Kobiety sukcesu i ich porady – pomogą Ci zrobić karierę!

Marzysz o karierze? Chciałabyś dokonać czegoś wielkiego? A może zwyczajnie szukasz motywacji? Zainspiruj się poradami i nawykami kobiet, które dzięki wytrwałości, odwadze oraz podążaniu za marzeniami, wspięły się na szczyt. Jak mawia Michelle Obama: „Jeśli sama się nie zmotywuję do działania, nikt tego za mnie nie zrobi”.  Z tą myślą zapraszamy Cię do lektury naszego artykułu. Poznaj niezwykłe kobiety sukcesu i ich cenne porady. Kto wie? Może i Ty zostaniesz jedną z nich?

kobiety sukcesu

pixabay.com

Kobieta sukcesu to nie tylko osoba, która robi międzynarodową karierę, ale też perfekcyjna pani domu. Nie każda z nas marzy o zarządzaniu wielką korporacją, niektóre realizują się dbając o domowe ognisko czy mając spokojną pracę, która daje utrzymanie. Co zrobić, by móc wykorzystać więcej dnia? Jak uzyskać siłę i energię do realizacji własnych celów, planów i marzeń? Sprawdźcie!

1) Wstań wcześnie

Michelle Gass (prezes Starbucksa) i Michelle Obama wstają o 4:30, Anna Wintour ok. 5:00. Doskonale wiedzą, że konkurencja nie śpi. Zresztą, jak pokazują badania godziny przedpołudniowe sprzyjają pracy analitycznej, koncepcyjnej. Nasz umysł jest wtedy najbardziej kreatywny i wydajny. Efektywność jest większa niż wieczorem, dlatego też możemy zrobić więcej rzeczy. Wraz z upływem dnia i natłokiem obowiązków, umysł staje się coraz bardziej przemęczony. Poza tym pod wieczór wszystkie procesy zachodzące w organizmie zwalniają, a ciało przygotowuje się do odpoczynku. Według badaczy najbardziej skupieni, efektywni jesteśmy tuż przed południem.

2) Zacznij dzień tak, jak lubisz

Rozpoczynając dzień od małych przyjemności, rytuałów, które dają radość, zyskasz energię i dobre samopoczucie. Możesz wypić kawę z partnerem, wyjść na spacer z psem, zrobić śniadanie z dziećmi lub pójść na rower. Anna Wintour zaczyna dzień od tenisowego meczu, Jennifer Aniston przytula psa, Michelle Gass (prezes Starbucksa) biega, a Gwyneth Paltrow odwozi dzieci do szkoły. Wybierz to, co sprawi Ci najwięcej satysfakcji i przyjemności. W końcu przed Tobą cały dzień trudnej pracy, realizowania zadań oraz celów.

3) Jedz zdrowo

Kobiety sukcesu wiedzą, że aby mieć energię i siłę na cały dzień, należy dobrze się odżywiać. Starają się jeść takie produkty, które zapewnią im odporność czy pomogą lepiej znosić złą pogodę. Zawsze jedzą śniadanie. Wiedzą, że to podstawa, które daje energię na cały dzień. Victoria Beckham na śniadanie je owoce i pije zieloną herbatę, Julia Roberts chętnie sięga po płatki owsiane, awokado oraz jajka, Michelle Obama stawia na jajka i sok owocowy, Gwyneth Paltrow natomiast sięga po zdrowe pieczywo, ryby i owoce.

Kobiety sukcesu lubią zjeść lekko, ale i dobrze. Jennifer Lopez i Ellen DeGeneres stawiają na zbilansowane, odżywcze posiłki, bogate w warzywa oraz owoce. Nie spożywają ciężkich potraw, które obciążają żołądek. Starają się jeść regularnie. Wiedzą, że przestrzeganie ustalonych pór posiłków, chroni przed podjadaniem lub wieczornym obżarstwem. Kontrolują swoje porcje żywieniowe i trzymają się założonego planu. Dzięki temu utrzymują wagę, mają dobre samopoczucie, energię oraz cieszą się zdrowiem.

4) Ucz się

Odważne kobiety ciągle stawiają sobie nowe wyzwania. Czytają, robią dodatkowe kursy, są ciekawe świata. Mają otwarty umysł, nie boją się zadawać pytań. Szukają inspirujących ludzi, którzy mogą je wiele nauczyć. Kobiety sukcesu ciągle się uczą i podnoszą kompetencje. Chętnie zdobywają nową wiedzą, a następnie wykorzystują ją. Zawsze szukają nowych możliwości, wykorzystują to, co daje im los. Nie boją się nowinek, są otwarte na zmiany.

kobiety sukcesu

pixabay.com

 

Aktorka Sophia Bush, znana z komedii romantycznych i seriali, nie zajmuje się wyłącznie aktorstwem. Od kilku lat rozwija się w branży inwestycyjnej, zajmuje ją też temat edukacji kobiet. Salma Hayek przyjechała do Hollywood nie mówiąc po angielsku, a mimo to została modelką, aktorką, a nawet bizneswoman. Świetnie radzi sobie jak producentka filmowa. Stworzyła też własną linię kosmetyków.

5) Celebruj najmniejszy sukces

Kobiety sukcesu nagradzają się za każde zadanie, które pomyślnie zrealizowały. Niezależnie od tego, czy to na płaszczyźnie zawodowej, czy prywatnej. Doceniają swoją ciężką pracę, trud włożony w codzienne obowiązki. Potrafią cieszyć się z drobnych rzeczy. Wiedzą, że pomyślne działania są motywacją, zaostrzają apetyt i dodają siły, by sięgnąć po więcej.

6) Znajdź czas dla bliskich

Mówi się, że sukces zależy od tego, czy mamy poukładane życie osobiste. Takie, w którym wokół siebie gromadzimy życzliwych ludzi, rodzinę oraz przyjaciół i gdy niczego nam nie brakuje. Kobiety sukcesu pielęgnują relacje rodzinne, znajdują czas dla znajomych. Jennifer Lopez i Gwyneth Paltrow zaczynają dzień od spędzenia czasu z dziećmi.

Przebojowe kobiety potrafią odciąć się od pracy, zachować balans. Umieją korzystać z życia prywatnego. Potrafią wygospodarować czas dla przyjaciół i rodziny, aby nabrać sił, zregenerować się, po prostu pobyć razem. Wieczorem wyłączają telefony, tablety oraz laptopy, by odciążyć umysł od zbyt wielu informacji, skupić się na bliskich. Tak robi m.in.  dyrektor operacyjna Facebooka, Sheryl Sandberg.

 

Jakie inne nawyki pomogą Ci osiągnąć sukces?

kobiety sukcesu

pixabay.com

Kobiety sukcesu starają się dobrze wykorzystać każdą minutę, dbają o aktywność fizyczną, mają czas dla siebie i potrafią powiedzieć STOP. Są zdeterminowane, uparte i odważne. Wyznaczają sobie cele, umieją motywować siebie i innych. Myślą pozytywnie, często się uśmiechają. Te kobiety inspirują, pokazując, że wszystko jest możliwe i zależy od nas. Można się wiele od nich nauczyć.

Jak zmienić coś we własnym życiu? Najlepiej zacząć od drobnych zadań. Denise Morrison, dyrektor generalna Campbell’s Soup, podpowiada, żeby wyznaczać sobie cele i przygotowywać plany ich realizacji. Idź do przodu, robiąc małe rzeczy, które składają się na główny cel. Jak powiedział Henry Ford: „Nic nie jest trudne jeśli podzielisz to na mniejsze części”.  Możesz zacząć od poszukania inspirującej osoby. Jak twierdzi Sheryl Sandberg – każdy z nas powinien mieć mentora.

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (236 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...