Ranking pralek – jaką pralkę kupić?

Pralka to urządzenie niezbędne w każdym domu. Jej wybór musi być dopasowany nie tylko do posiadanego budżetu, ale również do wielkości mieszkania, dostępnej powierzchni oraz liczby domowników. Większości osób zależy również na tym, aby była ona jak najbardziej ekonomiczna w użytkowaniu, czyli energooszczędna. Spore znaczenie ze względów estetycznych ma także to, czy dany model nadaje się do zabudowy. Poniżej ranking modeli mniej i bardziej budżetowych, z wyszczególnieniem cech, które być może pozwolą podjąć decyzję o zakupie.

Najlepsze budżetowe pralki

  1. AMICA TAWD 6102 LCW 1140297 – ta automatyczna pralka jest dobrym wyborem dla osób, które szukają urządzenia taniego zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Klasa energetyczna A++ pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii, dodatkowo ograniczając negatywny wpływ na środowisko. Bardzo przydatną funkcją jest również AutoSensor, który automatycznie dobierze ilość wody do konkretnego programu, rodzaju i ilości prania. Dodatkowo istnieje możliwość zablokowania przycisków pralki, po włączeniu opcji ChildLock. Urządzenie oferuje kilkanaście programów prania i jest otwierane od frontu.
  2. BEKO SWRE 6511BWW2 – to kolejna automatyczna pralka otwierana od frontu w atrakcyjnej cenie. Urządzenie może pochwalić się najwyższą klasą energetyczną A+++. Ponadto, dzięki specjalnie zaprojektowanej ścianie pralki, wibracje występujące podczas wirowania są znacznie zredukowane. Opisywany model jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli często pierzemy delikatne ubrania, z uwagi na ich wysoki stopień ochrony. Inne ważne cechy to dostępność kilkunastu programów, opcja kontroli rodzicielskiej oraz automatyczne wyważenie wsadu.
  3. WHIRLPOOL TDLR 60110 – opisywany model to wolnostojąca pralka ładowana z góry, w klasie energetycznej A++. Jedną z ważniejszych funkcji jest technologia 6-tego zmysłu, która polega na automatycznym dobieraniu ustawień do wielkości i rodzaju wsadu. Dodatkową zaletą urządzenia jest opcja FreshCare, czyli delikatne wirowanie, dzięki któremu po zakończeniu prania ubrania są suche i świeże. Pralka została wyposażona w zabezpieczenia przed dziećmi.

Ranking droższych modeli pralek

  1. BOSCH WLT 20460 BY – pralka jest wyposażona w energooszczędny silnik EcoSilence Drive charakteryzujący się długą żywotnością nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Ponadto zastosowanie specjalnie zaprojektowanego bębna VarioSoft gwarantuje szybsze i bezpieczniejsze pranie nawet delikatnych tkanin. Duży i czytelny  wyświetlacz LED zapewnia intuicyjną obsługę. Pralka jest ładowana od przodu i jednorazowo może wyprać do 6,5 kg odzieży. Klasa energetyczna A+++ gwarantuje niski pobór energii elektrycznej, a dzięki takim funkcjom jak EcoPerfect i SpeedPerfect długość prania jest skracana nawet o 65%.
  2. LG F2J7HY2W – ten model wyróżnia się dużą liczbą programów, dzięki czemu idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku delikatnej bawełny, jak i tkanin  syntetycznych. Ponadto opcja cichego prania umożliwia korzystanie z urządzenia nawet w nocy. Co więcej, inteligentny system wykrywania załadunku automatycznie ustawia parametry tak, aby efektywność była jak największa. Niezwykle zaawansowana funkcja TurboWash pozwala ograniczyć czas trwania prania do minimum i tym samym zaoszczędzić energię elektryczną.
  3. BOSCH WAT 28640 PL – pralka jest przeznaczona dla dużych rodzin, ponieważ jednorazowo może wyprać powyżej 8 kg ubrań. Urządzenie wyróżnia się konstrukcją, która redukuje występowanie wibracji, dzięki czemu hałas podczas wirowania jest znacząco ograniczony. Ponadto zastosowanie technologii ActiveWater Plus gwarantuje mniejsze zużycie wody, a co za tym idzie niższe rachunki.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany