Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

Dlaczego wybieramy łobuzów i drani? Co takiego jest w tych mężczyznach, że nie potrafimy im się oprzeć a ich męskie sposoby na flirt czynią spustoszenie w naszym sercu? Na czym polega urok ich tekstów na podryw? Przecież są bezczelni, nieposłuszni i często źle traktują innych! Co kieruje nami, że tkwimy w związkach z niewłaściwymi facetami? Czy wiecie dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?  

Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

pixabay.com

Pociąga nas tajemnica

Najbardziej działa nas to, co tajemnicze i nieodkryte. Niegrzeczni chłopcy są powściągliwi, często zamknięci w sobie. Niewiele mówią o uczuciach. Chcemy wiedzieć, co im w duszy gra. Sekrety nas pociągają, a mężczyzna trudny do zdobycia sprawia, że nie możemy przestać o nim myśleć.

Mamy niską samoocenę

Większość kobiet ma kompleksy, które najczęściej są zupełnie nieuzasadnione. Nie lubimy siebie, nie podoba nam się nasza figura, wzrost czy jakaś konkretna część ciała. W efekcie mamy niskie poczucie własnej wartości i nie wierzymy, że możemy się komuś podobać. Często akceptujemy więc mężczyzn, którzy źle nas traktują, tak jakbyśmy na to zasługiwały. Zupełnie jakby był to rodzaj kary. Prawdziwe błędne koło…

Lubimy pewnych siebie mężczyzn

Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

giphy.com

Większość z nas jeśli ma do wyboru wrażliwego marudę, a niegrzecznego chłopca – wybierze tego drugiego. Pewność siebie imponuje kobietom. Często zapominamy o tym, że tego typu mężczyźni dobrze znają swoje mocne strony. Wykorzystują własną atrakcyjność i potrafią mówić, to co chcemy usłyszeć. Manipulują innymi ludźmi. Mają poczucie humoru, potrafią prawić komplementy. Niegrzeczny chłopiec szybciej zdobędzie dziewczynę spojrzeniem i tajemniczym uśmiechem, niż miły chłopak niezdarnym „Czy zechciałabyś się ze mną umówić?”. 

Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?: Boimy się samotności

Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

pixabay.com

Niektóre kobiety tak boją się samotności, że wolą być w kiepskim związku z draniem, niż same. W ten sposób robią sobie krzywdę. Rezygnują z własnego szczęścia i dobrego samopoczucia. Tkwią w toksycznych relacjach, zamiast znaleźć kogoś, kto będzie je doceniał, kochał bezwarunkowo. Związek oparty na strachu przed samotnością prędzej czy później się rozpadnie, a rany mogą zostać w człowieku na długo. Im szybciej zakończy się taka relacja, tym lepiej.

Myślimy, że tylko my możemy zmienić niegrzecznego chłopca

Łobuzy rzadko się zmieniają. Nawet jeśli w grę wchodzi kobieta. Zazwyczaj piękne przemiany można obserwować jedynie na kinowym ekranie lub kartach powieści. Niegrzeczni chłopcy często powtarzają te same błędy, taką mają naturę. Jeśli od samego początku czujesz, że coś jest nie tak, pomyśl, czy warto wchodzić w taki związek. Może lepiej wybrać mężczyznę, który ma cechy i nawyki, które nie przeszkadzają Tobie i innym?

Skupiamy się jedynie na atrakcyjności fizycznej

Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

giphy.com

Zmysłowy zapach, głębokie spojrzenie, zarys mięśni pod koszulką, lekki zarost… Męskość to coś, do czego mamy słabość. Klasyczny bad boy nie jest wymuskany, przesadnie elegancki czy idealnie wygolony. To facet z krwi i kości. Atrakcyjność fizyczna często przesłania nam wady takiego mężczyzny. Zupełnie jak w znanej, polskiej piosence „To ja, Narcyz się nazywam /Powodzenia oraz proszę – ja tych słów nie używam/ Jestem śliczny jak kwiatuszek, który wabi setki muszek/ Niepotrzebne mi podboje, aby wszystkie były moje…”. Lgniemy do tego typu mężczyzn, bo wyobrażamy sobie, że łobuz na pewno wie, jak adorować kobietę i docenić piękno jej ciała. 

To przez hormony!

Badania amerykańskich naukowców wykazały, że owulacja u kobiet powoduje, iż oceniają niegrzecznych chłopców jako bardziej atrakcyjnych niż statecznych mężczyzn. Pod wpływem wahań hormonalnych w okolicy owulacji myślenie i zachowanie płci pięknej jest zniekształcone podświadomym przygotowaniem do zbliżenia. Ciężko się wówczas oprzeć seksownym i pewnym siebie mężczyznom.

A Wy co myślicie? Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

 

 

 

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kathe  20 lipca 2017 17:48

  Niegrzeczny też zasługuje na miłość a każdy może się troszkę zmienić na lepsze jeśli taką miłość dostanie od drugiej osoby i ją doceni 🙂 Tylko niegrzeczni są dla silnych kobiet, które potrafią okiełznać, wrażliwe zrobią sobie krzywdę.

  Odpowiedz
 2. martucha180  20 lipca 2017 23:13

  I adrenalinę, przygody…

  Odpowiedz
 3. xtina120  21 lipca 2017 09:19

  Mój był kiedyś takim niegrzecznym chłopcem, na szczęście gdy go poznałam już był grzeczny;) Coś mu zostało z niegrzecznego ale w stosunku do mnie jest bardzo ugodowy i spokojny 😉

  Odpowiedz
 4. nungal  21 lipca 2017 10:44

  Lepszy lekko niegrzeczny i charakterny niż taka nijaka lebioda bez jaj, która jest na każde kiwnięcie palcem.

  Odpowiedz
  • xtina120  22 lipca 2017 23:18

   Dobrze napisane 😉

   Odpowiedz
 5. Rybakova Halyna  13 sierpnia 2017 19:36

  Adrenalinę , magnetyzm

  Odpowiedz
 6. K.M.Mia  16 października 2019 13:36

  Nungal nic dodać nic ująć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany