5 zasad jak stworzyć szczęśliwy salon dla dwojga

Nie będzie to poradnik psychologiczny, a przynajmniej nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo może lepiej warto zwrócić uwagę na nasze otoczenie, w tym przede wszystkim na przedmioty jakie nas otaczają. Dom, mieszkanie, apartament – jakkolwiek to nazwiemy to tam spędzamy większość swojego życia – otoczeni przez meble, sprzęty, drobne przedmioty o charakterze użytecznym lub designerskim. I właśnie na ten aspekt, który z pewnością wpływa na nasze samopoczucie i nastrój warto zwrócić uwagę. Przedstawię wam kilka moich subiektywnych zasad, wynikających z wieloletniej praktyki dotyczącej aranżacji wnętrz.

Zasada 1.  Upewnij się że twoja kanapa jest wystarczająco duża i wygodna. Pokój gościnny stracił swój „formalny” charakter – nie jest to jak dawniej miejsce przyjmowana gości, gdzie obowiązywały formalne procedury. Staliśmy się istotami społecznymi – otwartymi na innych. Ponad 1/3 badanych właśnie salon, a przede wszystkim sofę wskazała jako miejsce gdzie najwięcej czasu spędza ze swoją drugą połówką! Dlatego pamiętaj – duża i wygodna sofa oraz elegancka pufa pod nogi to podstawa wygodnego życia i trwałego związku.

Zasada 2. Nie przesadzaj z kolorami. Zbyt pstrokate i kolorowe pomieszczenia są zbytnio absorbujące dla naszego organizmu – nasz mózg musi ciągle pracować aby przetwarzać wszystkie otaczające go informacje – i robi to podświadomie, dlatego nie zdajesz sobie sprawy z wysiłku jaki wykonujesz. Pokój dzienny musi być w stonowanych kolorach – wtedy wpływa uspokajająco – sprawiając że czujecie się bezpieczni i macie czas dla siebie! 

Zasada 3. TV musi być w salonie! Sam telewizji nie oglądam, ale prawda jest tak że telewizor w salonie musi się znaleźć, dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta – bo salon większości osób kojarzy się z tv, więc automatycznie kojarzymy go z określonym miejscem i to nam daje poczucie wiedzy, a wiedza daje bezpieczeństwo. Wielu psychologów twierdzi że telewizor pełni w obecnych czasach taką funkcję jak dawniej obrazy czy zdjęcia – wystarczy żeby stał w odpowiednim miejscu a poczujemy że otaczające nas środowisko jest wystarczająco bezpieczne. 

Zasada 4. Komfort głupcze! W salonie musisz się czuć komfortowo, musisz mieć miejsce gdzie odpoczniesz. Salon może być piękny, możemy przykładać dużą wagę do stylu i jakości mebli, ale najważniejszą rzeczą jest aby były one wygodne. Nie ważne czy jest to kanapa, narożnik, pufy, krzesła… wszystko co jest w salonie ma ci pomóc w tym żeby się zrelaksować. 

Zasada 5. Dodatki. Tak jak nie wolno lekceważyć ciemnej strony mocy tak i nie można lekceważyć dodatków i akcesoriów, które nas otaczają. Nasz mózg jest nastawiony na percepcję wizualną, ponieważ w ten sposób najszybciej otrzymuje wiadomości zwrotne dotyczące miejsca w którym się znajduje. Wspólne zdjęcia z wakacji postawione na komodzie na pewno przypomni miłe chwile i podniesie poziom szczęścia.  Te 5 zasad na pewno pomoże wam lepiej zaaranżować salon – tak aby był dla was komfortowy, przyjazny i relaksujący. Wspólne przedmioty, które się w nim znajdą będą dla oazą bezpieczeństwa i pozytywnym aspektem do którego warto wracać.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez projektantów sklepu internetowego Italpouf mającego w swojej ofercie pufy oraz worki sako

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (86 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  21 marca 2017 10:07

  W salonie nie musi być telewizor! Moi przyjaciele nie mają i żyją. 🙂

  Odpowiedz
 2. Aneta  22 marca 2017 12:14

  Bardzo ładne wnętrza 🙂

  Odpowiedz
 3. karr96  13 kwietnia 2017 10:06

  Super są te wnętrza!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.