Masaż głowy – terapia wspomagająca wzrost włosów!

Piękne i mocne włosy to wizytówka młodości i zdrowia. Jak je odpowiednio pielęgnować? Jakich kosmetyków używać?

Piękne i mocne włosy to wizytówka młodości i zdrowia. Są zapisem tego, jak żyjemy, jak się odżywiamy i na działanie jakich substancji jesteśmy w narażeni. Każdy włos składa się z żywej części u nasady, ale jego końcówka jest już martwa, dlatego tak ważne jest dbanie o kondycje skóry głowy i stymulacja włosa w początkowej fazie jego wzrostu.

Masaz glowy

Włosy kształtują się w mieszkach włosowych, które je utrzymują i odżywiają. Cebulki zasilane są naczyniami krwionośnymi, które dostarczają im składników odżywczych. W tej części włosów znajdują się też nerwy stymulujące dopływ tych składników. Warto więc stymulować skórę głowy, a tym samym cebulki, poprzez bardzo prosty zabieg jakim jest masaż.

Masaż głowy dobrze jest rozpocząć od pozbycia się obumarłych włosów, najłatwiej poprzez  pociągnięcie włosów palcami od nasady głowy do końcówek, jak przy czesaniu. Ruch należy powtarzać na każdej części skóry głowy. Zabieg ten wzmacnia włosy i pozwala na usunięcie nawet częściowo obumarłych włosów. Gdy martwy włos pozostanie w torebce, istnieje ryzyko, że z tej samej torebki już nigdy nie wyrośnie nowy włos.

Do masażu głowy polecamy używać ciepłych olejków, pobudzą one mieszki włosowe, dzięki czemu włosy rosną szybciej, są gęstsze i bardziej miękkie.

Rytuał owocowego raju

Swój rytuał regeneracji rozpocznij od oczyszczenia włosów szamponem REF Repair, który delikatnie rozszczelni łuski włosów, aby wydobyć z nich zanieczyszczenia ze środowiska (jak kurz, smog, pył, itp.) i przygotuje je do wchłonięcia dobroczynnych składników.

Rytuał olejku młodości

Oddaj się magicznemu rytuałowi masażu głowy. Lekki olejek arganowy o cudotwórczym działaniu i relaksującym zapachu kokosa przeniesie Cię na tropikalną plażę.

Rozpocznij masaż od zataczania kół na całej głowie. Zacznij od czoła, przesuwając się do tyłu w kierunku karku. W ten sam sposób wymasuj skórę po bokach głowy. Następnie przesuwaj palce tuż przy nasadzie włosów ruchem zygzakowatym. Przeczesuj włosy palcami tak jakbyś to robiła grzebieniem, zaczynając od nasady włosów kieruj się ku tyłowi.

Rytuał sauny odrodzenia

Zabieg zakończ sauną z maski głęboko regenerującej REF. Maskę nałóż na wilgotne włosy od połowy ich długości aż po same końce i przykryj ręcznikiem na 15 minut. Odżywcze substancje wnikną głęboko w trzon włosów, odbudują strukturę i ochronią od szkodliwych czynników

zewnętrznych. W oczekiwaniu  na przyjęcie dobroczynnych składników wykonaj aurikuloterapię czyli akupresurę uszu.  Rozpocznij od głaskania ucha wycierając je od góry do dołu brzegiem palca wskazującego. Następnie wykonaj rozciąganie chwytając za górny obrąbek ucha i przesuwając w dół krótkimi pociągnięciami. Chwyć ucho głębiej i powtórz ruchy. Teraz ujmij ucho palcami z dwóch stron i małymi ruchami kolistymi rozcieraj całą powierzchnię małżowiny pomiędzy palcami. Kontynuując masaż wykonaj opukiwanie całego ucha czubkiem palca i zakończ delikatnym głaskaniem. Maskę spłucz .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (379 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  1 maja 2014 09:55

  Przy następnym myciu włosów zrobię masaż głowy 🙂

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  1 maja 2014 10:12

  Muszę sobie też zrobić taki masaż. Przydałby mi się.

  Odpowiedz
 3. Alinka  1 maja 2014 17:24

  Miałam robiony zabieg regenerujący włosy w profesjonalnym salonie fryzjerskim, masaż głowy jest niesamowitą przyjemnością. Od tej wizyty już trochę minęło ale sama czasem go sobie robię i faktycznie pomaga, skóra nie jest taka napięta jak za pierwszym razem:) Dodatkowo zaczęłam używać Polskich kosmetyków L’ biotica do włosów, nie zawierają parabenów, SLS, SLES czyli całej szkodliwej chemii. Polecam masaż i te kosmetyki:)

  Odpowiedz
 4. bbo  1 maja 2014 21:03

  Mega przyjemność 🙂

  Odpowiedz
 5. antosia_12  11 lipca 2014 16:15

  Super sprawa, robię często, dodatkowo wzmacniam włosy kosmetykami z płynną keratyną Chantal Sessio. I tak kuracja bardzo wzmacniała mi włosy:)

  Odpowiedz
 6. Megi  11 lipca 2014 18:41

  O to coś dla mnie, muszę spróbować. Ja też lubię kosmetyki Chantal, używam nawilżającego szamponu i dwufazowej odżywki, bardzo fajne kosmetyki:)

  Odpowiedz
 7. jaboris  25 grudnia 2016 19:52

  Masaż głowy jak najbardziej na tak. Bardzo przyjemny.

  Odpowiedz
 8. katja  15 lutego 2017 16:58

  Mmmm masaż głowy, super spawa. Przyjemne z pożytecznym 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany