Naturalna metamorfoza – naturalne zabiegi medycyny estetycznej!

Poszarzała, matowa i tracąca jędrność skóra to problem, który dotyczy wielu z nas i to nie tylko zimą. Niestety bardzo trudno zwalczyć go domowymi sposobami, a maskowanie makijażem może tylko bardziej podkreślić niedoskonałości. Co zatem może przywrócić skórze zdrowy, promienny i młodszy wygląd? Przedstawiamy możliwości jakie dają naturalne zabiegi medycyny estetycznej !

Aby cera prezentowała się świetnie nawet zimą, kiedy narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja. Pewne efekty może przynieść połączenie zdrowego stylu życia (właściwej diety oraz aktywności fizycznej) z pielęgnacją z zewnątrz. Co jednak możemy zrobić, kiedy to po prostu nie wystarcza, a kolejny cudowny krem okazuje się stratą pieniędzy?

kobieta uroda dłonie cera

Naturalne zabiegi medycyny estetycznej – Anti-aging

Od pewnego czasu w gabinetach medycyny estetycznej możemy poddać się procedurom, które bazują na naturalnych procesach naprawczych organizmu. Są one doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów, ponieważ zapewniają te same (lub lepsze, bo w 100% naturalne) efekty oraz bezpieczeństwo (nie wprowadzamy do organizmu żadnych obcych substancji). Wykorzystując wiedzę o reakcjach organizmu na poszczególne bodźce, zabiegi te uruchamiają mechanizmy, które powodują zagęszczanie, ujędrnianie i odmładzanie skóry. O czym dokładnie mowa?

 

Osocze bogatopłytkowe to zabieg, który znają chyba wszyscy. Części osób może kojarzyć się z promowanym przez celebrytki wampirzym liftingiem, ale warto pamiętać, że jest to przede wszystkim bardzo skuteczny zabieg. To idealne rozwiązanie dla alergików i osób, które stawiają na naturalne metody odmładzania. Otrzymywane jest z krwi pobieranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Czynniki wzrostu wydzielane przez trombocyty zawarte w osoczu sprawiają, że skóra odzyskuje młodość, napięcie i prawidłowe nawilżenie, a jej koloryt znacząco się poprawia – mówi dr n. med. Anna Maria Wasilewska z PROFEMED Medycyna Estetyczna. PRP ma udowodnioną skuteczność w zakresie poprawy jakości skóry i spłycania zmarszczek. Należy jednak mieć świadomość, że efekty nie są natychmiastowe. Pojawiają się dopiero kilka tygodni po zabiegu, ale za to utrzymują się dłużej – dodaje dr Wasilewska.

Do grupy małoinwazyjnych, bezpiecznych i naturalnych zabiegów można zaliczyć też Scarlet RF – urządzenie wykorzystujące zjawisko radiofrekwencji oraz system terapii mikroigłowej. Podczas zabiegu używa się specjalnej końcówki zawierającej 25 mikroigieł. Poprzez delikatne nakłuwanie impuls fal radiowych zostaje wygenerowany bezpośrednio do obszaru docelowego. Fale te wprowadzane są zarówno w skórę właściwą, jak i w tkankę podskórną i generują w niej ciepło. Takie bezpośrednie ogrzewanie warstw wewnętrznych zapewnia uzyskanie maksymalnych efektów oraz minimalizuje uszkodzenia na powierzchni skóry – wyjaśnia lek. med. Jowita Dejewska z PROFEMED Medycyna Estetyczna. W efekcie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia elastyczność i jędrność skóry. Dodatkowym atutem jest fakt, że przeciwieństwie do zabiegów wykorzystujących podobny mechanizm, nakłuwanie nie wiąże się z powstawaniem widocznych przez dłuższy czas śladów (pozostaje tylko delikatny rumień, który utrzymuje się maksymalnie do 3h). Po zabiegu skóra staje się wygładzona, nabiera blasku i widocznie młodszego wyglądu. Zmarszczki w okolicy ust zostają wygładzone, a policzki uniesione, co przekłada się na zniwelowanie tzw. „chomików”. W rezultacie poprawia się cały owal twarzy. Komu można polecić ten zabieg? Wszystkim, którym zależy na naturalnych efektach oraz tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję po zabiegach medycyny estetycznej – dodaje lek. med. Jowita Dejewska.

Naturalne zabiegi medycyny estetycznej – Dlaczego warto się zdecydować? 

Najważniejszą zaletą jest fakt, że nie można tymi zabiegami zaszkodzić, ani spowodować hiperkorekcji. Uzyskane rezultaty są delikatne, ale nie słabo widoczne. Są po prostu bardziej naturalne, dzięki czemu osiągamy efekt odmłodzenia, nie ryzykując przy tym nadaniem twarzy nienaturalnego wyglądu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Jaworka  20 stycznia 2016 18:04

  To jeden z najlepszych i skutecznych sposobów na poprawę urody warto się zainteresować

  Odpowiedz
 2. Żanett  21 stycznia 2016 08:00

  Ostatnio często pojawia się ten temat. Trochę już jestem zmęczona medycyną estetyczna 🙂

  Odpowiedz
  • martucha180  21 stycznia 2016 13:07

   Przyznam Ci rację. Nie można się zestarzeć z godnością. Zmarszczki też o czymś świadczą.

   Odpowiedz
 3. lilkawodna  21 stycznia 2016 09:54

  Ja się boję takie zabiegów.

  Odpowiedz
 4. Aneta  21 stycznia 2016 14:02

  Ciekawe zabiegi, ale jednak ciągle jestem na nie 🙂
  Zgadzam się z dziewczynami 🙂

  Odpowiedz
 5. bbo  21 stycznia 2016 15:23

  Po prostu ostatnio jest nawał takich artykułów.

  Odpowiedz
  • bbo  21 stycznia 2016 15:23

   A tu w większości młode dziewczęta 😀

   Odpowiedz
 6. martus2833  21 stycznia 2016 22:01

  Póki co nie myślę o medycynie estetycznej.

  Odpowiedz
 7. Patriszia  27 stycznia 2016 23:35

  Również uważam, że trochę za dużo artykułów na ten temat.

  Odpowiedz
 8. Aneta  29 stycznia 2016 11:04

  A mi się bardzo podoba 🙂 Zastanawiam się nad takimi zabiegami i dobrze, że mogę o nich poczytać 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany