Jak zrobić maskę na karnawał? Instrukcja krok po kroku

Karnawał to na całym świecie czas tańca i zabawy, kojarzący się przede wszystkim z Wenecją i bogato inkrustowanymi balowymi maskami. Jeżeli i Ty wybierasz się w tym okresie na tradycyjną imprezę w przebraniach lub wytworny bal, sprawdź, jak zrobić maskę na karnawał i stwórz wyjątkowy dodatek do swojej kreacji!

Jak zrobić maskę na karnawał

Fot. Bosch

 

Jak zrobić maskę na karnawał? Instrukcja krok po kroku Zrób to Sam

Polecamy także: Dzieciaki idą na bal

Nieocenioną pomocą podczas tworzenia maski będzie pistolet do klejenia, np. marki Bosch. Dzięki niemu ani Twoje dłonie czy rękawy ani maska nie będą ubrudzone trudnym do sprania klejem. Bosch GluePen to narzędzie, które w szybki i prosty sposób estetycznie łączy różne materiały oraz niejednorodne, także pofałdowane, powierzchnie.

To, jak będzie wyglądała Twoja maska, zależy wyłącznie od Twojej inwencji twórczej. Możesz bawić się kolorami i dodatkami – dobrać dowolne cekiny, brokaty, tasiemki, koronki i cyrkonie, tak by uzyskać upragniony efekt i dopasować maskę do swojej kreacji czy wnętrza (jeżeli chcesz powiesić ją na ścianie).

 

Do stworzenia eleganckiej maski karnawałowej, potrzebujesz:

  • białej maski z tektury (można ją kupić w sklepie papierniczym),
  • złotej farby akrylowej,
  • sprayu ze złotym brokatem,
  • koronki o długości ok. 25 cm,
  • dekoracyjnej białej tasiemki ok. 25 cm,
  • około 50 czarnych lub białych piór,
  • srebrnych cekinów i cyrkonii,
  • pędzla,
  • akumulatorowego narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen wraz z wkładami klejącymi.
Fot. Bosch

Fot. Bosch

Jak zrobić maskę na karnawał? Instrukcja krok po kroku

Krok 1.

Tekturową maskę pomaluj farbą akrylową na złoty kolor. Aby pokryć ją równomiernie, nałóż dwie warstwy. Następnie tą samą farbą pomaluj koronkę i tasiemkę. Wszystkie elementy odłóż na bok do wyschnięcia. Gdy maska, koronka i tasiemka wyschną, użyj sprayu ze złotym brokatem, aby wzbogacić je o blask i nadać im karnawałowego charakteru.

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Krok 2.

Włącz pistolet do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Po odczekaniu 15 sekund będzie on gotowy do użycia. Zacznij od przyklejenia piór do górnej krawędzi maski. Nie przejmuj się, że końcówki piór na Twojej masce wyglądają w tej chwili nieestetycznie. Gdy skończysz przyklejać pióra, naklej na górną krawędź maski koronkę pomalowaną na złoto i przykryj miejsca, w którym pióra łączą się z maską. 

Fot. Bosch

Krok 3.

Ostatnim etapem jest dekorowanie maski cekinami i cyrkonami. Cyrkonie przyklej na koronce, zachowując między nimi odstępy, cekinami ozdób zaś dolną krawędź maski.

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Gotowe! Teraz możesz założyć maskę i zachwycać nią znajomych podczas karnawałowej zabawy do samego rana!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (199 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...