejmowanie lakieru hybrydowego

Manicure hybrydowy należy ściągać z paznokci wyłącznie za pomocą dedykowanych temu specjalistycznych preparatów i akcesoriów. Po 2-3 tygodniach lakier hybrydowy nie wygląda już tak estetycznie, jak na początku. Nasze paznokcie stale rosną, więc po pewnym czasie pojawia się widoczny odrost. Wówczas należy w odpowiedni sposób zdjąć lakier, uważając, by nie uszkodzić płytki paznokcia. W tym celu najlepiej delikatnie opiłować wierzchnią warstwę topu pilnikiem lub kostką, a następnie nasączyć wacik bezpyłowy Hybrid Removerem (profesjonalnym zmywaczem do hybryd), położyć go na płytkę i zawinąć w folię aluminiową.

zdejmowanie hybrydy

Najlepiej sprawdzą się tu gotowe waciki do zdejmowania lakieru hybrydowego w folii marki Pierre René Professional. Ciepło wytwarzane przez folię w połączeniu z płynem bardzo szybko rozpuści lakier. Po 5-10 minutach należy zdjąć waciki z folią i za pomocą drewnianego patyczka podważyć, a następnie usunąć lakier. Ten zabieg nie powinien sprawiać problemu, gdyż lakier po zmywaczu staje się miękki i łatwo się go ściąga. Na koniec należy delikatnie opiłować płytkę polerką lub kostką o gradacji 240/240 czy 180/240 (przy naturalnych paznokciach, zaś przy sztucznych wystarczy niższa gradacja np. 100/100).  W przypadku sztucznych paznokci można również zastosować frezarkę i odpowiednio zdjąć lakier.

 

Krok 6. Pielęgnacja paznokci po zdjęciu hybrydy

Podczas pielęgnacji paznokci i dłoni nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu. Najlepiej zadbają o nie olejki, balsamy i kremy.

oliwki do skórek i paznokci po lakierze hybrydowym

 

Wartym uwagi produktem jest DROP OIL Pierre René Professional – oliwka w zakraplaczu, przeznaczona do skórek i paznokci, która zmiękcza i odżywia skórki oraz uzupełnia niedobory wilgoci w płytce paznokcia, zwiększając jego naturalną grubość i wytrzymałość. Wygodna w użyciu buteleczka z zakraplaczem ułatwia rozprowadzenie preparatu. Regularne stosowanie oliwki sprawia, że skórki są nawilżone, zregenerowane i regularne, a płytki paznokci utwardzone, wygładzone i nabłyszczone. Najlepiej aplikować po jednej kropli na płytkę, a następnie wmasowywać oliwkę w paznokcie, skórki oraz dłonie. Produkt nadaje się do stosowania zarówno na naturalną płytkę paznokcia, jak i tuż po zakończonej stylizacji.

Pamiętajmy, że aby nasze dłonie i paznokcie cieszyły się zdrowym i pięknym wyglądem musimy regularnie o nie dbać i pielęgnować je profesjonalnymi preparatami i akcesoriami, nie zapominając o higienie podczas wykonywania zabiegów.

Jeśli chcecie obejrzeć szczegółowy filmik youtube jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – zapraszamy do obejrzenia tego materiału od Candymony:

Autor:

Karina Dyrda

Product Trainer & Makeup Artist 

 

Szukasz inspiracji do hybrydowego manicure? Zajrzyj tutaj:

Manicure na lato – 5 HOT TRENDÓW z Pierre René Professional

Manicure na lato – 5 HOT TRENDÓW z Pierre René Professional

Letnie miesiące to czas, w którym nasz wygląd zawsze wychodzi na pierwszy plan. Śledzimy trendy na 2018 w paznokciach, fryzurach czy makijażu. Niezależnie od tego, czy na co dzień poświęcamy więcej uwagi pracy intelektualnej, pasjom

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. oskarek1995  21 lipca 2018 12:58

  Uwielbiam hybrydy. Sama zaczynam swą przygodę z nimi w domu 😀

  Odpowiedz
 2. as_sa  22 lipca 2018 21:54

  U mnie niestety się nie sprawdzają

  Odpowiedz
 3. efffciaa  23 lipca 2018 19:23

  Ja mam hybrydy od wielu lat 🙂 i czuję się z nimi świetnie , jednak zdecydowanie wolę oddać się w ręce profesjonalistki , sama nie tylko nie mam czasu , ale i cierpliwości na takie zabawy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany