Piękne stopy w 4 krokach z marką Gehwol

Po sezonie urlopowym staramy się nadrobić kosmetyczne zaniedbania, których dopuściliśmy się w trakcie wakacji. Wysokie temperatury, ciągłe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, ograniczona liczba zabiegów kosmetycznych oraz wymagające wędrówki mogły okazać sprawić, że nasze stopy są suche i podrażnione. Jak sprawić, by znów były gładkie i zadbane? Podpowiadamy! Oto sposób na piękne stopy.

 

Pielęgnacja w 4 krokach

Chcąc nadrobić letnie zaległości wystarczy raz w tygodniu przeprowadzić intensywny zabieg, na który składa się 4 kroków. Pozwoli on ponownie cieszyć się gładkimi piętami i odżywioną skórą. Wraz ekspertami marki Gehwol podpowiadamy, co zrobić, by znów mieć piękne stopy!

Krok pierwszy: moczenie

Jest to niezwykle ważny krok podczas całej pielęgnacji i nie wolno go pominąć. Dzięki porządnemu odmoczeniu naskórka jest on potem mniej problematyczny przy usuwaniu, pozbawiony warstwy rogowej lepiej wchłania wartościowe składniki z kremu. Wybierając odpowiedni preparat do kąpieli warto poszukać kosmetyku, który w swoim składzie będzie posiadać olejek migdałowy, ekstrakt z wanilii, witaminę E lub olejki z awokado i rycynowy. Takie połączenie zagwarantuje ochronę naturalnej flory bakteryjnej i zapewni gładkość i elastyczność skóry.

Piękne stopy

Olejek do kąpieli stóp i całego ciała

Krok drugi: złuszczanie

Kiedy skóra jest już zmiękczona, należy przejść do wykonania peelingu, np. bambusowo-cukrowego od Gehwol. W łagodny i łatwy sposób martwe komórki naskórka zostaną usunięte, a naturalny granulat bambusowy oraz wosk z jojoby zapewnią delikatny masaż. Wybierając odpowiedni kosmetyk, warto postawić na peeling cukrowy, ponieważ przyśpieszy on złuszczanie. Skóra po tym zabiegu stanie się lepiej ukrwiona i gotowa do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Piękne stopy

Peeling bambusowo- cukrowy

Krok trzeci: nawilżanie

Jeśli nie jesteśmy osobami cierpliwymi, to warto zaopatrzyć się w krem, który łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Kosmetyk, który w składzie posiada olejek z awokado i peptydy mleczne zwiększy elastyczność skóry, czyniąc ją zauważalnie gładszą. Warto również poszukać kosmetyku, który zawiera kwas hialuronowy. Jego dodatek wspomoże regenerację skóry i wzmocni jej naturalne mechanizmy obronne.

4. Krem do stóp i nóg z kwasem hialuronowym

Krok czwarty: odżywianie

W ciągu dnia można stosować produkty o formule „kremu w sprayu”. Dzięki temu nie musimy czekać aż się wchłoną, a ich proste zastosowanie pozwoli na użytkowanie produktu w pracy, na wycieczce itp. Stopy będą odświeżone, odżywione i wypielęgnowane. Dodatkowo kosmetyk powinien zawierać składniki chroniące skórę przed infekcjami grzybicznymi.

Pielęgnacyjny spray do stóp

Piękne stopy z Gehwol: kosmetyki marki

Piękne stopy

Chcąc właściwie zadbać o stopy narażone na ciągłe działanie czynników atmosferycznych, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji stóp po wakacjach w szczególności polecane są:

  1. Pielęgnacyjny spray do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
  2. Olejek do kąpieli stóp i całego ciała Gehwol, cena ok. 50 zł/ 200 ml
  3. Peeling bambusowo- cukrowy Gehwol, cena ok. 35 zł/ 125 ml
  4. Krem do stóp i nóg z kwasem hialuronowym Gehwol, cena ok. 45 zł/ 125 ml

Więcej informacji na temat Gehwol, znaleźć można na stronie marki.

A Wy co robicie, by mieć piękne stopy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...