Jadeitowy roller do twarzy – czy znasz już działanie tego zielonego wałka?

Jadeitowy roller to wałek, za pomocą którego wykonuje się japoński lifting twarzy. Jadeitowy roller do twarzy używamy w etapie trzecim tego japońskiego zabiegu. Po zakończeniu pierwszego, kontaktowego, etapu masażu, polegającego na wykonywaniu głaszczących ruchów twarzy palcami oraz drugiego – opartego na ucisku shiatsu, w ruch idą właśnie chłodzące kamienne rollery. Taki wałek może być także wykonany z nefrytu – drugiego obok jadeitu „kamienia młodości”. Jak dokładnie działają jadeitowe wałeczki do masażu twarzy i ciała i jakie korzyści płyną z ich używania – wyjaśnienie znajduje się w dalszej części artykułu.

Spis treści:

Jadeitowy roller do twarzy

fot. Pavel Danilyuk – Pexels

Do czego służy wałek jadeitowy? Dlaczego blogerki oszalały na jego punkcie?

Wałek jadeitowy służy do masażu twarzy, części szyi i dekoltu przynosząc po systematycznym stosowaniu widoczne efekty. Masaż twarzy przy pomocy kamiennego jadeitowego rollera lub  wykonanego z nefrytu zamyka pory, obkurcza przekrwione obszary twarzy. Dzieje się to dzięki wyjątkowym właściwościom tych dwóch kamieni: jadeitu lub nefrytu. To kolejny naturalny azjatycki rytuał urodowy – obok  jogi twarzy, który zyskuje uznanie na całym świecie. Optymalnym rozwiązaniem jest łączenie codziennych ćwiczeń mięśni twarzy z masażem kamiennym rollerem wykonywanym co drugi dzień.

Jadeitowe wałki do masażu twarzy

Czy roller jadeitowy jest skuteczny?

Jadeitowe rollery oraz nefrytowe są obecne we wschodnich rytuałach piękna już od wieków. Skóra twarzy – jako niezwykle wrażliwa i delikatna – wymaga szczególnego traktowania, dlatego wykonywany na niej drenaż limfatyczny wymaga użycia odpowiednio dobranych narzędzi. W tej sytuacji idealnie sprawdzają się właśnie dwa, częstokroć mylone ze sobą, minerały – jadeit i nefryt. Jako kamienie charakteryzujące się wyjątkowo gładką powierzchnią oraz znacznym przewodnictwem cieplnym i dużą cieplną pojemnością jadeit i nefryt przynoszą skórze chłód, nawet podczas długiego rolowania (nie przejmują bowiem jej ciepła), co działa na nią łagodząco, zamyka pory i obkurcza przekrwione czy obrzęknięte z powodu zmian skórnych obszary twarzy i szyi. Masaż jadeitowymi rollerami usprawnia przy tym drenaż limfy, likwidując obrzęki związane z zatrzymywaniem wody w organizmie. Niweluje worki pod oczami i stymuluje mikrokrążenie krwi. Regularne ich stosowanie poprawia zatem stan naczyń krwionośnych.

kamienie w misce - jadeit, nefryt

źródło: www.pixabay.com

Jeżeli lubisz inne naturalne rytuały pielęgnacyjne rodem z Azji, to więcej informacji na temat japońskiego liftingu twarzy – Cosmo Liftingu oraz refleksologii – akupresury stóp znajdziesz w naszych publikacjach:

Jadeitowe i nefrytowe rollery do masażu twarzy i ciała – czy znasz już działanie tych kamiennych wałeczków?

Roller jadeitowy, który regularnie stosujemy (przynajmniej raz w tygodniu) do masażu twarzy  spłyca zmarszczki i bruzdy na skórze. Długi masaż wykonywany tymi wałeczkami żadowymi dodatkowo uspokaja i przynosi odprężenie.

Jak masować się wałkiem jadeitowym?

Jak prawidłowo wykonać masaż jadeitowym rollerem do twarzy?

fot. Pavel Danilyuk – Pexels

Najpierw należy zająć się jedną, a później drugą stroną twarzy.  Stymulujemy kolejno: mięsień czołowy, skroniowy, mięsień podłużny, dźwigacz, mięsień jarzmowy mniejszy i większy, mięsień okrężny ust, mięsień trójkątny ust, mięsień bródkowy, mięsień żwacz i mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy. Następnie wykonujemy podłużne wygładzające ruchy przeciwzmarszczkowe. A na koniec wracamy do ruchów głaszczących, pozwalających łagodnie zakończyć zabieg.

Jaka jest cena rollera jadeitowego i gdzie można kupić dobry wałek jadeitowy?

Cena rollera jadeitowego (te są łatwiej dostępne w Polsce, szczególnie w sklepach internetowych) to ok. 70 zł. Istnieją wersje jednostronne i dwustronne. Także można znaleźć wersję karbowaną z kolcami.

Roller jadeitowy w ekskluzywnym zestawie – Jade beauty set

Roller jadeitowy w ekskluzywnym zestawie - Jade beauty set

Zestaw składa się z 2 głównych produktów marki: masażera do twarzy oraz płytki do masażu twarzy gua sha. Zestaw został wzbogacony o szklaną buteleczke na olejki, która zawiera kulkową końcówkę masującą wykonaną z awenturynu.

Roller jadeitowy do masażu twarzy

Roller jadeitowy do masażu twarzy

 

Grzybek do masażu z jadeitu

Grzybek do masażu z jadeitu

Jeżeli wybieracie się w podróż do Azji, to takie wałeczki jadeitowe znajdziecie prawie w każdym sklepie za połowę tej ceny, którą znajdziecie w Polsce. Trzeba jednak uważać, by kupić roller faktycznie wykonany z jadeitu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (338 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...