Jak usunąć wąsik sodą oczyszczoną? Poznaj domowy sposób walki z niechcianym owłosieniem

Ciemne włoski pojawiające się pod nosem przyprawiają kobiety w kompleksy i rujnują ich dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Golenie ich nie jest dobrym pomysłem, więc wiele osób systematycznie je wyrywa pęsetą czy usuwa woskiem. To z kolei wiąże się w miejscowym bólem. Jeśli szereg sposobów walki z niechcianym wąsikiem nie zdaje egzaminu rozwiązaniem może być jego permanentne pozbycie się raz na zawsze przy użyciu lasera. Dobrym wyjściem jest także delikatna, a zarazem skuteczna walka z nim przy użyciu składnika, który można znaleźć w kuchni. Dziś powiemy Wam jak usunąć wąsik sodą oczyszczoną!

Spis treści:

jak usunąć wąsik

Soda oczyszczona osłabia włoski nad górną wargą/Fot. miksturaproduction, Freepik

Przyczyny nadmiaru owłosienia na twarzy

Choć ich niewielka ilość mieści się w normie i nie jest niczym niepokojącym to ciemne, gęste i występujące licznie na skórze włoski wymagają postawienia właściwej diagnozy. Przyczyny nadmiaru owłosienia pod nosem jest wiele. Do najczęściej wymienianych należą zaburzenia hormonalne, które mają miejsce w okresie dojrzewania lub w czasie menopauzy. Ponadto jeśli w organizmie produkowana jest większa ilość testosteronu  i androgenu pojawienie się owłosienia na twarzy jest tylko kwestią czasu. Takie zjawisko nosi nazwę hirsutyzmu. Co więcej, wąsik może być także wynikiem nieprawidłowej pracy tarczycy czy jajników. Owłosienie w okolicy ust może także być skutkiem przyjmowania niektórych leków np. sterydów, oznaką torbieli czy guzków, a także rezultatem zaburzeń odżywiania.

kobieta z gładką skórą

Niechciany wąsik może być wynikiem zmian hormonalnych/Fot. Freepik

Zobacz także jak pozbyć się owłosienia w tym artykule:

Jak usunąć wąsik?

Metod walki z niechcianym owłosieniem jest wiele. Z domowych sposobów można polecić m.in. usuwanie wąsika przy użyciu specjalnych plastrów nasączonych woskiem lub zastosowanie pasty cukrowej. Dobre efekty przynosi też pozbywanie się włosków przy pomocy skrzyżowanej nitki. Taka metoda wymaga jednak sporo wprawy i precyzji. Dlatego bardzo dużo osób decyduje się często na usuwanie pojedynczych włosów przy użyciu pęsety do brwi. Choć jest to metoda czasochłonna włoski wyrywane są wraz z cebulkami, więc na dłużej można cieszyć się efektem gładkiej skóry. Natomiast raz na zawsze z niechcianym owłosieniem na twarzy rozprawi się laser, czyli zabieg zwany epilacją.  Minus – jest on dość kosztowny, a dla uzyskania dobrych rezultatów zaleca się kilka serii zabiegu. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poszukuje alternatyw. Jedyną z nich jest pozbywanie się włosków przy użyciu produktu…z własnej kuchni!

O depilacji laserowej przeczytacie tutaj:

Soda oczyszczona na wąsik – jak działa?

Domowe metody walki z mankamentami urody są tanie, a do tego ich efekty mogą naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Przykładem jest właśnie zastosowanie sody oczyszczonej na owłosienie w okolicy ust. Jak to działa? Otóż soda oczyszczona nie tylko rozjaśnia włoski, przez co stają się one mniej widoczne, ale także znacznie je osłabia. W efekcie dzięki systematycznemu stosowaniu takiego składnika na wąsik z czasem ulega on redukcji. Włoski stają się bowiem słabsze, cieńsze, szybciej wypadają, za to wolniej odrastają.

piękna kobieta

Owłosienie na twarzy to częsty defekt estetyczny/ Fot. Anastasia Kazakova, Freepik

O wpływie hormonów na włosy możecie dowiedzieć się z tego artykułu:

Jak zrobić maseczkę na wąsik z sody oczyszczonej?

Aby przygotować maseczkę na wąsik z sody oczyszczonej potrzebujemy tylko dwóch składników i chwili wolnego czasu. Oto przepis na jej wykonanie.

  1. Dodaj do sody oczyszczonej kilka łyżek przegotowanej i ostudzonej wody.
  2. Dobrze wymieszaj oba składniki, aby powstała gęsta papka.
  3. Nałóż maseczkę drewnianą szpatułką na obszar nad górną wargą.
  4. Pozostaw mieszankę na skórze ok. 15 minut.
  5. Po upływie tego czasu zmyj maseczkę letnią wodą.
  6. Nałóż na skórę żel łagodzący np. na bazie aloesu lub krem z pantenolem.

Gotowe!

Powtarzaj aplikację maseczki ok. 2 razy w tygodniu. Efekty pojawią się już po kilku seriach regularnych zabiegów!

Zatem do dzieła!

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...