Zapachy modne na wiosnę

Po długiej zimie organizm człowieka jest szczególnie spragniony nie tylko ciepła i słońca, ale także… zapachów, kojarzących się z wiosną, świeżym powietrzem i letnim orzeźwieniem. Jak pokazują dane Jean Marc, to właśnie ten czas, gdy najczęściej sięga się po kwiatowe, owocowe i orientalne kompozycje zapachowe. Jakie lubimy najbardziej?

Zapachy na wiosne

Wiele osób dobiera wody zapachowe, perfumowane i toaletowe, sugerując się nie tyle upodobaniami, ale przede wszystkim cechami własnego charakteru i typem osobowości. Wybór zatem rzadko kiedy jest przypadkowy. Najbardziej pomocne okazują się być informacje o poszczególnych kompozycjach zapachowych, które składają się na tzw. nuty głowy, serca i bazy. Co istotne, nieco inne preferencje wykazujemy w okresie jesienno-zimowym, a inne – w czasie wiosny i lata, co jest bezpośrednio związane z nastrojem, który towarzyszy nam w różnych porach roku.

Nuta głowy to nic innego jak podstawa całej kompozycji, wyczuwana zaraz po otwarciu flakonu. To właśnie te składniki, które odpowiadają za kojarzenie zapachu, ponieważ najsilniej zapadają w pamięci naszej i otaczających nas osób.

Inną rolę pełni nuta serca, czyli tzw. środek zapachu. To on nadaje naszym perfumom indywidualny i unikalny charakter. Co ciekawe, nuta serca powoli ewoluuje na naszej skórze, przekształcając się w ostatnią, czyli nutę bazy.

Nuta bazy to składniki, które najwolniej uwalniają się do powietrza i choć nie są mocno wyczuwalne, tak naprawdę definiują całą kompozycję. Zawierając utrwalacze, odpowiadające za utrzymanie zapachu oraz komponenty, dodające perfumom ciężkości, rozwijają aromatyczny bukiet, obecny na naszej skórze wiele godzin po rozpyleniu.

Wszystkie nuty zebrane razem określają typ wybranego zapachu. Te, które cieszą się największym zainteresowaniem w okresie wiosenno-letnim to oczywiście propozycje owocowo-kwiatowe, czyli zapachy świeże, lekkie i orzeźwiające, ale jednocześnie –zmysłowe oraz pociągające.

Szansę na najmodniejszą w sezonie na pewno będzie miała kompozycja, której nuty oparte są na aromatach łączących słodkie zapachy róży, fiołka, konwalii i magnolii z orzeźwiającymi tonami grejpfruta, jabłka, ogórka i drzewa sandałowego. – Taka propozycja jest bardzo dynamiczna i świeża, nie tylko podkreśla kobiecą indywidualność, ale robi to w sposób uwypuklający ciepło i czułość właściwą Paniom zdecydowanym i romantycznym – mówi Izabela Kujawa, przedstawiciel marki Jean Marc.

Kobietom egzotycznym, odważnym, otwartym na przygody, na pewno przypadną do gustu zapachy kwiatowo-orientalne, gdzie paczula i drzewo sandałowe w szlachetny sposób łączą się ze słodyczą jaśminu, kwiatami pomarańczy i wanilią. Delikatne nuty piżma dodają takiej kompozycji niezwykły, świeży aromat, tak pożądany po zimowym sezonie.

Na koniec pamiętajmy o podstawowej zasadzie – kupujmy tylko te zapachy, które nam się podobają, nie drażnią ani nie irytują aromatem. Tak jak dobrze dopasowana sukienka, musimy się w nich czuć dobrze, naturalnie i swobodnie. Zapach idealnie dopasowany do naszego charakteru, „chemii” naszego organizmu, to taki, którego nie czujemy po upływie kilkunastu minut, ale który czują osoby w naszym otoczeniu.

 

Zapachy Jean Marc przywołują wiosnę

Jeżeli szukacie odświeżających, lekkich zapachów, idealnych na wiosenno-letnie pory, na pewno zwróćcie uwagę na dwie nowe propozycje wód perfumowanych Jean Marc, owocowo-kwiatowe Mohito oraz orientalne Wild Secret.

Woda perfumowana Mohito to propozycja przeznaczona dla kobiet romantycznych, preferujących owocowo-kwiatowe aromaty, utrzymujące się na skórze przez wiele godzin. To niesamowite połączenie słodkości właściwej dla róży, fiołka, konwalii i magnolii z niezwykle pociągającymi i odświeżającymi tonami grejpfruta, jabłka, ogórka i drzewa sandałowego. Mohito to bogata kompozycja, dynamiczna i świeża, która nie tylko podkreśla kobiecą indywidualność, ale robi to w sposób uwypuklający wszystko to, co w nas najlepsze – ciepło, uczucie i wrażliwość, wartości najbardziej cenione przez kobiety romantyczne i eteryczne.

Mohito Jean Marc, 50 ml, ok. 16 zł

Jean Marc Wild Secret to propozycja wody perfumowanej, która przypadnie do gustu kobietom egzotycznym, odważnym i przyjmującym życie z otwartymi ramionami. Kompozycja kwiatowo-orientalna, bardzo rześka, ale jednocześnie – przyciągająca uwagę akcentami stanowiącymi synonimy bogactwa, szyku i elegancji. Kobieta ubrana w Wild Secret kusi aromatami paczuli i drzewa sandałowego, które w szlachetny sposób łączą się ze słodyczą jaśminu, kwiatami pomarańczy i wanilią. Delikatne nuty piżma dodają kompozycji niezwykły, świeży aromat, tak pożądany po zimowym sezonie.

Wild Secret Jean Marc, 100 ml, ok. 19 zł

Źródło: www.jeanmarc.com.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. dudqa  16 lipca 2013 09:31

    Takie zapachy sa najlepsze na lato i wiosne

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany