Jak żyć pozytywnie? Część 3: Bądź człowiekiem sukcesu!

Co łączy wszystkich ludzi, którzy odnieśli w życiu sukces? Podstawową cechę, która zagwarantowała im powodzenie w pełni tego słowa znaczeniu, można określić trzema słowami- mocny kręgosłup moralny, oznaczający zachowanie, które nie dopuszcza do łamania zasad, poddawania się słabościom, chodzenia łatwiejszymi drogami, lenistwa. Osoby z mocnym kręgosłupem moralnym mają jasno wytyczone cele, są pracowici, ambitni i konsekwentni.

Ludzie sukcesu są energiczni, wyjątkowo wydajni, ale przy tym emanują entuzjazmem i radością

Ważniejsze jest dla nich jest osiągnięcie wybitnego efektu pracy niż pieniądze. Nie boją się trudnych zadań, wręcz uważają je za wyzwania, rękawice rzucone przez los, które trzeba podnieść – by zachować godność. Nie uginają się pod presją, a siłą napędową jest walka o nieustanny rozwój osobisty.

W ogromie możliwości i ścieżek zawodowych można się pogubić. Osoby, które odnoszą sukcesy nie są rozpraszane przez rzeczy mniej istotne, ponieważ mają ustalone priorytety i trzymają się ich. Wszystkie siły poświęcają temu, co jest w danym momencie numerem jeden.

Dla ludzi sukcesu porażki są budujące

Wiedzą oni, że nie da się uniknąć niepowodzeń. Nie traktują ich jednak jako źródło frustracji i powód, by zakończyć dążenia do celu. Są one kopalnią cennych wniosków. Nie jest wstydem uczyć się na własnych błędach. Ta wiedza jest przydatna, bo pomaga stawiać następne kroki, umiejętnie omijając dziury, w jakie się uprzednio wpadło.

Kolejną istotną cechą charakteryzującą człowieka sukcesu jest samodyscyplina

 

Człowiek ten nie tworzy wymówek, by uciec od pracy, nadmiaru obowiązków, odpowiedzialności i pragnienia odpoczynku. Nie wychodzi wcześniej z pracy i nie odkłada zajęć na jutro.

 

Sukces ponosi za sobą poczucie szczęścia i spełnienia

Nic więc dziwnego, że człowiek, który go odniósł, często się uśmiecha, ma pogodne oblicze i zaraża entuzjazmem. Entuzjastycznie opowiada o swoich zainteresowaniach, zajęciach, a nawet codziennym, rutynowym życiu. Wprowadza radość do otoczenia, kręgu rozmówców, która chwyta za serce i porywa innych do działania. Warto mieć do czynienia z entuzjastycznym człowiekiem sukcesu, bo może być dla nas bardzo inspirujący. Jest duża szansa, że zaszczepi nas natchnieniem i pomysłem na życie.

Wiadomym też jest, że osoba, która otrzymała wiele od życia, nawet, jeśli tylko dzięki sobie, chętniej pomaga innym. Angażuje się w akcje charytatywne, pomaga sąsiadom, wykonuje darmowe usługi. Nie oczekuje nic w zamian.
Warto zaznaczyć, że pozytywna aura wokół ludzi sukcesu nie oznacza, że bujają oni w obłokach i patrzą przez różowe okulary. Są zwykle realistami, którzy mocno stąpają po ziemi. Ich poczucie realizmu jest bardzo silne, dlatego nie tkwią w sferze marzeń, a raczej celów, ponieważ cele się czynnie realizuje, a marzenia biernie snuje. Potrafią dostosować się do zmieniających się warunków. Co istotne, nie narzekają na nic, nawet na niesprawiedliwości losu.

Efekt w 100%

Osób wielkiego formatu nie cieszy zrealizowanie zadania w 99,9 procentach. Nie chodzi jednak o bycie perfekcjonistą. Dobrze wykonaną pracę charakteryzuje dokładność, zamierzony efekt, czyli 100 procent. Ciekawych faktów dostarcza książka napisana przez D. Coxa i J. Hoovera, pt. „Carpe Diem, czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie”. Wyobraź sobie, że gdyby ludzie wykonywali pracę w 99,9 procentach, to codziennie w USA 12 dzieci trafiałoby do niewłaściwych rodziców, w samochodach zamontowano by 268500 wadliwych opon w ciągu roku, w ciągu następnej godziny 18000 przesyłek trafiłoby pod zły adres, na lotnisku zdarzyłyby się dwa wypadki samolotów pasażerskich każdego dnia, w ciągu roku przeprowadzono by 291 nieudanych operacji wszczepienia rozrusznika serca.

Wiedząc, jacy są ludzie sukcesu w zarysie, możesz stać się jednym z nich. Miej mentora, lecz nie kopiuj dążeń. Pamiętaj, że każdy z nas ma odmienną definicję sukcesu, ważne jest zatem, byś potrafiła stworzyć swoją i na jej podstawie kreować cele, do których będziesz zmierzać.

Autor: Hidari11


Od redakcji:
Hidari11 napisała dla nas cały cykl wspaniałych porad, o tym jak żyć pozytywnie. Sukcesywnie go dla Was publikujemy. Chcesz aby Twoja publikacja ukazała się na portalu, a przy tym otrzymać od nas dodatkowe punkty? Do dzieła! 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (199 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...