Jak urządzić idealny dom dla dużej rodziny?

Kto z nas nie marzy o rodzinnym domu pełnym ciepła, zapachu pieczonego ciasta, czy zwierzaków, które się kochają?

jak urządzić duży dom

 

Przestrzeń to podstawa!

Rodzinny dom powinien być funkcjonalny  i bezpieczny.  Zależy nam na tym, żeby najbliżsi spędzali czas w komfortowym i wygodnym miejscu. Podobnie jak z meblami i dodatkami, którymi się otaczamy – muszą pełnić swoje funkcje, ale być także odbiciem naszej osobowości.  Chcemy przecież wracać do mieszkania z przyjemnością.

Przedstawimy dzisiaj kilka trików, które mogą w prosty sposób pomóc naszemu wnętrzu zamienić się w idealny dom. Niezależnie od tego, jak dużą mamy rodzinę!

Jak urządzić salon?

Przytulność mieszkania najłatwiej zacząć budować od salonu. Właśnie tam spędzamy z naszą rodziną najwięcej czasu. Odpoczywamy tam, czytamy książki, oglądamy wspólnie filmy czy się bawimy z dziećmi.  Meble w pokoju dziennym powinny być wygodne i bezpieczne (ze względu na dzieci).  Także funkcjonalność odgrywa tu kluczowe znaczenie.

Sofa to podstawowy punkt salonu  – wspólny odpoczynek na sofie to zawsze dobry pomysł na spokojne popołudnie czy seans filmowy. Podstawowe warunki, jakie powinna spełniać to wygoda i funkcjonalność.  Istotny jest także dobór materiału –  odporność na brud i zniszczenia jest kluczowa, gdy posiadamy maluchy. Styl to sprawa podrzędna, zależna od naszych preferencji. Sofa może być narożna – wtedy pomieści większą liczbę osób, lub rozkładana. To nam pomoże zakwaterować niespodziewanych gości.

hk-living-2016-30

hk-living-2016-31-(1)_2

 

Sofę, która idealnie spełni wymagania każdej rodziny, z pewnością znajdziecie w sklepie internetowym www.lepukka.pl Siedząc w domu i przeglądając stronę możemy urządzić swoje mieszkanie od A do Z!

Dosłownym pomysłem na ocieplenie wnętrza jest… kominek! Będzie nie tylko dekoracją dla wnętrza, ale także funkcjonalnym przedmiotem. Szczególnie pożądany w okresie zimowym; idealne spędzenie wieczoru z kubkiem gorącej czekolady, z grami planszowymi i naszą wspaniałą rodziną.

hk-living-2016-46-1

meble-od-Le-Pukka-w-aranżacjach-16

Skoro kominek ociepla i daje nam jasność, to przejdźmy od razu do oświetlenia –  jego barwa to istotny element, dzięki któremu nasze wnętrze nabierze przyjemnej barwy. To dobry pomysł, gdy nie chcemy wprowadzać dużej i kosztownej zmiany. Za niską cenę mamy niemal od razu zauważalną różnicę.

oswietlenie

hk-living-2016-39

wnętrza le pukka 2

Feeria barw

Dojdźmy do kolorów i dodatków.  Nawet fani chłodnych i prostych wnętrz skandynawskich mogą nieco się nagiąć i ocieplić mieszkanie małym drobiazgiem– na przykład narzutą w mocnym kolorze, zabawną poduszką, lub wazonem o nietypowym kształcie.

meble-od-Le-Pukka-w-aranżacjach-9

 

Takie akcesoria budują niepowtarzalny charakter naszego domu i sprawiają, że domownicy chcą w nim przebywać. Jednak nie wszystko trzeba kupować! Połączmy dobrą zabawę z czymś pożytecznym i wspólnie z rodziną wykonajmy dodatki do domu.

Nie zapominajmy jednak o sztuce, która może być istotnym elementem każdego pomieszczenia. Samo określenie „sztuki” jest umowne i pozostawia duże pole do interpretacji;  to zarówno rzeźby, obrazy, grafiki, ale także plakaty. To nada poszczególnym pokojom własny charakter. To proste – inny obrazek wybierze nasz nastoletni syn, a coś innego powiesimy w swojej sypialni.

