Różaniec nie tylko do kościoła?

Nikt odgórnie nie nakazał, że wiara i moda nie mogą iść razem w parze, choć bardzo wielu osobom wydaje się, że to nie tylko niemożliwe, ale i skrajnie niestosowne. To nieprawda i swoje przywiązanie do religii można ukazać w sposób modny i skromny zarazem, bez sztuczności, kiczu i obrazoburstwa, które mogłoby zostać źle odebrane. Wystarczy stosować dodatki gustownie i z umiarem, nie przesadzając z ich ilością. Wystarczy spojrzeć na przykład, jakim są naszyjniki różańce, które chociaż nie rzucają się za bardzo w oczy, to potrafią podkreślić nie tylko związek z wiarą, ale także urodę.

Coraz więcej wierzących nosi je na co dzień

Z tego właśnie powodu różańce na szyję są wspaniałym pomysłem na prezent nie tylko z okazji ważnego sakramentu, jak bierzmowanie albo ślub, ale nadadzą się również na urodziny, imieniny i inne uroczystości, nie tylko dla najbliższej rodziny. Ważne jednak, żeby nie były krzykliwe i wykonane tandetnie, dlatego lepiej zaopatrzyć się w pięknie wykonany egzemplarz w dedykowanym sklepie z biżuterią.

Najpopularniejsze różańce na szyję mogą być wykonane z kamieni naturalnych, takich jak agaty czy turkusy. Sporym powodzeniem cieszą się również te ze stali szlachetnej, srebra, pereł oraz złota, chociaż te ostatnie są już naprawdę pokaźnym wydatkiem, a ponadto mogą być dla wielu osób zbyt wyraziste. Lepiej postawić na coś sprawdzonego i spokojniejszego, co na pewno sprawdzi się w wielu religijnych, jak i codziennych sytuacjach.

Prostota jest bardzo piękna

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu, który ma drobne koraliki i nie rzuca się mocno w oczy. Idealne naszyjniki różańce powinny jedynie delikatnie podkreślać urodę, ale nie narzucać się swoją obecnością ani nie wysuwać na pierwszy plan, ponieważ nie dlatego zostały stworzone. Mają być ładne, ale też praktyczne, ponieważ ich głównym przeznaczeniem jest modlitwa, która powinna pozostać na pierwszym planie i nie dać się zepchnąć na tyły przez chęć pokazania się w towarzystwie.

Naszyjniki różańce najlepiej kupić w Internecie, ponieważ właśnie online można znaleźć najszerszy wybór oraz korzystne okazje cenowe, nawet wśród luksusowych modeli. Jednakże należy pamiętać o tym, żeby przed dokonaniem zakupu upewnić się, czy źródło jest pewne, a sprzedawca sprawdzony. W tym celu warto sprawdzić opinie innych internautów, którzy już wcześniej robili w danym miejscu zakupy. Jeżeli są z nich zadowoleni, to z pewnością podzielą się tym z innymi potencjalnymi klientami i wyrażą aprobatę dla kupionych wcześniej przedmiotów.

Biżuteria z krzyżem. Wielki powrót ponadczasowego religijnego symbolu

Biżuteria z krzyżem. Wielki powrót ponadczasowego religijnego symbolu

Symbole religijne szturmują wybiegi! Wystarczy przyjrzeć się kolekcji Dolce & Gabbana na jesień zima 2018/2019, w której biżuteria z krzyżem gra pierwsze skrzypce wydumanych i pławiących się w przepychu stylizacjach. Czy trend przyjmie się na ulicach oraz w wydaniach wieczorowych? W latach 90-tych się udało, a teraz wiele z tych czasów czerpiemy, dlatego jest spora szansa. A czym dla ciebie jest biżuteria z motywem religijnym? Manifestem twojej wiary czy po prostu kolejnym modnym dodatkiem?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany