Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – tutorial krok po kroku

Jak robić paznokcie hybrydowe  krok po kroku w domu? Z pewnością nie raz nad tym zastanawiałyście się. To tańsze i czasami szybsze rozwiązanie, by osiągnąć efekt zadbanych dłoni. Od kilku lat jednym z najbardziej popularnych trendów w stylizacji paznokci  jest manicure hybrydowy. Oto tutorial, jak zrobić hybrydę krok po kroku w zaciszu domowym opracowany przez Karinę Dyrdę – profesjonalną manikiurzystkę i artystkę wizażu. Opisujemy także jak zdjąć hybrydę i jak dbać o płytki paznokci po jej zdjęciu.

Spis treści:

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu - tutorial krok po kroku

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Przystępując do samodzielnego wykonania manicure w domu, należy zaopatrzyć się przede wszystkim we wszystko, co potrzebne do hybryd. Musimy posiadać odpowiednią lampę do utwardzania lakierów hybrydowych oraz wszystkie potrzebne preparaty i akcesoria do pielęgnacji, a także preparaty i lakiery do paznokci hybrydowych. Tylko pełny zestaw profesjonalnych produktów umożliwi nam bezpieczne przeprowadzenie całego procesu. Poniżej znajduje się opisany każdy krok wraz z galerią zdjęć.

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu akcesoria do hybrydy

Aby wykonać manicure hybrydowy lakierami  hybrydowymi w domowym zaciszu potrzebujesz:

  • pilniczki i bloczki polerskie,
  • drewniane patyczki do odchylania skórek,
  • waciki bezpyłowe,
  • preparaty: Remover i Cleaner, Primer kwasowy lub bezkwasowy, Cuticle Remover (do usuwania skórek), olejek Drop Oil,
  • lakiery do utwardzania w lampach LED lub UV: Base Coat, Top Coat, Matte Top Coat, Dry Top i oczywiście kolorowe lakiery hybrydowe, a także (opcjonalnie) pyłki do zdobienia,
  • lampa UV lub LED

Jak zrobić HYBRYDĘ na paznokciach krok po kroku

Oto poradnik jak wykonać manicure hybrydowy. Nakładanie każdej warstwy bazy lakieru trzeba zakończyć utwardzeniem w lampie UV. Po przeczytani tej instrukcji i obejrzeniu filmiku, będziesz wiedziała jak się robi hybrydę.

1. Przygotowanie płytki do hybrydy

Przygotowanie paznokci polega na usunięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom oraz zmatowieniu i odtłuszczeniu płytki paznokcia.  Na początek nakładamy na skórki preparat Cuticle Remover i czekamy 1-2 minuty.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe - krok 1 - użycie preparatu do usuwania skórek

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Kolejna czynność polega na odchylaniu skórek  tak, by nie uszkodzić macierzy. wykonujemy to drewnianym patyczkiem lub specjalnym kopytkiem. Po usunięciu skórek dokładnie myjemy dłonie.

używanie patyczka przed zrobieniem hybrydy

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

 

2. Matowienie i odtłuszczanie paznokci przed nałożeniem bazy pod lakier hybrydowy

Kolejny etap to zmatowienie płytek oraz nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe - krok 2 - nadawanie paznokciom kształtu przy pomocy pilnika do paznokci

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

W tym celu należy użyć pilników i bloczków polerskich. Przy naturalnej płytce najlepiej sprawdzą się akcesoria o wyższej gradacji np. 240/240 lub 180/240.

bloczki polerskie

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Im wyższa jest gradacja pilnika, tym bardziej łagodna jego powierzchnia. Do paznokci sztucznych (żelowych albo tipsów) używamy pilników o niższej gradacji 100/100 lub 100/180. Po zmatowieniu, zwilżamy Cleanerem wacik bezpyłowy i bardzo dokładnie przemywamy nim płytki. Pomoże to usunąć wszelkie pyłki i zanieczyszczenia.

preparat do wyczyszczenia paznokcia

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

3. Zabezpieczenie płytki paznokcia

Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę Primera – bezkwasowego w przypadku naturalnych paznokci lub kwasowego na żelowe paznokcie czy tipsy. Jest to preparat, który dodatkowo odtłuszcza płytkę i powoduje lepszą przyczepność lakieru oraz przedłuża jego trwałość.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe - krok3 - nakładanie pierwszej warstwy Primera

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

4. Baza – jak zrobić paznokcie hybrydowe i malować w zależności od stanu paznokci?  Jak długo utwardzać bazę pod hybrydę?

Kolejna czynność to nałożenie cienkiej warstwę bazy na płytkę paznokcia i tu istnieją dwie możliwości. Na cienkie i słabe paznokcie uszkodzone przez złamanie możemy zastosować Base Build Gel (bazę budującą) lub Base Coat (bazę-żel podkładowy). Nakładamy cienką warstwę i zarówno jeden, jak i drugi produkt utwardzamy w lampie UV lub LED przez 30-60 sekund. Lub 2-3 minuty w lampie UV (wszystko zależy od mocy lampy).

Jak zrobić paznokcie hybrydowe - krok4 - używanie lampy UV - utwardzanie

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Pamiętajmy o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia, a wszelkie zabrudzenia usuwajmy drewnianym patyczkiem przed utwardzeniem w lampie.

5. Jak zrobić paznokcie hybrydowe i jakim lakierem pomalować?

Jak widzicie, już prawie znacie odpowiedź na pytanie: Jak zrobić HYBRYDY w domu. Przed nami ostatnia prosta – nałożenie dwóch warstw lakieru do manicure hybrydowego. Na utwardzoną bazę nakładamy ulubiony lakier hybrydowy.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe - krok5 - nakładanie lakieru hybrydowego

Należy pamiętać, że gdy nakładamy lakier hybrydowy na płytkę paznokcia, to pierwsza warstwa, którą aplikujemy musi być cieńsza.

nakładanie pierwszej warstwy lakieru

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

Nie malujemy też płytki bezpośrednio przy skórkach (zostawiamy odstęp- około 1 milimetr), a potem utwardzamy lakier w lampie LED przez 30-60 sekund lub 2-3 minuty w lampie UV (w zależności od mocy lampy). Ponownie nakładamy kolejną warstwę lakieru, pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Utwardzamy w lampie lakier tak samo, jak przy pierwszej warstwie. Przy drugiej warstwie staramy się malować jak najbliżej skórek, ale w taki sposób, by ich nie zalać. Wszelkie zabrudzenia usuwamy patyczkiem przed utwardzeniem w lampie.

malowanie lakierem hybrydowym przy skórkach

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

malowanie lakierem przy skórkach

źródło: filmik YT autorstwa blogerki Candymona

6. Wykończenie – położenie topu na warstwę lakieru

Ostatnim etapem jest położenie topu na pomalowaną wcześniej warstwę lakieru. Topy dodatkowo zabezpieczają kolor na paznokciu i nadają im efekt pięknego połysku lub też matu. Istnieje kilka wariantów wykończenia. W zależności od indywidualnych upodobań możemy zastosować tradycyjny Top Coat, Dry Top lub Matte Top Coat.

Tradycyjny Top Coat nakładamy na pomalowany wcześniej paznokieć, a następnie utwardzamy w lampie tak samo, jak lakier. Na koniec przemywamy Cleanerem warstwę dyspresyjną (lepką) i już możemy się cieszyć pięknym, błyszczącym kolorem na paznokciach. Identycznie postępujemy przy wariancie z matowym topem. Dry Top stosujemy najczęściej przy pyłkach do zdobienia, dzięki którym można uzyskać efekt lustra, kameleona lub różnych opalizujących i mieniących się barw.

7. Paznokcie hybrydowe z połyskiem: jak nakładać pyłek na paznokcie hybrydowe?

pyłki do lakieru hybrydowego

Pomalowany wcześniej i utwardzony w lampie lakier na paznokciu malujemy cienką warstwą Dry Topu, a następnie utwardzamy w lampie LED nie dłużej niż 30 sekund. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy palcem lub specjalną pacynką pyłek i dokładnie wcieramy go w płytkę. Nadmiar usuwamy za pomocą pędzelka i ponownie nakładamy Dry Top Coat, utwardzając manicure w lampie LED nie dłużej niż 30 sekund. Wyciągamy pięknie ozdobione paznokcie z lampy.

Na koniec na każdą płytkę paznokcia i wokół niego nakładamy oliwkę do skórek Drop Oil. Wcieramy dokładnie oliwkę w paznokcie i skórki, a nadmiar rozprowadzamy na dłonie. Tak wykonany manicure hybrydowy pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez 2-3 tygodnie!

Jak dbać o paznokcie hybrydowe?

Teraz już wiesz, jak wykonać manicure hybrydowy w domu. Jeśli jednak chcesz utrzymać nałożone warstwy lakieru jak najdłużej w dobrym stanie – do 3 tygodni, warto o nie specjalnie zadbać. W naszym poniższym artykule przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć na temat pielęgnacji paznokci pokrytych lakierem hybrydowym:

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Manicure hybrydowy należy ściągać  wyłącznie za pomocą dedykowanych temu specjalistycznych preparatów i akcesoriów. Po 2-3 tygodniach lakier hybrydowy nie wygląda już tak estetycznie, jak na początku. Nasze paznokcie stale rosną, więc po pewnym czasie pojawia się widoczny odrost a lakier nie wygląda tak nieskazitelnie, jak po pomalowaniu. Wówczas należy w odpowiedni sposób zdjąć lakier, uważając, by nie uszkodzić płytki paznokcia. W tym celu najlepiej delikatnie opiłować wierzchnią warstwę topu pilnikiem lub kostką, a następnie nasączyć wacik bezpyłowy Hybrid Removerem (profesjonalnym zmywaczem do hybryd), położyć go na płytkę i zawinąć w folię aluminiową.

zdejmowanie hybrydy

Najlepiej sprawdzą się tu gotowe waciki do zdejmowania lakieru hybrydowego w folii. Ciepło wytwarzane przez folię w połączeniu z płynem bardzo szybko rozpuści lakier. Po 5-10 minutach należy zdjąć waciki z folią i za pomocą drewnianego patyczka podważyć, a następnie usunąć lakier. Ten zabieg nie powinien sprawiać problemu, gdyż lakier po zmywaczu staje się miękki i łatwo się go ściąga. Na koniec należy delikatnie opiłować płytkę polerką lub kostką o gradacji 240/240 czy 180/240 (przy naturalnych paznokciach, zaś przy sztucznych wystarczy niższa gradacja np. 100/100).  W przypadku sztucznych paznokci można również zastosować frezarkę i odpowiednio zdjąć lakier.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Podczas pielęgnacji paznokci i dłoni nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu. Najlepiej zadbają o nie olejki, balsamy i kremy.

oliwki po lakierze hybrydowym

 

Wartym uwagi produktem jest DROP OIL Pierre René Professional – oliwka w zakraplaczu, przeznaczona do skórek i paznokci, która zmiękcza i odżywia skórki oraz uzupełnia niedobory wilgoci w płytce paznokcia, zwiększając jego naturalną grubość i wytrzymałość. Wygodna w użyciu buteleczka z zakraplaczem ułatwia rozprowadzenie preparatu. Regularne stosowanie oliwki sprawia, że skórki są nawilżone, zregenerowane i regularne. Najlepiej aplikować po jednej kropli na płytkę, a następnie wmasowywać oliwkę w paznokcie, skórki oraz dłonie. Produkt nadaje się do stosowania zarówno na naturalną płytkę paznokcia, jak i tuż po zakończonej stylizacji.

Więcej na temat regeneracji paznokci po hybrydzie znajdziesz w artykule: 

Po użyciu lakierów hybrydowych i ich nieumiejętnym zdjęciu, twoja płytka może wymagać długotrwałej regeneracji. W takim przypadku polecamy japoński sposób dbania, o którym przeczytasz w poniższym artykule:

Pamiętajmy, że aby nasze dłonie i paznokcie cieszyły się zdrowym i pięknym wyglądem musimy regularnie o nie dbać i pielęgnować je profesjonalnymi preparatami i akcesoriami, nie zapominając o higienie podczas wykonywania zabiegów. Jeśli chcecie, obejrzeć szczegółowy filmik youtube jak wykonać manicure hybrydowy w domu – zapraszamy do obejrzenia tego materiału od Candymony:

Autor: Karina Dyrda – Product Trainer & Makeup Artist

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (214 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...