Eko aplikacje, które musisz mieć na swoim telefonie, i dzięki którym Twoje działania będą bardziej przyjazne środowisku

Wydaje się, że z jednej strony nasze życie jest wypełnione licznymi obowiązkami oraz zalewającym nas zewsząd szumem informacyjnym. Z drugiej jednak cały czas ktoś myśli o tym, jak nam te życie ułatwić i wesprzeć w codziennym podejmowaniu decyzji. Współczesny świat zdominowały różnego rodzaju technologie, które kiedyś wydawały się opowieścią rodem z science fiction, a dzisiaj są naszą codziennością. Otaczający nas chaos próbują ujarzmić rozliczne aplikacje.

Aplikacja mobilna to rodzaj oprogramowania, które działa na urządzeniach przenośnych. Jej zadaniem jest umożliwienie pewnych działań z poziomu naszego smartfona. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy, możemy robić przelewy do banku, liczyć swoje kroki i spalone kalorie czy zarządzać swoim czasem. Co ciekawe, dzięki odpowiednim apkom można też  w codziennym życiu wdrażać postawę proekologiczną. Koniecznie poznaj eko aplikacje, które powinny znaleźć się w Twoim telefonie!

eko aplikacje

Źródło: www.pixabay.com

Eko aplikacje, które musisz mieć w swoim telefonie, i dzięki którym Twoje działania będą bardziej przyjazne środowisku

EcoHarmonogram

Jest to aplikacja mobilna, która pozwala na pobranie harmonogramu wywozu odpadów komunalnych – wystarczy, że podasz swój adres zamieszkania. O wywózce przypomni Ci automatyczne powiadomienie, które pojawi się dzień wcześniej na Twoim telefonie. Oprócz tego znajdziesz, między innymi, informację jak należy sortować śmieci w Twojej miejscowości, gdzie się znajduje punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i co możesz oddać. Aplikacja ta jest darmowa oraz obsługiwana jest przez systemy: Android, IOS i Windows Phone.

eko aplikacje

Źródło: www.pixabay.com

 

Bunny free i Leaping Bunny

Pierwsza aplikacja stworzona jest przez PETA i pozwala sprawdzić która firma testuje swoje produkty na zwierzętach, a które nie. Dane w aplikacji opierają się wyłącznie na deklaracji marki. Natomiast Leaping Bunny to aplikacja organizacji Cruelty Free International i dowiemy się  z niej, które firmy na pewno nie testują na zwierzętach. Żeby otrzymać certyfikat Leaping Bunny dana marka musi spełnić wiele warunków (na przykład zgodzić się na audyt weryfikujący zgodność deklaracji z rzeczywistością).

Live Green

To narzędzie, które nadaje się do pracy w systemie Android oraz iOS. Aplikacja ta ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. Pomaga ona odczytać różnego rodzaje symbole, które znajdują się na opakowaniach, a na które często nie zawracamy uwagi. Aplikacja zawiera ponadto bazę porad, które mają nas zachęcić do bardziej ekologicznych i świadomych zakupów.

eko aplikacje

Źródło: giphy.com

 

Good Guide

To przewodnik po produktach, który umożliwia nam dostęp do przydatnej wiedzy dzięki zeskanowaniu kodu kreskowego. Zanim zdecydujesz się na zakup dowiesz się czy dany produkt nie pochodzi z kraju Trzeciego Świata i czy w jego składzie nie ma żadnych szkodliwych składników. Każdy wyrób, którego pochodzenie zechcemy sprawdzić ma swoją ocenę w skali od 0 do 10. Im wyższa ocena, tym produkt jest lepszy z punktu widzenia zdrowia.

eko aplikacje

Źródło: www.pixabay.com

 

Foodsi

Korzystając z Foodsi pomagasz rozwiązać problem marnowania żywności. Dzięki tej aplikacji możesz kupić jedzenie z pobliskiej restauracji przecenione nawet o 70%. Są to posiłki, które nie zostały kupione i następnego dnia byłyby niezdatne do sprzedaży – stąd ich atrakcyjna cena. Wystarczy, że wybierzesz jedzenie z restauracji używając funkcji lokalizacji GPS, złożysz zamówienie i zabierzesz do domu o ustalonej porze. Z aplikacji mogą korzystać póki co mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania, ale mamy nadzieję, że zasięg z czasem się zwiększy.

https://www.instagram.com/p/B3oqC_Jl9d9/

 

GiveO2

Aplikacja współpracuje z nawigacją GPS. Jest to swego rodzaju kalkulator, który wylicza ile dwutlenku węgla wyprodukowaliśmy w trakcie podróży. Ale to nie koniec – dowiadujemy się od razu, jaki to będzie miało wpływ na środowisko. Dla użytkowników, którzy wykażą się wyjątkową postawą proekologiczną czekają od partnerów aplikacji różnego rodzaju bonusy, na przykład zniżki na produkty.

 

Czy znacie którąś z tych aplikacji? A może korzystacie z innej, której nie wymieniliśmy? Podziel się z nami w komentarzu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  31 października 2019 21:40

  EcoHarmonogram mam 🙂

  Odpowiedz
 2. j.dudek71  31 października 2019 21:54

  Polecam Zdrowe Zakupy-skanujemy produkt i wychodzi ile ma chemii,cały skład,plusy i minusy dla zdrowia.

  Odpowiedz
 3. Neon  31 października 2019 22:26

  Jeszcze nie mam żadnej z tych aplikacji, ale może warto się zastanowić

  Odpowiedz
 4. polimereko  7 listopada 2019 18:50

  To dobrze, że zaczyna rosnąć w ludziach świadomość ekologiczna. Zaczynają podejmować coraz więcej działań przyjaznych dla środowiska, np. segregowanie śmieci. Tego typu aplikacje na pewno będą przydatne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany