5 dekoracji ślubnych, których nie może zabraknąć na Twoim weselu

Dla wielu osób ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Naturalne jest więc to, że chcą je świętować w gronie najbliższych. Z tego powodu wesele jest dla młodej pary niemal równie ważne, co sama ceremonia zaślubin. Aby zapewnić gościom (i sobie!) świetną zabawę oraz doskonałe wspomnienia, warto zadbać o jak najlepszy wystrój. Jednak nie można przy tym zapomnieć, czyje jest to święto. Styl dekoracji powinien odpowiadać przede wszystkim świeżo upieczonym małżonkom, aby czuli się oni komfortowo. Poniżej omawiamy kilka dekoracji, które są absolutnym weselnym must have, a także podpowiadamy różne style, dzięki którym uda się nadać im klimatu pasującego do gustu młodej pary.

Dekoracja stołów – nakrycia i kompozycje kwiatowe

Stoły to najważniejszy element sali weselnej – zaraz obok parkietu. Weselni goście oraz sama para młoda spędzą przy nich dużo czasu podczas tego wyjątkowego wieczoru. To tam będą toczyć się rozmowy oraz przebiegną pierwsze integracje rodzin państwa młodych. Jednak przede wszystkim na stołach zostaną wyeksponowane wszystkie wyjątkowe dania przygotowane specjalnie na ten jedyny w swoim rodzaju wieczór. Dekoracje stołów weselnych to przede wszystkim obrusy i kompozycje kwiatowe. Można postawić na klasykę i wybrać białe obrusy oraz jasne kwiaty ozdobione złotymi lub srebrnymi elementami, ale można też wybrać rozwiązania o stylistyce kojarzącej się z naturą – jak w modnych ostatnio stylach boho i rustykalnym.

Krzesła w odświętnym wydaniu

Po stołach oczywiście przychodzi czas na krzesła. Te również warto ozdobić, choć należy przy tym uważać, by dekoracje nie przeszkadzały gościom, nie odbierały im komfortu siedzenia ani nie wywoływały ryzyka zniszczenia ich kreacji. Dobrym rozwiązaniem jest też zdecydowanie się na udekorowanie wyłącznie krzeseł państwa młodych, by wyróżnić je od innych miejsc. Wówczas jeśli przyszłym małżonkom będzie na tym zależało, krzesła pozostałych osób można przyozdobić jedynie pojedynczym drobnym elementem dekoracyjnym.

Ogólny wystrój sali – od sufitu do podłogi!

Same stoły i krzesła nie stworzą jednak wyjątkowej atmosfery. By sala weselna wyglądała naprawdę wspaniale, dobrze jest postawić na girlandy – z roślin, kwiatów, lampek czy papierowych chorągiewek. Jeśli wybór padnie na styl rustykalny, ciekawym rozwiązaniem może być zawieszenie na ścianach bukietów suszonych ziół. Wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez balonów. Z nimi można poszaleć szczególnie w części tanecznej!

Liczy się nie tylko wnętrze?

Bez względu na porę roku, na żadnym weselu goście nie spędzają całego czasu wewnątrz. Po szaleństwach na parkiecie dobrze służy chwila wytchnienia na świeżym powietrzu, poza tym dla niektórych to również kwestia potrzeby odpoczynku od natłoku bodźców. Warto zadbać więc także o to, by na zewnątrz było równie pięknie, co w środku. Pary młode często stawiają dziś na neony lub drewniane duże napisy stawiane przed lokalem. Mogą to być ich imiona lub często wybierane angielskie hasła: just married czy po prostu love – w końcu jest to przecież święto miłości!

Wyjątkowy pojazd na wyjątkową okazję

Częstym dylematem jest też to, jak udekorować auto na ślub. Najlepszym sposobem będzie dopasowanie go do dekoracji sali, aby utrzymać spójny klimat całej imprezy. Z tego powodu jeśli wybór padnie na styl retro, to wówczas najlepiej jest wynająć jeden z modeli klasycznych, starych samochodów i przyozdobić go np. papierowymi chorągiewkami. Przy stylu boho lub rustykalnym takie auto sprawdzi się równie dobrze, ale wtedy dekoracje będą dobrane odpowiednio do stylu. Wśród nich mogą się pojawić pióra i duże kwiaty lub polne rośliny, zioła i wstążki. Z kolei jeśli marzeniem pary jest ślub jak z bajki i auto szykowne niczym karoca, najlepiej jest postawić na luksusowy samochód i skromnie przyozdobić go jasnymi kwiatami, aby nie przyćmić jego elegancji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...