Skuteczne sposoby depilacji

W obecnych czasach owłosienie na ciele kobiety budzi niezbyt pozytywne skojarzenia. W obliczu tego panie muszą stawić czoła niechcianym włoskom. Niektóre spośród nich radzą sobie za pomocą zwykłej maszynki, inne wolą zamiast niej korzystać z urządzeń specjalnie zaprojektowanych do golenia. Każda kobieta musi sama sprawdzić, jaka metoda będzie dla niej najlepsza.

depilacja

Golenie nóg za pomocą maszynki i kremów depilujących

Najszybszym i najtańszym sposobem jest usuwanie owłosienia za pomocą maszynki. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, ale niestety włosy odrastają już na następny dzień, dlatego proces golenia trzeba często powtarzać. Jest to kłopotliwe, zwłaszcza podczas wakacji, gdy chcemy posiadać przepiękne i gładkie nogi przez długi czas. Przy wyborze tej metody depilacji trzeba pamiętać o tym, żeby nie golić skóry na sucho, ponieważ pojawiają się na niej podrażnienia. Kolejną metodą są kremy depilujące, jednak bardzo często one uczulają, a włoski odrastają już po trzech dniach.

Depilator elektryczny – spokój z owłosieniem na 4 tygodnie

Usuwanie owłosienia za pomocą depilatora elektrycznego jest najbardziej skuteczne, a także najbardziej opłacalne. Początkowy koszt tego urządzenia jest wysoki, ale jest to jednorazowy wydatek na wiele lat. Nie trzeba już kupować maszynek do golenia, plastrów, czy kremów. Depilator gwarantuje gładką skórę nawet na cztery tygodnie. Częste wykonywanie owej depilacji powoduje osłabienie cebulek włosków, dzięki temu wolniej rosną. Niestety golenie nóg za pomocą depilatora boli, zwłaszcza na początku, ale najnowsze urządzenia posiadają w komplecie specjalne nakładki minimalizujące ból, a także chłodzące rękawice. Do golenia za pomocą depilatora można się przyzwyczaić. Najlepiej używać go podczas kąpieli, jeśli posiadamy wodoodporny sprzęt albo piętnaście minut po kąpieli.

Metod depilacji jest bardzo dużo. Wybór zależy od zasobności portfela, typu owłosienia, a także indywidualnej odporności na ból. Za wybraniem depilatora przemawia fakt, że włosy odrastają po czterech tygodniach. Nie trzeba golić nóg codziennie, jak jest to w przypadku maszynki. Ponadto włoski wyrastają cieńsze, jaśniejsze, słabsze. Niestety golenie za pomocą depilatora jest bolesne, ale można się do tego przyzwyczaić. Usuwanie niechcianego owłosienia może być przyjemnym zabiegiem, wystarczy znaleźć najlepszą metodę dla siebie oraz odpowiednio przygotować skórę przed i po zabiegu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...