Dekoracje z lampek choinkowych – inspirujące pomysły, dzięki którym stworzysz w swoim domu świąteczną atmosferę

Do świąt jeszcze miesiąc, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powoli wprowadzać się w ów radosny i magiczny klimat. Zrobić pierwszą listę zadań i zakupów, zaplanować dania, które pojawią się na wigilijnym stole czy zacząć przystrajać mieszkanie. Świąteczny nastrój wprowadzą do naszego domu lampki choinkowe, które przecież nie muszą ozdabiać wyłącznie bożonarodzeniowej choinki!

Święta mijają tak szybko, ale chyba najpiękniejsze jest w nich to, że są poprzedzone długim okresem przygotowań. Jest to z jednej strony czas refleksji i większego skupienia na sprawach duchowych, z drugiej zaś to cały szereg działań potocznie nazywanych przedświąteczną gorączką. Panie domu bowiem uwijają się niczym mrówki w mrowisku, żeby dopiąć każdy najmniejszy szczegół tego przedsięwzięcia. Jeden z elementów radosnego wyczekiwania w wielu domach stanowią kalendarze adwentowe i codzienne otwieranie ich okienek. Gdzie indziej rytuałem jest rodzinne pieczenie pierników. Tam, gdzie są dzieci długie wieczory wykorzystywane są na tworzenie różnego rodzaju ozdób świątecznych. Jeśli akurat szukasz ciekawych pomysłów na przystrojenie swojego mieszkania zobacz, jakie dekoracje z lampek choinkowych możesz zrobić, by w Twoim domu zapanowała świąteczna atmosfera.

Dekoracje z lampek choinkowych

Źródło: www.pixabay.com

Dekoracje z lampek choinkowych – inspirujące pomysły, dzięki którym stworzysz w swoim domu świąteczną atmosferę

Ozdób ściany, okna, lustra

Tak naprawdę w rozmieszczeniu choinkowych lampek masz ogromną swobodę. Każda płaszczyzna i każde pomieszczenie w Twoim domu możesz udekorować klimatycznymi światełkami. Mogą tworzyć „ścianę deszczu” albo owijać się niczym bluszcz wzdłuż krawędzi i rantów. Możesz też dowolnie je drapować i zagęszczać. Wprowadzą klimat zarówno w sypialni, ale także w kuchni czy pracowni. Niech magia świąt będzie z Tobą na każdym kroku!

Dekoracje z lampek choinkowych

Źródło: www.pixabay.com

 

 

Zamiast tradycyjnej choinki

Jeśli nie spędzasz świąt w domu lub masz zbyt mały metraż, by zmieścić choinkę możesz zastąpić ją choinkowymi światełkami. W jaki sposób? Zrób instalację z lampek, przypominającą kształtem świąteczne drzewko, którą umieścisz na ścianie.

Schody, balustrady

Balustrady w Twoim domu to kolejne miejsce, które może stanowić osobną, świąteczną dekorację. Możesz stworzyć minimalistyczną ozdobę, oplatając poręcze migocącymi światełkami. Ale jeśli lubisz bardziej przaśny wystrój dodaj świerkowe gałązki, opleć czerwoną wstążką i zawieś gdzieniegdzie bombki.

 

Klimatyczne latarenki, lampiony

Jak stworzyć taką dekorację? Wystarczy szklany wazon, słoik bądź latarenka. Wypełnij ją choinkowymi lampkami. Jeśli taka dekoracja jest dla Ciebie zbyt skromna zrób kompozycję na przykład z kolorowych, różnych wielkości bombek. Możesz też postawić na bardziej leśny klimat i skorzystać z darów natury: szyszek, gałązek drzew iglastych, orzechów.

Dekoracje z lampek choinkowych

Źródło: unsplash.com

Dekoracje

Lampki choinkowe mogą stanowić element świątecznych dekoracji takich, jak stroiki, wieńce, a nawet jako imitacja palącego się drwa.

Dekoracje świąteczne

Źródło: www.pixabay.com

 

Czy czujesz już klimat nadchodzących świąt? Jeśli nie, namawiamy do skomponowania swoich własnych świątecznych ozdób!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  26 listopada 2019 06:16

  cudowne pomysły 🙂

  Odpowiedz
 2. basia  13 lutego 2020 11:02

  wow.. mnóstwo inspiracji u Was 🙂 a z lampkami jest tak u mnie, że pomimo tego że święta już dawno przeminęły, to lampki wciąż w domu funkcjonują i wciąż ozdabiają pięknie nasze mieszkanko 🙂 Pozdrawiam serdecznie, będę zaglądać dużo częściej!

  Odpowiedz
 3. Szarlotte  23 marca 2020 20:15

  Takie dekoracje tworzą niezapomniany klimat! Uwielbiam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany