Sposób na otarcia między palcami u nóg

Spis treści:

Skóra stóp jest narażona na wiele niebezpieczeństw, jak odciski czy inne podrażnienia. Przyczyną tego typu problemów bywa najczęściej nieprawidłowo dobrane obuwie. Zdarza się, że jest ono stworzone z materiałów, które wywołują reakcję alergiczną. Dość duża liczba osób skarży się zwłaszcza na otarcia między palcami u nóg. Uszkodzenia te w niektórych wypadkach (jeśli są wywołane infekcją bakteryjną lub grzybiczną) wymagają nawet wizyty u lekarza i terapii antybiotykiem. Są jednak pewne zasady, do których warto się stosować, aby zminimalizować ryzyko tego problemu.

Sposób na otarcia między palcami u nóg

 

Regularnie stosowanie kremów

Regularne stosowanie kremów do ciała i twarzy jest dla wielu osób normalnością. Niestety, korzystanie z maści w przypadku stóp nie jest już tak popularne. A przecież skóra stopy narażona jest na tak wiele niebezpieczeństw! Głównym jej wrogiem jest nikiel i substancje zapachowe. Warto ją więc wesprzeć z pomocą kremu na bazie tlenku cynku, który łagodzi stany zapalne skóry i przyśpiesza jej regenerację. Na otarcia skóry świetnie sprawdzi się Sudocrem, który ma właściwości ochronne, nawilżające i łagodzące. Zawiera on alkohol benzylowy, który świetnie dezynfekuje różne rany i podrażnienia. Sudocrem Expert to produkt hipoalergiczny, odpowiedni dla nawet bardzo wrażliwej skóry. Posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Więcej o produkcie można przeczytać na na https://sudocrempolska.pl/.

Unikanie alergenów i substancji drażniących

Infekcje i podrażnienia stóp wywołują różne substancje drażniące, przede wszystkim znajdujące w obuwiu. Zawierają one różne kleje, gumy i inne sztuczne dodatki, które mogą uczulać stopy. Mowa wówczas o alergii kontaktowej. Najbardziej na podrażnienia narażona jest skóra między stopami, gdzie jest duże tarcie, a jednocześnie brakuje powietrza. Warto więc zwracać uwagę na skład butów. Należy również zadbać aby nie były one zbyt ciasne oraz aby zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza. Również przy wyborze skarpetek, warto zwrócić uwagę aby były one wykonane z naturalnych i oddychających materiałów. Dobrze także zadbać o częstą zmianę butów i skarpetek. W przypadku korzystania z publicznych łazienek czy pryszniców, należy mieć na sobie klapki, które uchronią przed kontaktem z podłożem, gdzie mogą znajdować się wirusy i grzyby. Nie powinno się również korzystać ze wspólnych ręczników do osuszania stóp.

Dbałość o higienę i pielęgnacja stóp

Bardzo ważnym czynnikiem w walce z otarciami i podrażnieniami skóry jest odpowiednie higiena stóp. Należy je dokładnie myć oraz osuszać. W ciągu dnia można ją przemywać preparatami antybakteryjnymi przeznaczonymi dla stóp. Warto także stosować kąpiele stóp z dodatkiem wyciągu z kory dębowej, szałwii i mięty. Dają one efekt odświeżenia, a jednocześnie mają właściwości antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodzące. Warto pamiętać, aby w trakcie kąpieli i mycia stóp nie korzystać ze zbyt gorącej wody. Aktywuje ona gruczoły potowe. Lepszą opcją jest stosowanie naprzemiennego natrysku ciepłej i chłodnej wody, która ma działanie kojące. W przypadku podrażnień i otarć nie wolno korzystać z agresywnych kosmetyków, aby nie powodować łuszczenia naskórka. Stopy warto także w miarę możliwości często wietrzyć, tj. przebywać bez butów i skarpetek, co zapewni im dostęp powietrza i pozwoli na szybsze zregenerowanie się podrażnionego naskórka oraz zmniejszy problem ich potliwości.

Otarcia między palcami u nóg i inne podrażnienia stopy potrafią być bardzo uciążliwe. Niestety, często sami przyczyniamy się do ich powstawania, nie dbając odpowiednio o higienę stóp, korzystając z ciasnego i zawierającego alergeny obuwia bądź zapominając o stosowaniu maści, która może być dużym wsparciem dla naskórka. Wbrew pozorom, nie trzeba wiele, aby pomóc skórze zregenerować się. Właściwa pielęgnacja sprawia, że skóra stóp szybko wraca do normy. Więcej o tym, jak radzić sobie z otarciami i odparzeniami skóry, może przeczytać pod tym linkiem: https://sudocrempolska.pl/jak-leczyc-otarcia-miedzy-palcami-u-nog/

Domowe sposoby na pocenie się stóp

Domowe sposoby na pocenie się stóp

Tegoroczne lato i temperatury w okolicach 30 stopni C sprzyjają nadmiernemu poceniu się. Dla wielu z nas dużym dyskomfortem są pocące się nogi i stopy. Poznaj domowe sposoby na pocenie się stóp i odczuj prawie natychmiastową

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany