Modny zabieg na lato: depilacja laserowa

Wiosna to już ostatni dzwonek do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Jeśli ciągle zastanawiasz się czy warto poddać się temu zabiegowi i masz wątpliwości – zapraszamy do artykułu. Poznasz w nim kilka faktów dotyczących tego rodzaju zabiegów. Zapraszamy!

 

Depilacja laserowa

fot. Freepik

Depilacja laserowa – Latem nie wykonujemy zabiegów!

Wiosna to ostatni dzwonek na wykonanie epilacji laserowej. O ile latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle teraz ryzyko maleje. Dlaczego tak się dzieje?

Większość zabiegów laserowych powoduje powstanie procesów zapalnych. To sprawia, że skóra jest narażona na różnego rodzaju przebarwienia – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu. – Wyjątek stanowią technologie frakcyjne oferowane przez platformę laserową eMax, które można również wykonywać latem – dodaje.

Depilacja laserowa –  Epilacja nie może być stosowana na skórze opalonej 

Opalenizna jest przeciwskazaniem do stosowania epilacji. Światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i zniszczyć go, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia (oparzenie, odbarwienie). Przeciwskazaniem jest również stosowanie preparatów brązujących i samoopalających.

Po ekspozycji skóry na słońce należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu. Warto to skonsultować z ekspertem wykonującym zabieg – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Depilacja laserowa –  Epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnych metod

Tradycyjne metody (golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień i reakcji alergicznych.

Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną
i praktycznie bezbolesną. Pozwala na trwałą redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała – od twarzy (na przykład wąsik, uszy, broda czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini
– mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

 

Depilacja laserowa –  Laserem można zlikwidować jasne włosy

Im włosy jaśniejsze, tym trudniej o dobry efekt, ale istnieją technologie, które wykazują się wysoką skutecznością nawet w takim przypadku. W celu usunięcia włosów blond i cienkich, eksperci polecają laser eMax, który łączy światło lasera diodowego z radiofrekwencją.

Światło lasera, wykorzystując barwnik zawarty we włosie, biegnie aż do cebulki, niszcząc ją. Radiofrekwencja dogrzewa okolicę cebulek włosa, przy czym jest niezależna od obecności barwnika. Dlatego eMax pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Depilacja laserowa –  Nie każdy laser jest taki sam 

Rosnącą popularnością cieszą się lasery do domowej depilacji. – Takie urządzenia to najczęściej nie lasery, tylko urządzenia IPL. Ze względu bezpieczeństwa mają bardzo małą moc. Ich systemy filtrowania różnią się znacznie od tych w profesjonalnym sprzęcie. Efektywność tego typu urządzeń jest mała. Często rezultatem jest po prostu osłabienie włosów – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Jeśli pacjent chce pozbyć się skutecznie włosów, powinien poddać się zabiegom z użyciem wysokiej klasy sprzętu medycznego, a taki można znaleźć jedynie w renomowanych ośrodkach medycznych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...