Jak urządzić stylową jadalnię?

Spis treści:

Zaplanuj swoją jadalnię w taki sposób, by była elegancka i można z niej było wygodnie korzystać.

Jak urządzić stylową jadalnię?

Jadalnia – obowiązkowy punkt w każdym domu

Jadalnia jest strefą przeznaczoną do spożywania posiłków, jej oblicza jednak mogą być bardzo różne. W dużych domach zdarza się, że to osobne pomieszczenie, najczęściej jednak na jadalnię wydzielona jest część kuchni albo salonu. Każde z tych rozwiązań jest dobre, jeśli tylko zapewnia domownikom możliwość spotykania się przy wspólnym stole, delektowania potrawami oraz rozmowy o minionym dniu, planach, marzeniach. Tu również zasiadają goście, którzy przychodzą z wizytą towarzyską lub na świąteczny obiad. Bardzo ważne jest zatem, by jadalnia urządzona była ze smakiem, a przy tym w sposób umożliwiający jedzenie w komfortowych warunkach oraz spędzanie wspólnego czasu z bliskimi.

Jak urządzić jadalnię w osobnym pomieszczeniu?

Jeśli masz taką możliwość, zdecydowanie z niej skorzystaj. Jadalnia w osobnym pomieszczeniu pozwala na to, by zaaranżować ją w sposób funkcjonalny i całkowicie spełniający oczekiwania. Podstawowym plusem osobnej jadalni jest możliwość oddzielenia czasu na jedzenie od innych rozpraszaczy, telewizji, naczyń czekających na mycie, kosza z ubraniami, które trzeba wyprasować. W jadalni możesz wstawić duży stół, który pozwoli na przyjęcie większej liczby gości. Urządzając jadalnię w domu, w którym panuje styl nowoczesny, możesz postawić na stół i krzesła wykonane z drewna i metalu lub krzesła tapicerowane. Jadalnia w domu retro to najczęściej klasyczne drewniane formy.

Meble do jadalni

Co jeszcze, poza stołem i krzesłami, warto wstawić do takiego pomieszczenia, by zwiększyć komfort jego użytkowania i sprawić, by było kompletne? Może to być stylowa komoda lub regał na zastawę stołową, regał na wino oraz dekoracyjne lampy, które pozwolą na stworzenie klimatycznej atmosfery. Zanim zaczniesz zamawiać meble do jadalni, ustal, który ze styli aranżacyjnych jest Ci najbliższy. Ułatwi to znacznie wybór poszczególnych elementów wystroju i pozwoli zachować spójność.

Meble do jadalni

Jak urządzić jadalnię w salonie?

Obecnie ogromną popularnością cieszą się otwarte przestrzenie, kuchnia otwarta na salon z jadalnią to najczęściej wybierana opcja w nowych domach. Urządzenie takiego wnętrza wymaga jednak szczególnej uwagi. Choć każda strefa powinna być wyraźnie wydzielona, wszystkie muszą do siebie pasować. Na szczęście panuje moda na uniwersalne kolory, które można urozmaicić barwnymi dodatkami. Świetnie sprawdzi się drewniany stół i krzesła w kolorze białym lub o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości – krzesła w kolorze czarnym. Wybierz modele drewniane, tapicerowane, bądź plastikowe, adekwatnie do swoich potrzeb, poczucia estetyki oraz komfortu. W sklepie Restilo dostępna jest bardzo bogata oferta krzeseł do każdej jadalni. Jeśli Twój salon jest niewielki, lepiej sprawdzą się lekkie, jasne krzesła, które nie przytłoczą wnętrza.

Nie zapomnij, że jadalnia, nawet jeśli jest wydzielona w salonie, potrzebuje osobnego źródła światła. Idealnie, jeśli możesz zamontować punkty świetlne na suficie. W przeciwnym wypadku zadbaj o osobną lampę przy stole. Świetnym pomysłem będzie pomalowanie ściany przy stole na inny kolor, powieszenie na niej obrazu albo rodzinnych zdjęć. Dzięki temu subtelnie stworzysz oddzielną strefę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (35 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...