Darmowy portal randkowy — czy jest bezpieczny?

Randkujesz przez internet i zastanawiasz się, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo? A może dopiero rozważasz założenie konta na jednym z portali i boisz się ryzyka? W obydwu przypadkach przyda ci się ten artykuł, ponieważ poruszamy w nim najważniejsze kwestie ochrony osobistej. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, darmowe randki staną się czystą przyjemnością.

Darmowy portal randkowy

Randkujesz przez internet i zastanawiasz się, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo? A może dopiero rozważasz założenie konta na jednym z portali i boisz się ryzyka? W obydwu przypadkach przyda ci się ten artykuł, ponieważ poruszamy w nim najważniejsze kwestie ochrony osobistej. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, darmowe randki staną się czystą przyjemnością.

randka w internecie

Darmowe randki — popularność usługi a bezpieczeństwo

Poznawanie swojej drugiej połówki przez internet stało się bardzo popularną praktyką. Dzisiaj korzystają z niej nie tylko młodzi ludzie, ale również ci w sile wieku i starsi, którzy z różnych powodów są sami.

Na powodzenie serwisów randkowych wpływa także panująca aktualnie pandemia. Koronawirus w Polsce i na świecie zamknął ludzi w domach, przez co zaczęli szukać kontaktów społecznych w internecie.

Jednak niezależnie od sytuacji na zewnątrz i wieku, zachowaj odpowiednie środki ostrożności podczas poznawania ludzi w sieci. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś młodą osobą. Znaczy to, że znajdujesz się w grupie ryzyka — twój umysł nadal się rozwija i jest wrażliwy na perswazję. Niektórzy mogą zechcieć wykorzystać to przeciwko tobie.

Dlatego poniżej podajemy szereg zdroworozsądkowych zasad, które pomogą ci lepiej o siebie zadbać w internetowej rzeczywistości.

1. Wybierz bezpieczny portal randkowy

Pamiętaj, że bezpieczny nie zawsze znaczy płatny. Darmowy portal randkowy również skutecznie zadba o twoje dane osobowe i nie zrobi tego kosztem dodatkowych funkcjonalności. Musisz jedynie dobrze wybrać.

W tym celu najlepiej kieruj się opiniami użytkowników i zabezpieczeniami, które oferuje sama aplikacja randkowa.

Dla przykładu portal fdating.com znajduje się w gronie najlepszych i najbezpieczniejszych witryn, które oferują darmowe randki. Poza szeregiem funkcjonalności i całkowicie darmowymi usługami wyróżnia go także duża baza użytkowników z całego świata. Odnajdziesz się na nim niezależnie od wieku.

2. Nie podawaj wrażliwych danych o sobie

Zbytnia szczerość i zdradzanie poufnych informacji o sobie zdarza się przede wszystkim młodym ludziom. Myślą, że gdy dobrze rozumieją się z drugą osobą na czacie, mogą powierzyć jej swoje tajemnice. Nie rób tego, chyba że masz całkowitą pewność co do szczerości intencji danej osoby.

Miej na uwadze, że zdarzają się drapieżnicy internetowi, którzy potrafią miesiącami udawać czułych rozmówców. To właśnie oni wykorzystują później poufne dane, aby cię szantażować lub atakować przez internet. Jeśli nie dasz im podstaw w postaci informacji o sobie, nie będą mogli tego zrobić.

Ale jeśli już zdarzy ci się taka sytuacja, nie przejmuj się nią bardziej niż potrzeba. Wiele osób (w szczególności młodych) przesadnie reaguje na sieciowe znęcanie się, co może prowadzić do depresji i stanów lękowych. Lepiej od razu zawiadom policję i pozwól, żeby zajęła się tym w twoim imieniu.

telefon komórkowy

fot. Pratik gupta-unsplash

3. Nie dziel się intymnymi zdjęciami

To kolejny aspekt tego samego problemu. Nie wysyłaj intymnych zdjęć (do tego takich, na których można cię rozpoznać) innym, a tym bardziej nieznajomym. Są one pożywką dla szantażystów i ludzi, którzy nie życzą ci najlepiej.

Ponadto zapewne obiło ci się o uszy, że to co raz znajdzie się w internecie, na zawsze w nim zostaje. Każdy z nas słyszał to tyle razy, że teraz tylko kiwamy głowami i idziemy dalej. Jednak nie zmienia to faktu, że taka jest prawda. Internet nie zapomina i na pewno nie chcesz stać się jego wątpliwą gwiazdą.

4. Uważnie czytaj warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza płatnicze

Może się zdarzyć, że trafisz na nieuczciwy portal randkowy. Niektóre witryny tego typu posiadają niejasne warunki płatności za korzystanie ze swoich usług. Na powierzchni oferują darmowe randki, ale później odkrywasz, że za wiele funkcji trzeba płacić. Jest to nieprzyjemna praktyka, ale jeszcze nie nieuczciwa.

Zdarzają się portale, które bez wiedzy klientów pobierają pieniądze z kont za niejasno wyjaśnione subskrypcje lub inne abonamenty. Dlatego najlepiej nie podawaj swoich danych płatniczych, chyba że faktycznie chcesz za coś w aplikacji randkowej zapłacić.

para przy komputerze

Zachowaj ostrożność, a darmowe randki będą czystą przyjemnością

Nie musisz odmawiać sobie przyjemności poznawania nowych ludzi przez internet. Rozmowy z innymi i poszukiwanie miłości są przyjemnymi doświadczeniami i szkoda byłoby z nich rezygnować. Jednak w każdej aktywności musisz zachować minimum ostrożności.

Darmowe randki nie stanowią tutaj wyjątku. Nie daj się porwać emocjom i stosuj się do wskazanych przez nas porad, a nie stanie ci się krzywda. Pamiętaj: zdrowy rozsądek jest twoim najlepszym przyjacielem i nie trać go po to, aby komuś zaimponować lub aby się mu przypodobać.

Wartość tkwi w tobie, a nie w innych ludziach. A już na pewno nie szukaj jej u osób, które poznajesz w internecie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (102 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...