Wyposażenie kuchni w elektronikę. Jak dokonać odpowiedniego wyboru poszczególnych urządzeń?

Spis treści:

W zakresie szeroko rozumianej elektroniki i sprzętów AGD, aż roi się od wielorakich modeli innowacyjnych narzędzi, jakie niewątpliwie okazują się przydatne w codziennym, wygodnym i nowoczesnym funkcjonowaniu. Warto przejrzeć zaledwie parę kategorii, aby dostrzec mnogość lodówek, pralek, zmywarek, czy nawet drobnego wyposażenia gospodarstwa domowego typu ekspresy do kawy, roboty, czy blendery. Jak zatem zupełny laik w dziedzinie nowinek technologicznych powinien dokonywać trafnej selekcji, by wydać skrzętnie zagospodarowane środki w budżecie na optymalny dla niego wariant urządzenia? Poniżej kilka cennych wskazówek, które mamy nadzieję, iż okażą się dla Państwa przydatne w dokonywaniu zakupów.

Wyposażenie kuchni w elektronikę

 

Robot

Maszyna wielofunkcyjna jaką jest robot kuchenny powinna znaleźć się w każdej kuchni, bo nawet jeżeli na co dzień nie mamy czasu na to, aby robić wypieki, zupy krem, czy desery i tak sporadycznie przyda się skorzystać z tego typu urządzenia. Chociażby podczas wizyty gości, odświętnie, na specjalne uroczystości, czy zwykłą domówkę w gronie najbliższych – zawsze przygotowujemy wypieki, przekąski, przystawki, a to wszystko wymaga nic innego jak licznych funkcji ułatwiających znacząco nasze prace, a więc właśnie robota kuchennego. Najważniejszym parametrem technicznym, który powinien wpływać na taki a nie inny wybór określonego wariantu robota jest przede wszystkim jego moc – im większa, tym lepsza jakość działania urządzenia i szerszy wachlarz opcji, jakimi sprzęt dysponuje.

Piekarnik

Punktem pierwszym podczas selekcji piekarników powinno być podjęcie konkretnej decyzji, czy wybieramy spośród modeli wolnostojących, czy wręcz odwrotnie- decydujemy się na zabudowanie urządzenia. Oczywiście postanawiamy to w oparciu o cały projekt aranżacyjny naszej kuchni. Jeśli reszta sprzętów jest schowana, warto ukryć i piekarnik, tym bardziej, gdy ma on znajdować się w środku przestrzeni meblowej. Punkt drugi to natomiast rodzaj narzędzia. Na rynku jest cała masa możliwych do wyboru wariantów piekarników, wyszczególnia się warianty z nowoczesnymi funkcjami takimi jak samoistne czyszczenie, czyli pyroliza, bądź kataliza, systemy do odmrażania, pieczenia na ruszcie, termosondę, wyposażenie w rozmaite układy grzałek, wbudowane wentylatory czyli tzw. termoobieg i wiele, wiele innych opcji, jakie przyspieszają pracę piekarnika, ale także wpływają korzystnie na jakość przygotowywanych dań.

Zmywarka

Obecnym must have w zasadzie każdej jednej kuchni bez wyjątku, czy to tej mieszczącej się w klasycznym lokalu w bloku, czy w domku jednorodzinnym, okazuje się zmywarka. Pozwala ona przede wszystkim na ogromne zaoszczędzenie czasu i wbrew częstemu stereotypowemu myśleniu jest bezpieczna w użytkowaniu. Wybierając konkretny model, poza tym, że musimy zdecydować się na to, czy interesuje nas wariant wolnostojący, czy częściowo zintegrowany, całkowicie zintegrowany, bądź do zabudowy, warto popatrzeć także na klasę energooszczędności. Im będzie ona wyższa, tym mniej wody i prądu będzie zużywała nasza nowa maszyna.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (47 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...