 

meble-od-Le-Pukka-w-aranżacjach-20

meble-od-Le-Pukka-w-aranżacjach-6

Wymarzona jadalnia

Wyczerpaliśmy chyba temat sypialni. Czy inne pomieszczenia są mniej istotne? Oczywiście, że nie! Jak więc możemy ocieplić i dostosować do nas na przykład jadalnię?

crop_interiors

544e1c552add5-home

Zacznijmy od najważniejszego – czyli stołu! Każdy się chyba zgodzi, że to główny punkt rodzinnych obiadów, rozmów czy nawet spotkań. Przy dużej rodzinie stół powinien być wytrzymały, odpowiedniej wielkości  lub ewentualnie mieć dostawki – to na wypadek gości czy ewentualnego powiększenia się grona domowników.

crop_interiors (1)

Wygodne krzesła są równie ważne. Zaszalejmy i pozwólmy każdemu z domowników wybrać swoje ulubione. Nawet, jeśli odstaje wizualnie od reszty.
krzeslaKluczem do  przytulnego mieszkania jest prosta wiedza, że nie musi ono wyglądać jak wyjęte z okładki ekskluzywnego magazynu.  To właśnie drobne elementy tworzą nasz charakterystyczny styl, unikalne wnętrze. Oczywiście nie weźmy tej rady za bardzo do serca – drobny nieporządek jest ok, ale nie popieramy chaosu.

Królestwo naszych najmłodszych

Właśnie, chaos… gdzie jest największa szansa, że go spotkamy? W pokojach naszych pociech! Co z tymi pomieszczeniami, które mają być miejscem stworzonym dla najmłodszych? Zależnie od naszego podejścia – możemy dać naszym dzieciom swobodę w dowolnym urządzaniu swojego królestwa. Dziecięcy pokój przede wszystkim powinien być miejscem, w którym maluch (lub też nastolatek) może odpocząć, odrobić zadanie domowe, poczytać , a także rozwijać kiełkujące pasje. Pamiętajmy o tym, że nawet mały metraż możemy kreatywnie zagospodarować.  Czasem wystarczy coś małego  – jak na przykład ulubiony bohater czy królewna na pościeli czy firance, lub kawałek ściany przeznaczony na tablicę, gdzie dziecko będzie oddawać się swoim artystycznym zapędom. To właśnie ten najważniejszy maluch ma czuć się tam dobrze i bezpiecznie.

5537a12daa65a-home

Katarzyna Kuźma, Katarzyna Kuźma, właścicielka Le Pukka Concept Store, uważa, że nawet w dziecięcym pokoju nie należy przesadzać. „Mając do wyboru jakość czy ilość, zawsze wybierajmy pierwsze rozwiązanie. Lepiej mieć kilka dodatków, które podkreślą nasze więzy rodzinne i charakter – na przykład wspólne zdjęcia rozwieszone w przedpokoju czy salonie. To lepsza opcja, niż zagracanie mieszkania bibelotami zbierającymi kurz.” – mówi.

pokój-dziecka-2

Personalizacja jest w cenie. To sprawi, że nasi domownicy poczują się szczególnie ważni. Jak możemy tego dokonać? Możemy dla  każdego członka rodziny stworzymy jego własny kubek. Drzwi do dziecięcego pokoju wyposażmy w literki z imionami, a kolory ręczników w łazience dostosujmy do określonej osoby. I w ten sposób nasz ośmioletni  syn będzie mieć własny kubek z rycerzem, zielony ręcznik w łazience, a w salonie – ulubioną poduszkę.

Przy nastoletnim dziecku postawimy natomiast na inne rzeczy. Chłopca bardziej ucieszy specjalne miejsce na ukochane rolki, niż talerz ze Śpiącą Królewną.

Czas dla najbliższych

Na koniec wróćmy do stołu. Warto stworzyć rodzinną tradycję wspólnych posiłków podczas których rozmawiamy, dzielimy się dniem czy dyskutujemy, zamiast siedzieć z nosem w telefonie. Oczywiście wszystko zależy od możliwości, ale spróbujmy chociaż jeden posiłek zjeść wspólnie.

Rodzinny dom to nie tylko ilość pokoi czy urządzony ze smakiem salon, ale przede wszystkim więzy i relacja, wymagająca stałej pielęgnacji.

Meble oraz dodatki, które pomogą stworzyć rodzinną atmosferę w domu znajdziecie w Le Pukka Concept Store oraz w sklepie internetowym: www.lepukka.pl

Wszystkie zdjęcia w tekście pochodzą z lepukka.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (214 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...