Świąteczne lampiony – pomysły i inspiracje

Do Świąt coraz bliżej i chciałabyś już poczuć zimową atmosferę, ale za oknem próżno szukać wirujących białych płatków czy ciepłych wigilijnych światełek? Wykonaj efektowne ozdoby bożonarodzeniowe w postaci  lampionów i rozświetl swój dom grą kolorowych iskier! Przedstawiamy galerię pomysłów i inspiracji, które zaskoczą Twoich bliskich i sprawią, że wszyscy zaczną nucić „White Christmas”.

Świąteczne lampiony - pomysły i inspiracje

Świąteczne lampiony - pomysły i inspiracje

Świąteczne lampiony - pomysły i inspiracje

 

Zapraszamy do galerii: Świąteczne lampiony

Blisko natury

Jeżeli kochasz piękno natury i chciałabyś, by Twój dom wypełniły prawdziwie świąteczne zapachy, do zrobienia lampionów użyj lasek cynamonu, suszonych cytryn i pomarańczy, owoców i liści ostrokrzewu, pomarańczowych i żółtych kuleczek ognika albo po prostu gałązek i szyszek znalezionych na spacerze w lesie. Wystarczą proste szklane naczynia, pływające lub stojące świece i odrobina wyobraźni!

 

 Gwiazdy uwięzione pod szkłem

Masz w domu puste szklane latarnie, butelki albo słoiki z klamrą? Wrzuć do nich kłębek świątecznych lampek na baterie i fantazyjnie je ułóż. Pudełeczko z bateriami ukryj pod bombkami, gwiazdami lub innymi choinkowymi ozdobami. Efekt miniaturowego rozgwieżdżonego nieba w pokoju gwarantowany!

Świąteczny zawrót głowy

Co roku te same dekoracje i standardowe rozwiązania? A może by tak spróbować czegoś oryginalnego? Zastąp świąteczne lampki skrzącymi się bombkami, a świece porozstawiaj na odwróconych szklankach i kieliszkach z kolorową zawartością lub pozatykaj na szyjkach pustych butelek. Domownicy i przyjaciele będą zaskoczeni!

Wykorzystaj słoiki

Żeby zrobić zachwycające świąteczne dekoracje nie potrzebujesz gotowych przedmiotów ani kosztownych narzędzi. Wykorzystaj to, co masz pod ręką. Idealną bazą dla świątecznych lampionów są czyste słoiki różnej wielkości. Narysuj na nich płatki śniegu, przyklej kawałki materiału wycięte ze starych serwetek, oklej je papierem nutowym, spryskaj brokatowymi sprayami, obwiąż sznurkiem. Możliwości jest mnóstwo!

W podobny sposób możesz też wykorzystać puszki po konserwach. Wystarczy wypełnić puszkę wodą, zamrozić (lód sprawi, że puszka nie pognie się przy wybijaniu otworów), okleić ją kartką z wydrukowanym pożądanym wzorem i wybić dziurki za pomocą gwoździa i młotka. Powodzenia!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (337 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...