Praca za granicą – jak się przygotować?

Wyjazd w celach zarobkowych to bardzo odpowiedzialna decyzja. Do takiego wyjazdu należy się dobrze przygotować, nie tylko pod kątem szlifowania języka obcego, ale również zabezpieczając się na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. Ważnym elementem takich przygotowań powinno być wykupienie ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę medyczną za granicą. Czym się kierować, aby wybrać dobrą polisę do pracy zagranicznej? 

Dlaczego należy wykupić ubezpieczenie do pracy za granicą?

Praca za granicą stwarza wiele potencjalnych niebezpieczeństw dla zdrowia, a tak się składa, że formy umowy zawierane z pracodawcą często nie obejmują pracownika dostatecznie szeroką opieką medyczną. Tymczasem, koszty leczenia poza Polską mogą być bardzo wysokie, nie mówiąc o kosztach transportu oraz innych usług powiązanych z udzieleniem pomocy medycznej. W związku z tym, należy zabezpieczyć siebie, a także swoich bliskich w kraju, wybierając ubezpieczenie podróżne. Jest to specjalna polisa, która ma zapewnić kompleksową opiekę medyczną poza granicami kraju, a także odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dysponując dobrą polisą ubezpieczeniową można zagwarantować sobie większy spokój wewnętrzny podczas pracy zagranicznej. 

Czy karta EKUZ stanowi dostateczne zabezpieczenie?

Karta EKUZ to dokument wprowadzony w 2004 roku funkcjonujący na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinu oraz Islandii. W ramach tego dokumentu, jego posiadacz powinien otrzymać bezpłatną opiekę medyczną w tym samym zakresie, na jaki mogą liczyć obywatele danego kraju. Rzecz w tym, że zakres bezpłatnej opieki medycznej w każdym kraju jest nieco inny, a ponadto, nie brakuje miejscowości, w których przyjmują wyłącznie prywatni lekarze. W związku z tym, karta EKUZ to coś, co z całą pewnością warto mieć, ale jako dodatkowe zabezpieczenie. Nie zastąpi ona jednak pełnoprawnego ubezpieczenia, które gwarantuje znacznie szerszy zakres ochrony. Na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/ możesz dowiedzieć się więcej, jakie różnice występują pomiędzy dobrym ubezpieczeniem, a kartą EKUZ. 

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia?

Przede wszystkim należy sprawdzić, jaka jest suma gwarantowana KL, czyli kosztów leczenia. W OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) można natomiast sprawdzić, jaka jest suma gwarantowana dla poszczególnych rodzajów opieki medycznej, transportu medycznego oraz innych usług. Drugą składową polisy jest odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W obu przypadkach kwota oferowana przez polisę powinna być jak największa, ale należy oczywiście pamiętać, że wyższa kwota gwarantowana to także wyższa składka. Klienci często mogą również dokupić do polisy liczne udogodnienia pod kątem indywidualnych potrzeb, np. OC w życiu prywatnym. 

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do pracy za granicą?

Polisę ubezpieczeniową do pracy za granicą zawsze wybiera się pod kątem indywidualnych potrzeb.  W pierwszej kolejności należy skorzystać z porównywarki ofert, w której wystarczy udzielić najważniejszych informacji, takich jak: miejsce wyjazdu, cel wyjazdu, okres ubezpieczenia, liczba wyjeżdżających osób, wiek. Porównywarka wyświetli oferty wszystkich dostępnych firm, co pozwoli łatwo zorientować się w sytuacji i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Możesz znaleźć korzystne ubezpieczenie do pracy za granicą na stronie wakacyjnapolisa.pl, gdzie dostępna jest bezpłatna porównywarka dająca dostęp do ofert ponad 40 firm ubezpieczeniowych. Przed wybraniem konkretnej polisy warto zapoznać się jeszcze z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...