Udekoruj swój dom – Jak zrobić krzesło z kokardką

Indywidualny wystrój wnętrza to suma naszej pomysłowości, gustu i wysiłku jaki wkładamy w aranżację mieszkania. To efekt wielu starań, ciągłych ulepszeń i drobnych zmian, które wprowadzamy dzień po dniu. Projekt krzesła z kokardą to propozycja dla zwolenniczek lekkiego i kobiecego stylu, pomysł na odświeżenie wyglądu wysłużonych mebli oraz inspiracja do kolejnej zmiany , która wpłynie na wyjątkowy klimat mieszkania. Jeśli lubisz projekty „zrób to sam” – to z pewnością spodoba ci się nasza propozycja krzesło z kokardą

 

Do wykonania projektu będą potrzebne: krzesło (najlepiej drewniane), drobnoziarnisty papier ścierny, wiertarka (np. Bosch PSR 10,8 LI-2 z systemem regulowania szybkości wiercenia), dwa wiertła (o różnych średnicach), wstążka, papier, ołówek i taśma klejąca.

 

Zdobienie krzeseł należy rozpocząć od przygotowania mebla. Być może konieczne będzie usunięcie starej warstwy lakieru lub jej odświeżenie. Diametralną zmianę koloru ułatwi pistolet natryskowy np. Bosch PFS 65 dzięki któremu łatwo będzie równomiernie pokryć całą powierzchnię krzesła, a farba dotrze nawet w trudno dostępne miejsca. Kolejny etap to przygotowanie rysunku kokardy (przydatny może okazać się szablon) i zaznaczenie na nim dziurek. Taki wzór przyczepiamy taśmą do oparcia krzesła (fot.1) i rozpoczynamy wiercenie (fot.2). Dziurki nie powinny być zbyt blisko siebie, w równych odstępach. Ich brzegi można wyrównać np. papierem ściernym. Na koniec przeciągamy wstążkę przez dziurki dbając o to, by ładnie się układała (fot.3). Można w tym celu użyć dowolnego sznurka lub tasiemki, ale najlepiej wyglądają kolory i faktury kontrastujące z meblem.

Krzesło z kokardą stanowi wdzięczny element wystroju. Świetnie sprawdzi się w pokoju dziecinnym lub sypialni. A sama technika „haftowania” mebli wstążką może stać się inspiracją do wielu kolejnych zmian w domu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. dudqa  18 lipca 2013 09:30

  Bardzo fajny pomysł

  Odpowiedz
 2. Masza  2 sierpnia 2013 18:51

  Sam pomysł nie jest zły,tylko jestem antytalent na takie rzeczy.Już widzę siebie z wiertarką i o krzesło.Na pewno nie byłaby to kokarda.

  Odpowiedz
 3. martuska665  6 maja 2015 09:48

  pomysł może i ciekawy. tylko brakuje mi zdjęć z opisu kolejnych etapów robienia krzesła

  Odpowiedz
  • ewalub  8 grudnia 2016 15:12

   o tym samym pomyślałam 🙂

   Odpowiedz
 4. Agnieszka  27 października 2015 15:54

  Delikatne i słodkie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany