Rower dla dziecka – jaki wybrać?

Rower należy do najlepszych aktywności, jakie może być wykonywane przez dziecko. Wstępem jest naturalnie wożenie potomstwa na tylnym foteliku lub za pomocą przyczepki. Wtedy będzie miało możliwość oswojenia się z tym, jak wiele przyjemności może nieść podróżowanie. Nie bez znaczenia jest również obecność rodziców przy całym procesie. Następnie pozostaje tylko jedno – zakup odpowiedniego rowerka.

Rowerki dla dzieci dzielą się na różne rodzaje, a główna różnica wynika z wieku i rozmiaru dziecka. Zazwyczaj kryterium tyczy się rozmiaru kół, ale nie należy również zapominać o wymiarach ramy. Dlatego elementarną zasadą jest to, że jeśli rower ma mieć charakter prezentu to warto umożliwić dziecku wypróbowanie go.

 

Koła 10 oraz 12 cali

Pierwszym dziecięcym rowerem niech będzie biegowy, ponieważ najmłodsi rowerzyści nauczą się dzięki niemu utrzymywania równowagi, a w razie niepowodzenia bez problemu będą mogli stanąć i postawić nogi na ziemi. W przypadku 3-letniego dziecka preferuje się rower z 12-sto calowymi kołami. Gdy chcemy zakupić rower napędzany pedałami niezbędne będzie zapewnienie osłony łańcucha. Całość konstrukcji powinna być przy tym prosta i bez udziwnień, przerzutek czy hamulców zamontowanych w manetkach. Odpowiednim wyjściem będzie hamulec, który dziecko uruchomi za pomocą naciśnięcia pedału.

 

Koła 16 cali

Dziecko w wieku od 4 do 5 lat powinno jeździć na rowerze posiadającym 16-sto calowe koła. Prócz  tego dobrze byłoby, aby taki rower miał niski przekrok w razie, jeśli musiałoby dokonać szybkiej ewakuacji wynikającej z problemów w trakcie jazdy. Zalecane jest również posiadanie zabezpieczonego łańcucha. Pragmatycznym elementem są również błotniki, minimalizujące zabrudzenia. Kolejną kwestią jest przedni hamulec z uwagą dotyczącą jego rozsądnej regulacji, aby dziecku nie stała się krzywda. Na ten moment przerzutki nie są jeszcze koniecznością.

 

Koła 20 cali

W momencie osiągnięcia przez dziecko wieku 6-7 lat wybór będzie dotyczył roweru z kołami 20-sto calowymi.  Stąd może być trafionym prezentem z okazji Pierwszej Komunii. Ten typ posiada już tylną przerzutkę wraz z dwoma hamulcami. W tym przypadku przednia przerzutka nie jest jeszcze potrzebna, a dziecko będzie mogło skupić się na faktycznej jeździe, nie zaś konfiguracji manetek.

 

Podsumowanie

Warto wysilić się dla swojego dziecka, aby zapewnić mu jak najlepszą możliwość obcowania z rowerem, ponieważ może to zapewnić niezapomniane wrażenia i wspomnienia. Trzeba również wspomnieć o tym, że producenci dziecięcych rowerów lubią je ubarwiać różnymi dodatkami, jak amortyzatory czy hamulce tarczowe. Dzieciom oczywiście spodoba się taka estetyka, lecz trzeba mieć na uwadze to, że im prościej skonstruowany rower, tym prostsze będzie jego serwisowanie w razie potrzeby.

Porad udzielił  sklep https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy-439.html

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (81 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany