Zielona kawa – top składnik wspomagający odchudzanie

Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, zwłaszcza na samym początku. To idealny moment na włączenie do diety sprawdzonego składnika – zielonej kawy. Jak działa?

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść regularnie zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta? Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci kilka nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, zwłaszcza na samym początku. To idealny moment na włączenie do diety sprawdzonego składnika – zielonej kawy.

Zielona kawa

Weź Łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa nie jest nowym, odkrytym przez naukowców w dzikiej tajdze egzotycznym gatunkiem. To nic innego, jak znana wszystkim tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Dlatego jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie ma też charakterystycznego aromatu małej czarnej. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana. Zawartość kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom. Co w takim razie sprawiło, że zielona kawa szturmem wdarła się na pułki ze zdrową żywnością i suplementami diety dla kobiet? Wyniki badań wykazały podwyższoną w stosunku do czarnych ziaren zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). Kwas ten jest przeciwutleniaczem powszechnie występującym w tkankach roślinnych.

Odchudzanie

Właściwości kwasu chloro genowego

Naukowcy zainteresowali się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów skuteczność działania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Analizowano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy wpływa na:

 • Zmniejszenie zawartości tłuszczu w organizmie. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu organizm może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.
 • Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.
 • Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.
 • Przyspieszenie usunięcia toksyn z organizmu.
 • Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

NH Get Slim

W filiżance czy w tabletkach?

W sklepach można kupić zieloną kawę oraz tabletki odchudzające (suplement wspomagający odchudzanie), które zawierają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia najczęściej sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uznaje się ją za dużo zdrowszą odmianę pobudzających napojów. Reguła mówiąca o tym, że jeśli coś jest zdrowe, rzadko kiedy zachwyca podniebienie, niestety sprawdza się w tym przypadku. Koneserom tradycyjnej kawy może nie spodobać się jej kwaskowaty i cierpki smak.

W suplementach diety z zieloną kawą wykorzystuje się podwójny system odchudzania. Po pierwsze tabletki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin i minerałów – taki zestaw składników znajdziecie w produkcie Get Slim marki Noble Health. Skoncentrowane działanie ekstraktu wpływa dużo efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

www.noblehealth.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  22 kwietnia 2014 19:31

  Nie słyszałam jeszcze o zielonej kawie. Ma ciekawe właściwości.

  Odpowiedz
 2. marcia7  17 stycznia 2015 23:29

  Zapowiadają się skutecznie

  Odpowiedz
 3. BlackMary  27 stycznia 2016 15:37

  Hmm a to ciekawe

  Odpowiedz
 4. MelaNika  15 lutego 2016 16:26

  Nie piłam nigdy zielonej kawy.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  21 marca 2016 15:10

  Nigdy nie piłam zielonej kawy , chociaż już gdzieś o niej czytałam , jestem jednak pewna , że wejdzie przebojem na nasze stoły , tak jak kiedyś zielona herbata . Bycie fit jest modne 🙂

  Odpowiedz
 6. Anett13  3 lutego 2017 18:16

  Ja czasem pijam zieloną kawę, za pierwszym razem wydała mi się straszliwie obrzydliwa, teraz sie już powoli przyzwyczaiłam, ale i tak smak z tradycyjną kawą paloną nie ma nic wspólnego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany