DIY: Doniczka w stylu boho w 5 krokach

Oto jak zrobić oryginalną doniczkę zgodnie z trendem Zrób To Sam

 

Krok 1: OKREŚL PROJEKT

Doniczka w stylu boho (fot. Dragon Poland)

Tworzenie ozdób własnego autorstwa jest naprawdę proste. Często wystarczy odświeżyć i dodać drobny element do starych lub zniszczonych dekoracji, aby nadać im zupełnie nowego charakteru. Tym razem prezentujemy, jak przy pomocy klejów, koronki, pędzla i doniczki stworzyć dodatek do wnętrz w stylu boho.

fot. Dragon Poland_5

fot. Dragon Poland

Krok 2: PRZYGOTUJ NARZĘDZIA

Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty. Potrzebne Ci będą: klej montażowy do ceramiki i kamienia (do sklejenia doniczki), uniwersalny klej polimerowy (do przymocowania materiału), pędzel, wybrany materiał koronkowy, ściereczka oraz doniczka.

fot. Dragon Poland_1

fot. Dragon Poland

Krok 3: ZADBAJ O POWIERZCHNIĘ

Nanieś klej montażowy do ceramiki i kamienia w miejsca ubytków. Przyklej brakujące elementy doniczki, dociśnij i odczekaj ok. 30 sekund. Nadmiar kleju usuń mokrą ściereczką.

W ciągu 10 minut od nałożenia preparatu istnieje możliwość precyzyjnego pozycjonowania elementów bez ich odrywania.

fot. Dragon Poland_2

fot. Dragon Poland

Krok 4:DZIAŁAJ Z PRZYJEMNOŚCIĄ

Na odnowioną doniczkę nanieś uniwersalny klej polimerowy w miejscu, gdzie chcesz przymocować materiał. Najlepszym narzędziem do nakładania preparatu będzie niewielki pędzel.

Odmierz wcześniej odpowiednią ilość materiału odpowiadającą obwodowi doniczki. Mocuj koronkę, lekko ją dociskając. Kolejne partie materiału przyklejaj dokładnie jedna pod drugą. Zostaw do wyschnięcia na ok. 1 godzinę.

fot. Dragon Poland_3

fot. Dragon Poland

Krok 5:CIESZ SIĘ EFEKTEM

Do tak ozdobionej doniczki nasyp ziemię i posadź wybraną roślinę. Doniczka z koronką stanie się idealnym dodatkiem w stylu boho i będzie pasować do kobiecych, przytulnych wnętrz.

fot. Dragon Poland_4

fot. Dragon Poland

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (314 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...