Gładkie i zadbane stopy dzięki pielęgnującym skarpetkom – przekonaj się, jakie to proste!

Skóra naszych stóp często ulega przesuszeniu, rogowaceniu, staje się szorstka i łuszcząca. Dlatego tak ważna jest dbałość o piękny jej wygląd: złuszczanie martwego naskórka, usuwanie zgrubień, nawilżanie oraz zmiękczanie. Jak zrobić to w szybki i wygodny sposób? Tutaj sprawdzą się skarpetki pielęgnujące.

Gładkie i zadbane stopy dzięki pielęgnującym skarpetkom

Dlaczego skóra stóp potrzebuje szczególnej pielęgnacji?

Każdego dnia stopy dźwigają ciężar całego ciała i są narażone na ciągłe tarcie, spowodowane przez mocno przylegające buty i skarpetki. Na szybkie przesuszanie, łuszczenie się i pękanie skóry na piętach narażone są zwłaszcza osoby, które w ciągu dnia dużo stoją lub chodzą, jednak problem dotyczy właściwie wszystkich, przynajmniej od czasu do czasu. Tym bardziej, że o stopach często zdarza nam się zapominać, w końcu przez większość roku chowamy je przed światem w zakrytym obuwiu. Łatwo więc pominąć codzienne nawilżanie, które stopom szczególnie jest potrzebne. Ponad warto pamiętać o zabiegach złuszczających. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby na co dzień w prosty sposób zadbać o skórę stóp, niemal jak w profesjonalnym gabinecie.

Jaki efekt dają skarpetki pielęgnujące?

Skarpetki działają w podobny sposób, jak bardzo lubiane przez nas maseczki na płachcie, których używamy do pielęgnacji twarzy. Są one wykonane z tkaniny nasączonej intensywnie pielęgnującymi składnikami. Stanowią więc bardzo profesjonalny, a zarazem łatwy do wykonania zabieg – po prostu należy nasunąć skarpetki na czyste i osuszone stopy, następnie zaś można zająć się relaksującą czynnością, na przykład poczytać książkę lub obejrzeć ulubiony serial. Po upływie zalecanego przez producenta czasu wystarczy zdjąć skarpetki i w zależności od danego produktu, wsmarować pozostały preparat w skórę lub zmyć go wodą.

Efekt cudownej gładkości i miękkości – jak wykonać zabieg bez wychodzenia z domu?

Jeżeli skóra Twoich stóp jest szorstka, twarda i przesuszona, warto ją delikatnie złuszczyć. Idealnie nadają się do tego Skarpetki złuszczające Lirene. Nasączone są 7,5% kompleksu kwasów owocowych (mlekowego oraz glikolowego). Stymulują one proces eksfoliacji obumarłego naskórka, intensywnie wspomagając odnowę skóry stóp. Kwasy owocowe nie są jednak jednymi składnikami maseczki. Oprócz nich kompozycja zawiera starannie przemyślany zestaw składników aktywnych. UREA nawilża oraz reguluje proces rogowacenia, wyciąg z trawy azjatyckiej i olejek kokosowy mają właściwości regenerujące i zmiękczające stwardniała skórę. Cennym składnikiem preparatu jest również kwas salicylowy, który w połączeniu z ekstraktem z miodu i afrykańskiego czerwonokrzewu (Rooibos) koją świeżo złuszczoną skórę. Warto pamiętać, że działanie złuszczające rozpoczyna się 5-7 dni po zastosowaniu skarpetek i trwa do 10 dni, dlatego w tym czasie nie zaleca się stosowania innych preparatów złuszczających i peelingów mechanicznych. Z uwagi na silne działanie zabiegu nie zaleca się również stosowania skarpetek częściej niż raz w miesiącu. Przekonasz się, że Twoje stopy przez długi czas zachowają przyjemną miękkość, gładkość i delikatność.

Oczywiście pamiętaj również o zapobieganiu suchości i zrogowaceniom. Regularnie nawilżaj skórę stóp, a zabiegi złuszczające wykonuj systematycznie. Nie tylko latem, lecz przez cały rok.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...