Co pomaga na kolkę?

Czasami się zdarza, że w pierwszych miesiącach życia dziecka pojawiają się bolesne kolkowe dolegliwości.  Zazwyczaj  w tym momencie rodzice robią wszystko, by złagodzić cierpienie dzidziusia. Niemowlę płaczące z powodu kolki trudno jest utulić więc mama i tata sięgają po różne, czasem niezwykłe sposoby.

sposób na kolki

fot. pexels.com

 

Do najbardziej oczywistych należy noszenie dziecka w nosidełku, kołysanie oraz masowanie po pleckach. Ale są też bardziej wyrafinowane i skuteczne metody jak uspokajanie przy pomocy odgłosu pracującej suszarki lub odkurzacza, czy przejażdżka samochodem dookoła domu.

Kolka u niemowląt, ulewania, zaparcia  – jak sobie z nimi radzić?

Kolka u niemowląt, ulewania, zaparcia – jak sobie z nimi radzić?

Układ trawienny niemowląt nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Pełną dojrzałość osiąga dopiero po kilkunastu miesiącach, a czasami nawet latach od narodzin. Dlatego tak wiele mam walczy z ulewaniami, kolkami, czy zaparciami u maluszków. Przedstawiamy

Kminek i koper włoski w herbatkach dla niemowląt

Tymczasem rozwiązanie, które sprawdza się u wielu dzieci znały już nasze babki – to stosowanie naparów z dodatkiem kminku . Kminek, znany jako środek wiatropędny i wspomagający w leczeniu biegunki, jest świetnym sposobem na łagodzenie kolki u niemowląt, ponieważ posiada właściwości przeciwskurczowe. Kminek działa wprost na mięśnie jelit i tym samym łagodzi kolki, wzdęcia i skurcze żołądkowe.  Zawiera go m.in.  Humana Herbatka z Kopru włoskiego z kminkiem.

Również owoc kopru włoskiego jest od dawna znany jako środek kojący, uspokajający i przynoszący ulgę we wzdęciach i kurczach jelit. Wspiera również pracę żołądka oraz wpływa na poprawę samopoczucia. Koper włoski znalazł zastosowanie również w naparach i herbatkach dla karmiących mam, gdyż działa korzystnie na laktację. Jedyna herbatka o udowodnionych klinicznie właściwościach laktacyjnych , czyli Herbatka Humana dla karmiących mam, zawiera w swoim składzie oprócz wielu ziół również Koper włoski .

W przykrych kolkowych dolegliwościach warto sięgnąć po Herbatkę Humana z kopru włoskiego z kminkiem. Jest to łagodny, lekkostrawny napój, a jej skład jest dostosowany do potrzeb dzieci powyżej 1. tygodnia życia.  – ?Dobroczynny kminek posiada także Herbatka na brzuszek Humana, która nie tylko działa kojąco na brzuszek, ale także wspomaga trawienie. Warto dodać, iż Herbatka na brzuszek Humana została nagrodzona w konkursie „HIT Mamo, to ja 2009 – Najlepsze dla dziecka?. Obie herbatki dostępne są w internetowym sklepie dla niemowląt Kidy.pl.? ? mówi Agata Chmielewska, Specjalista ds. Sprzedaży internetowej Kidy.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martus2833  24 lipca 2015 08:04

    Niestety na kolkę nie ma lekarstwa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany