Artykuł Czytelniczki: Jak żyć pozytywnie? Część 3: Bądź człowiekiem sukcesu!

Co łączy wszystkich ludzi, którzy odnieśli w życiu sukces? Podstawową cechę, która zagwarantowała im powodzenie w pełni tego słowa znaczeniu, można określić trzema słowami- mocny kręgosłup moralny, oznaczający zachowanie, które nie dopuszcza do łamania zasad, poddawania się słabościom, chodzenia łatwiejszymi drogami, lenistwa. Osoby z mocnym kręgosłupem moralnym mają jasno wytyczone cele, są pracowici, ambitni i konsekwentni.

czlowiek-sukcesu-1

Ludzie sukcesu są energiczni, wyjątkowo wydajni, ale przy tym emanują entuzjazmem i radością

Ważniejsze jest dla nich jest osiągnięcie wybitnego efektu pracy niż pieniądze. Nie boją się trudnych zadań, wręcz uważają je za wyzwania, rękawice rzucone przez los, które trzeba podnieść – by zachować godność. Nie uginają się pod presją, a siłą napędową jest walka o nieustanny rozwój osobisty.

W ogromie możliwości i ścieżek zawodowych można się pogubić. Osoby, które odnoszą sukcesy nie są rozpraszane przez rzeczy mniej istotne, ponieważ mają ustalone priorytety i trzymają się ich. Wszystkie siły poświęcają temu, co jest w danym momencie numerem jeden.

Dla ludzi sukcesu porażki są budujące

Wiedzą oni, że nie da się uniknąć niepowodzeń. Nie traktują ich jednak jako źródło frustracji i powód, by zakończyć dążenia do celu. Są one kopalnią cennych wniosków. Nie jest wstydem uczyć się na własnych błędach. Ta wiedza jest przydatna, bo pomaga stawiać następne kroki, umiejętnie omijając dziury, w jakie się uprzednio wpadło.

Kolejną istotną cechą charakteryzującą człowieka sukcesu jest samodyscyplina

czlowiek-sukcesu-2

Człowiek ten nie tworzy wymówek, by uciec od pracy, nadmiaru obowiązków, odpowiedzialności i pragnienia odpoczynku. Nie wychodzi wcześniej z pracy i nie odkłada zajęć na jutro.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (91 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. stokrotkapolna  14 listopada 2016 07:03

  Tylko żeby się nie zagalopować.

  Odpowiedz
  • Hidari11  16 listopada 2016 13:14

   Lepiej być w ciągłym galopie niż w bezruchu.

   Odpowiedz
 2. macierzanka  15 listopada 2016 10:36

  Znam wiele osób sukcesu,którzy wymagają dużo od siebie,dążą do wybranego celu ,ale w życiu prywatnym nie są szczęśliwi.Myślę,że trzeba wszystko wypośrodkować.

  Odpowiedz
  • Hidari11  16 listopada 2016 13:14

   Sukces zależy w dużej mierze od nas, ale życie prywatne już nie- bardziej zależy od ludzi, którzy chcą uczestniczyć w czyimś życiu albo nie. Być może Ci, jakich znasz, odnieśli sukces zawodowy, a prywatnego nie, bo nie spotkali nikogo, kto chciałby być ich drugą połówką, przyjacielem, itp., a na to nie mają wpływu, więc czują bezradność i irytację tym, że nic z tym nie mogą zrobić.

   Odpowiedz
 3. marzena23  25 listopada 2016 21:11

  przydatne ! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.