Nowy zabieg odmładzający już w Polsce – Thermi RF

Co powiecie na rewolucyjną metodę, która zapewnia nieinwazyjny lifting, efekt botoksu i ujędrnianie ciała. Do Polski właśnie trafiła nowa technologia, która to wszystko zapewnia. Mowa o zabiegach Thermi RF, która może zrewolucjonizować rynek zabiegów medycyny estetycznej. Zapraszamy do zapoznania się możliwościami zabiegu!

Zobacz także: Praktyczne triki urodowe, które powinnaś poznać!

Smiling Woman

Polecamy również: Cała prawda o wypełniaczach – rozprawiamy się z mitami!

– Thermi RF podgrzewa skórę do pożądanej przez lekarza temperatury, a przy tym pozwala cały ten proces monitorować i kontrolować – wyjaśnia dr Piotr Drozdowski, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, lekarz medycyny estetycznej, specjalista Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu, które jako jedno z pierwszych w Polsce wykonuje zabiegi z zastosowaniem Thermi RF.

Thermi RF – Młodzieńczy owal, jędrne ciało bez skalpela

Oblicze medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej może zmienić Thermi Tight. Metoda pozwala uzyskać rezultaty zarezerwowane dotąd dla inwazyjnych zabiegów liftingujących. Lekarz wprowadza pod skórę bardzo cienką kaniulę, która emituje radiofrekwencję i dzięki precyzyjnej kontroli podgrzewa tkankę do odpowiedniej temperatury.

– Podczas zabiegu temperatura tkanek jest monitorowana i regulowana przez system komputerowy. Dodatkowo, dzięki zaawansowanemu monitoringowi, lekarz otrzymuje w czasie rzeczywistym obraz temperatury naskórka, co zapewnia precyzję i bezpieczeństwo – mówi dr Piotr Drozdowski.

Zabieg można stosować zarówno na twarzy (podbródek i dolna część twarzy) jak i na całym ciele (brzuch, uda, pośladki, ramiona itd.). Procedura nie wyklucza z aktywności i nie pozostawia widocznych śladów. Co ważne efekty pojawiają się od razu, a z czasem narastają. Silny efekt liftingu daje również technologia Thermi Smooth.

– To nieinwazyjna metoda, którą pacjenci porównują do ciepłego masażu. Zabieg jest polecany na okolice ust i powiek, a także na delikatną skórę policzków i szyi. By osiągnąć oczekiwane rezultaty wymagana jest seria około 3-4 zabiegów. Kuracja trwa 5-7 minut – mówi dr Piotr Drozdowski.

Kolejnym zastosowaniem Thermi RF jest Thermi Rase. Metoda ta jest proponowana w przypadkach, w których występuje oporność na neurotoksyny typu botox. Minimalnie inwazyjna procedura blokuje nerwy odpowiedzialne za marszczenie brwi. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet przez 2 lata.

Thermi RF – Intymne piękno

Thermi RF ma również szansę przynieść przełom w ginekologii estetycznej. W leczeniu Thermi Va używa się radiofrekwencji do delikatnego podgrzania tkanki, w taki sposób, aby pacjentka mogła odzyskać, odświeżyć i ożywić swoją kobiecość bez dyskomfortu i skracając czas rekonwalescencji praktycznie do zera.

– Thermi Va poprawia jakość współżycia i przywraca komfort życia. Należy podkreślić, że jest absolutnie bezbolesny i przypomina ciepły masaż. Kobieta może podejmować wszystkie aktywności (w tym czynności seksualne) już w dniu zabiegu – mówi dr Aneta Myszczyszyn, ginekolog Dermamed we Wrocławiu.

Badania po zastosowaniu Thermi Va wykazały znaczne zwężenie i nawilżenie pochwy, zauważalną poprawę w przypadkach zanikowego zapalenia pochwy, wysiłkowego nietrzymania moczu i dysfunkcji orgazmu.

Niewątpliwie metoda Thermi Va spowoduje drastyczne zmniejszenie liczby przeprowadzanych zabiegów laserowych w okolicach intymnych – dodaje dr Aneta Myszczyszyn.

To nie koniec możliwości Thermi RF. Nowoczesna technologia pozwala przeprowadzić zabieg Thermi Dry.

– To minimalnie inwazyjne leczenie kieruje się na gruczoły produkujące pot. Podobnie jak w przypadku Thermi Tight, gruczoły potowe zostają zablokowane przez kontrolowane podgrzanie – dodaje chirurg plastyk, dr Piotr Drozdowski.

Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się trwale. Metoda z powodzeniem konkuruje z zabiegami ostrzykiwania gruczołów potowych toksyną botulinową czy zabiegami chirurgicznymi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. AnnStyl  18 kwietnia 2016 11:43

  Dość ciekawy i dający duże efekty zabieg. Mało inwazyjny, mniej przeciwwskazań niż w innych o podobnym działaniu, a jak widać bardzo skuteczny i to nie tylko w estetyce, ale i w ginekologii. Zatem ma przyszłość. Ale zapewne cena jest odpowiednia i nie na każdą kieszeń. Trzeba poczekać, aż się rozpowszechni, to i koszta nieco się obniżą.

  Odpowiedz
 2. Żanett  18 kwietnia 2016 12:14

  Nie słyszałam do tej pory o takim zabiegu. AnnStyl ma rację, zanim stanie się on powszechnie dostępny, zwłaszcza finansowo, na pewno upłynie trochę czasu. Nie mniej wydaje się, że to ciekawy, może nawet skuteczny zabieg.

  Odpowiedz
 3. Aneta  18 kwietnia 2016 12:36

  Zabieg wydaje się ciekawy, faktycznie „wieje” innowacją 😉 Jednakże mnie nie interesują tematy medycyny estetycznej i nie wiem, czy kiedykolwiek będą interesowały 🙂

  Odpowiedz
 4. AnnaKwasniak  18 kwietnia 2016 12:40

  Ciekawa opcja, jednak tak jak już było wspomniane, zanim będzie dostępny cenowo dla większego grona minie sporo czasu. Ale warto będzie rozważać wykonanie tego zabiegu

  Odpowiedz
 5. kasia87g  18 kwietnia 2016 13:31

  kto by nie chciał byc piękny i młody, ciekawe zabiegi, ale też pewnie ich cena jest wysoka skoro to nowości na rynku medycyny estetycznej, która tania nie jest 🙂

  Odpowiedz
 6. martucha180  18 kwietnia 2016 16:40

  Jestem ciekawa, jak się ten zabieg rozpowszechni w Polsce.

  Odpowiedz
 7. Gocha  18 kwietnia 2016 20:10

  Myślę, że to nie jest żadna nowość: po prostu fale radiowe. Bardzo skuteczne i z powodzeniem stosowane w tego typu zabiegach. Jeśli idzie o popularne przeciwwskazania, to niestety panie z dużą kruchością naczynek niestety muszą się obejść smakiem – w końcu mamy tu do czynienia z emitowanym ciepłem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany