Masaż głowy – terapia wspomagająca wzrost włosów!

Piękne i mocne włosy to wizytówka młodości i zdrowia. Jak je odpowiednio pielęgnować? Jakich kosmetyków używać?

Piękne i mocne włosy to wizytówka młodości i zdrowia. Są zapisem tego, jak żyjemy, jak się odżywiamy i na działanie jakich substancji jesteśmy w narażeni. Każdy włos składa się z żywej części u nasady, ale jego końcówka jest już martwa, dlatego tak ważne jest dbanie o kondycje skóry głowy i stymulacja włosa w początkowej fazie jego wzrostu.

fot. Freepik

Włosy kształtują się w mieszkach włosowych, które je utrzymują i odżywiają. Cebulki zasilane są naczyniami krwionośnymi, które dostarczają im składników odżywczych. W tej części włosów znajdują się też nerwy stymulujące dopływ tych składników. Warto więc stymulować skórę głowy, a tym samym cebulki, poprzez bardzo prosty zabieg jakim jest masaż.

Masaż głowy dobrze jest rozpocząć od pozbycia się obumarłych włosów, najłatwiej poprzez  pociągnięcie włosów palcami od nasady głowy do końcówek, jak przy czesaniu. Ruch należy powtarzać na każdej części skóry głowy. Zabieg ten wzmacnia włosy i pozwala na usunięcie nawet częściowo obumarłych włosów. Gdy martwy włos pozostanie w torebce, istnieje ryzyko, że z tej samej torebki już nigdy nie wyrośnie nowy włos.

Do masażu głowy polecamy używać ciepłych olejków, pobudzą one mieszki włosowe, dzięki czemu włosy rosną szybciej, są gęstsze i bardziej miękkie.

Rytuał owocowego raju

Swój rytuał regeneracji rozpocznij od oczyszczenia włosów szamponem REF Repair, który delikatnie rozszczelni łuski włosów, aby wydobyć z nich zanieczyszczenia ze środowiska (jak kurz, smog, pył, itp.) i przygotuje je do wchłonięcia dobroczynnych składników.

Rytuał olejku młodości

Oddaj się magicznemu rytuałowi masażu głowy. Lekki olejek arganowy o cudotwórczym działaniu i relaksującym zapachu kokosa przeniesie Cię na tropikalną plażę.

Rozpocznij masaż od zataczania kół na całej głowie. Zacznij od czoła, przesuwając się do tyłu w kierunku karku. W ten sam sposób wymasuj skórę po bokach głowy. Następnie przesuwaj palce tuż przy nasadzie włosów ruchem zygzakowatym. Przeczesuj włosy palcami tak jakbyś to robiła grzebieniem, zaczynając od nasady włosów kieruj się ku tyłowi.

Rytuał sauny odrodzenia

Zabieg zakończ sauną z maski głęboko regenerującej REF. Maskę nałóż na wilgotne włosy od połowy ich długości aż po same końce i przykryj ręcznikiem na 15 minut. Odżywcze substancje wnikną głęboko w trzon włosów, odbudują strukturę i ochronią od szkodliwych czynników

zewnętrznych. W oczekiwaniu  na przyjęcie dobroczynnych składników wykonaj aurikuloterapię czyli akupresurę uszu.  Rozpocznij od głaskania ucha wycierając je od góry do dołu brzegiem palca wskazującego. Następnie wykonaj rozciąganie chwytając za górny obrąbek ucha i przesuwając w dół krótkimi pociągnięciami. Chwyć ucho głębiej i powtórz ruchy. Teraz ujmij ucho palcami z dwóch stron i małymi ruchami kolistymi rozcieraj całą powierzchnię małżowiny pomiędzy palcami. Kontynuując masaż wykonaj opukiwanie całego ucha czubkiem palca i zakończ delikatnym głaskaniem. Maskę spłucz .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (386 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...