Życzenia ślubne: co napisać nowożeńcom? Wzruszające, oryginalne, w formie wiersza życzenia na nową drogę życia

Niewątpliwie ślub należy do jednego z ważniejszych wydarzeń w życiu, a sezon na te urządzane w sezonie wiosna-lato właśnie się rozpoczął. Jeśli zatem ktoś ze znajomych Ci osób czy nawet członków rodziny planuje w najbliższym czasie wstąpienie w związek małżeński już teraz zastanówcie się czego chcecie im życzyć. Dobrze, aby zawczasu przemyśleć dobór słów, tak, aby nie zaliczyć przysłowiowej „wtopy”. Nie każdemu będą odpowiadać te wyrażone w zabawny sposób, podobnie jak nie każdy jest zwolennikiem tych pompatycznych i zbyt formalnych. Dlatego zobaczcie najciekawsze pomysły na życzenia ślubne i wybierzcie Waszym zdaniem te, które najlepiej będą pasować do nowożeńców. Wybór jest przeogromny!

Spis treści:

życzenia ślubne

Życzenia ślubne wypisane na okolicznościowej kartce są piękną pamiątką dla nowożeńców na lata/Fot. Freepik

Czego życzyć nowożeńcom?

Życzenia ślubne zazwyczaj składa się Parze Młodej tuż po ich ceremonii zaślubin. Mimo, że to niezwykle emocjonujący moment warto dobrze przemyśleć właściwy dobór słów. Ważne, aby były one dość krótkie w końcu do świeżo upieczonych małżonków czeka długa kolejka innych gości, którzy spieszą z gratulacjami. Nowożeńcom zazwyczaj życzy się nieustającej miłości, zdrowia, samych radości z bycia we dwoje, spełnienia marzeń czy realizacji wspólnych celów. Jeśli mamy pewność, że możemy sobie na to pozwolić Młodej Parze możemy życzyć także owoców miłości pod postacią potomstwa. Nie mając jednak gwarancji, że Para planuje dzieci lepiej tą kwestię pominąć w swoich życzeniach.

Co napisać  na kartce dla Pary Młodej?

Wiele osób często nie wie co napisać na kartce weselnej dla Młodej Pary. W zależności od tego jak blisko jesteś z nowożeńcami możesz wybrać spośród wielu opcji. Oficjalne, od serca, w formie rymowanej czy może zawierające słynne cytaty o miłości? Wybór tych właściwych należy wyłącznie do Ciebie. Oto propozycje, z jakich można skorzystać:

Krótkie życzenia ślubne

Czasami wystarczy napisać kilka prostych słów z życzeniami, aby pogratulować Młodej Parze wstąpienia w związek małżeński. Taka forma sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy nowożeńcy są dalszą częścią rodziny i nie łączą nas z nimi głębokie relacje. Są proste, ale jednocześnie treściwe. Jak mogą wyglądać?

Bądźcie ze sobą i dla siebie, niech Wasza miłość przetrwa wszystko. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

W dniu Waszego ślubu życzę Wam, aby każdy dzień przynosił Wam tylko powody do radości i szczęścia. Gratulacje wstąpienia w związek małżeński!

Wszystkiego najlepszego w dniu ślubu. Niech każdy moment, który spędzacie razem, był dla Was wyjątkowy.

To zaszczyt, że możemy towarzyszyć Wam w najpiękniejszym dniu Waszego życia. Niech każdy dzień niesie Wam radość z bycia razem.

Szczęśliwej Młodej Parze, w tym wyjątkowym dniu serdecznie życzymy
aby szczęście i miłość trwały przez całe Wasze wspólne życie.

Chcemy Wam życzyć, niekończącej się miłości, spełnienia marzeń oraz życia w radości z każdej wspólnej chwili.

Młodej Parze w dniu ślubu jeszcze więcej miłości, szczęścia, jak najpiękniejszych chwil we wspólnym życiu. Niech Wam się dobrze wiedzie. Wszystkiego najlepszego w Dniu Ślubu!

Kochani, niech każdy dzień od teraz przynosi Wam nowe doświadczenia i wiele pięknych, wspólnych chwil. Serdeczne gratulacje!

Niech lata, które są przed Wami będą wypełnione miłością i radością.

W dniu Waszego śluby chcemy Wam życzyć bezgranicznej miłości, niekończącego się szczęścia i znajdowania radości w małych rzeczach.

Niech Wasze życie będzie pełne przygód, a miłość niech trwa wiecznie!

Drodzy, w tym wyjątkowym dniu życzymy Wam, żeby Wasze życie było wypełnione zdrowiem, szczęściem i radością.

Wiecznej miłości i wszędobylskiego szczęścia na nowej drodze życia.

Niech Wasze życie  będzie pełne radości i miłości, ale także szacunku i zrozumienia.

Życzymy Wam niekończącej się miłości i radości na każdy dzień wspólnego życia.

Niech Wasze małżeństwo kwitnie na zawsze, a Wy bądźcie tak samo w sobie zakochani przez całe życie jak jesteście dzisiaj. Gratulujemy!

Mądre życzenia ślubne

Jeśli chcemy pokusić się o bardziej wyrafinowaną formę gratulacji dla nowożeńców warto posłużyć się metaforą czy ciekawym porównaniem. Taki tekst sprawia, że życzenia ślubne stają się jeszcze bardziej podniosłe. Można np. wykorzystać następujące pomysły:

Świeżo upieczeni małżonkowie, chcę Wam życzyć, aby ten ogień, która teraz między Wami płonie, nigdy nie zgasł. Dbajcie o niego i pielęgnujcie. Wszystkiego najlepszego dla obojga!

Aby Wasze jutro było piękniejsze od marzeń, a szare codzienne życie było wypełnione blaskiem! Samych pięknych chwil na Waszą nową drogę życia!

Serdeczne życzenia na nową drogę życia. Niech będzie ona dla Was szeroka i piękna i zawsze prowadzi Was w tym samym kierunku!

W dniu, w którym powiedzieliście sakramentalne „tak” chcemy Wam życzyć, aby Wasza miłość była tak silna i piękna jak diament, a szczęście, które dziś przeżywacie, było zawsze obecne w Waszym życiu.

Niech Wasza miłość będzie jak dobre wino, które z każdym rokiem smakuje tylko lepiej. Kochajcie się całym sercem, na zawsze.

Z okazji tego ważnego w Waszym życiu dnia życzę Wam aby Wasza miłość nadal rosła w siłę i była mocniejsza niż przeciwności losu. Wspierajcie się i szanujcie, a przede wszystkim kochajcie nawzajem. Serdeczne gratulacje!

 W tym ważnym dla Was dniu życzymy Wam, aby miłość była Waszym przewodnikiem, a radość gościła w Waszym domu i sercach.

Życzenia ślubne na wesoło

Można także wykorzystać zabawne życzenia, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy Młodej Pary i świetnią jej dzień. Jeśli nowożeńcy mają poczucie humoru taka forma powinna im się spodobać. Życzenia mogą wyglądać następująco:

Pół kilo miłości, trzy łyżki zazdrości, 10 dkg zaufania, 2 krople na „nerwach grania”, 6 gramów cierpliwości, dużo wyrozumiałości, 5 łyżek humoru, 10 łyżeczek wigoru, wszystko razem dokładnie mieszamy i tak małżeństwo doskonałe mamy! Wiele Szczęścia i radości w Dniu Ślubu!

Gratulacje! Od teraz macie oficjalne prawo do kłótni o to, kto zapomniał kupić mleko i kto zmienia kanał w telewizorze.

Sprawa niesłychana: Pani chce poślubić Pana!
Rzeczy to są niestworzone:
On Ją chce za żonę!
Z takim rzeczy stanem,
Gdy ta Pani z tym Panem
Już żoną i mężem się staną
Niech parę stanowią dobraną!

Pamiętajcie, że w małżeństwie zawsze ma rację… żona. A jeśli żona nie ma racji, zobacz punkt pierwszy. Życzymy Wam zatem dużo wyrozumiałości i szacunku.

Byście miłością siebie obdarowywali,
Często wytrzymywali, zęby zaciskali,
Dzieciom z wielką radością pieluchy zmieniali
I o uśmiechu nigdy nie zapominali.

Niech Wasze wspólne życie było jak dobra komedia – pełne śmiechu, zabawnych momentów i niezapomnianych chwil. I pamiętajcie – po dramatycznym momencie zawsze jest miejsce na happy end!

Beczki radości,
Góry miłości,
Wiecznej młodości,
Bez grama zazdrości
I złości. A na co dzień
Sporo jadła, dzbanek wina,
Każdego ranka słońca
I nocy upojnych bez końca.

Wzruszające życzenia ślubne

Życzenia ślubne od serca do dobry pomysł, jeśli z nowożeńcami łączą nas więzy krwi lub gdy Młoda Para to nasi najbliżsi przyjaciele. W takiej sytuacji na miejscu jest dodanie np. kilku słów od siebie z wyrazem dumy ze świeżo upieczonych małżonków czy słowami wsparcia.

Dzisiaj, kiedy stajecie na progu nowego życia, pragniemy Wam życzyć, aby każdy dzień przynosił Wam nowe odkrycia i radość z bycia razem. Jesteśmy w Wami całym sercem!

Kochani, w tym niezwykłym dniu życzymy Wam, abyście każdego dnia na nowo odkrywali urok życia we dwoje i z każdą kolejną chwilą Wasza miłość stawała się jeszcze głębsza i piękniejsza!  Zawsze będziemy przy Was!

Drodzy nowożeńcy, dzisiaj patrzymy na Was z ogromną dumą i radością. Życzymy Wam, aby każdy Wasz dzień był pełen miłości, radości i wzajemnego zrozumienia. Pamiętajcie, że zawsze możecie na nas liczyć!

Kochani, samych pięknych chwil na nowej drodze życia. Cieszcie się każdym momentem tej cudownej wspólnej przygody i pamiętajcie, że jeśli kiedykolwiek pojawią się nad Wami czarne chmury razem zdołacie je rozgonić.

Niech Wasze wspólne życie będzie jak książka pełna cudownych przygód, a jej każdy kolejny rozdział równie fascynujący! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

szczęśliwa Para Młoda

Życzenia na okazję jaką jest ślub powinny być przemyślane i pasujące do ich odbiorców/Fot. Freepik

Życzenia ślubne w formie cytatów

Często na kartkach weselnych wykorzystuje się także życzenia ślubne w formie cytatów. Mogą one pochodzić zarówno z książek, filmów, bajek, jak i być słowami wypowiedzianymi przez znane osobistości czy po prostu być fragmentem jakiejś piosenki o miłości. Słowa spisane na kartce okolicznościowej to piękna pamiątka, więc warto zastanowić się nad jej treścią Poniżej kilka przykładów cytatów, jakie można wykorzystać na kartce z życzeniami dla Młodej Pary.

Życzenia ślubne w formie słynnych cytatów

Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego” – Lew Tołstoj

„Nie ma lekarstwa na miłość, jak tylko kochać bardziej” – Henry David Thoreau

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.”
Jan Paweł II

„Jedno jest tylko w życiu szczęście, kochać i być kochanym” – George Sand

Życzenia ślubne w formie cytatów z książek

Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można ani zobaczyćani dotknąćTrzeba je poczuć sercem”- Jack Canfield, Balsam dla duszy kobiety.

„Miłość rozpoznaje żadne bariery. Przeskakuje przeszkody, przeskakuje płoty, przenika przez ściany, aby dotrzeć do swojego celu pełna nadziei.” – Maya Angalou

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”–  Antoine de Saint-Exupéry

„Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, Miłości się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje” – Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

Życzenia na ślub w formie cytatów z filmów i bajek

„Kiedy patrzę na ciebie, czuję to. Patrzę na ciebie i jestem w domu” – Gdzie jest Nemo

„Miłość jest jak wiatr. Nie możesz jej zobaczyć, ale możesz ją poczuć” – Szkoła Uczuć

„Kiedy się kogoś kocha, każda chwila jest magiczna” – Król Lew

„Pasujemy do siebie jak marchewka z groszkiem” – Forrest Gump ( w wersji dla nowożeńców należy sparafrazować na „pasujecie”)

Życie to nie suma wszystkich oddechów, ale tych momentów, kiedy zapiera ci dech w piersiach.” – Hitch

„Kiedy już zdecydujesz się spędzić z kimś resztę swojego życia, chcesz, żeby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej.” – „Kiedy Harry poznał Sally”

„Moje marzenie nie byłoby kompletne bez Ciebie” – Księżniczka i Żaba

Młoda Para celebrująca wraz z gośćmi

Życzenia na ślub mogą być w formie wierszy czy cytatów/Fot. Freepik

Ślubne życzenia pod postacią słów z piosenek

„Czekasz na tę jedną chwilęSerce jak szalone bijeZrozumiałem po co żyjęWiem że czujesz to co jaEj za krótko trwa godzinaNiech się chwila ta zatrzymaMoim szczęściem chcę nakarmićCalutki świat zdziwiony tak”

Seweryn Krajewski

„Z Tobą chcę oglądać światJaki piękny księżyc, patrzWidzisz to, to co ja, jakie to jest prosteWystarczy byćJaki świt, jaki blask, jaki śpiew, jaki ptakWszystko to, to wszystko w nas”

Zbigniew Wodecki

„Przy tobie znika całe złoPrzez otwarte oknaPrzy tobie oddychamZapominam się na chwilę”

Krzysztof Zalewski

„Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty.To też nie diabeł rogaty.Ani miłość kiedy jedno płaczeA drugie po nim skacze.Miłość to żaden film w żadnym kinieAni róże ani całusy małe, duże.Ale miłość – kiedy jedno spada w dół,Drugie ciągnie je ku górze”

Happysad

szczęśliwi małżonkowie

Warto, aby życzenia na ślub dla bliskich nam osób płynęły prosto z serca/Fot. sorindarii, Freepik

Życzenia ślubne w formie rymowanek i wierszyków

Rymowane życzenia ślubne to forma, którą wybiera sporo osób. Powód? Nie każdy ma talent do wymyślania ich samodzielnie, więc takie wierszykowe „gotowce” cieszą się dużym powodzeniem. Poza tym pod życzeniami można dodać kilka słów od siebie, aby całość nabrała jeszcze większej wartości. Poniżej kilka rymowanych propozycji. Zobaczcie jakie życzenia ślubne możecie wybrać:

Rymowanki jako życzenia ślubne

Radości z każdego dnia,
Szczęścia, które wiecznie trwa.
Sukcesów w każdej dziedzinie życia.
Z całego serca Wam życzę!

Wielu miodowych dni, wspólnych radości bez trosk. Spełnienia wymarzonych chwil i oby sprzyjał Wam los!

Niech ta droga wspólnie obrana tylko kwiatami będzie usiana. Promienie słońca płyną obficie, tego Wam życzę na całe życie.

W dniu Waszego ślubu – samych radosnych zdarzeń. Niech będzie on początkiem spełnienia Waszych marzeń.

Z okazji Waszego ślubu przyjmijcie najlepsze życzenia, aby spełniły się Wasze sny, ziściły marzenia, w szczęściu płynęły wspólne dni, niech miłość je opromienia.

Niech Wasza droga wspólnie wybrana tylko kwiatami będzie usiana.
Promienie słońca niech płyną obficie, tego Wam życzę na całe życie!

kartka okolicznościowa na ślub

Kartę z życzeniami na ślub zazwyczaj wkłada się do jednej torby upominkowej wraz z zakupionym prezentem dla nowożeńców/Fot. aiartistbd, Freepik

Wierszykowe życzenia dla nowożeńców

Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu,
i szczyptą soli, i tym, co cieszy,
i tym, co boli. Trwajcie razem,
gdy miłość w rozkwicie
i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie.

W uroczystym dniu zaślubin
Życzymy Młodej Parze,
By im życie dało wszystko,
Co może dać w darze:
Szczęście, pogodę w miłości
I uśmiech wiecznej radości!

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi,
Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu,
i szczyptą soli, i tym, co cieszy,
i tym, co boli. Trwajcie razem,
gdy miłość w rozkwicie
i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie.

Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą,
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie!

Graficzne życzenia dla Pary Młodej

O ślubie dalszych znajomych dowiedzieliście się pocztą pantoflową lub z mediów społecznościowych i chcecie pogratulować młodej parze? Możecie to zrobić np. w formie obrazkowej. Grafiki można wysłać jako załącznik do wiadomości czy też w formie MMS. Oto kilka propozycji jak mogą one wyglądać:

graficzne życzenia dla Pary Młodej

życzenia ślubne

kartka na ślub

pomysł na kartkę dla nowożeńców

pomysł na kartkę dla nowożeńców

graficzne życzenia dla Pary Młodej

graficzne życzenia dla Pary Młodej

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...