Wiosenne porządki: magiczna ściereczka do mycia okien sprawi, że już nigdy nie będziesz przekładać sprzątania na później! Poznaj najlepsze ściereczki do mycia okien

Mycie okien to czynność, którą zdarza nam się przekładać stale na później. Kojarzy nam się z czymś trudnym, skrupulatnym. Mycie okien dla niektórych to “droga przez mękę”. Jak umyć okna, żeby nie było smug? My już znamy odpowiedź. Wszystko, czego potrzebujesz to magiczna ściereczka do mycia okien. Najlepsza to te wykonane z mikrofibry. Używając jej nie potrzebujesz dodatkowych płynów i gąbeczek – wystarczy letnia woda z kranu.

Spis treści:

Magiczna ściereczka do mycia okien to taka, którą łatwo się myje okna nie pozostawiając smug. Na rynku znajdziemy mnóstwo ściereczek z mikrofibry. Nie każda jednak w praktyce sprawdza się równie dobrze. Dowiedz się, jakie ściereczki do mycia okien zapewnią ci szyby bez smug.

Magiczna ściereczka do mycia okien i szyb

Szyby bez smug – jak sprawnie i szybko umyć okna?

Myjąc okna staramy się zrobić to w taki sposób, by szyby były bez smug. Nie zawsze jednak to się udaje. Czasami wydaje nam się, że okno lśni, a gdy wyjdzie słońce znów widać smugi na oknie. Od czego to zależy? Wiele detergentów w połączeniu z nieodpowiednimi ściereczkami zostawia smugi na oknie dlatego doświadczone gospodynie wiedzą, że najlepiej jest myć okna domowymi sposobami – bez płynów do mycia okien. My polecamy Wam nowoczesne rozwiązanie – ściereczki z mikrofibry do mycia okien i szyb. Myjąc w ten sposób okna również nie potrzebujemy dodatkowych detergentów, a samo mycie trwa dosłownie kilka minut.

Magiczna ściereczka do mycia okien. Najlepsze ściereczki do szyb

Czyste okna w kilka minut? Kiedyś brzmiało jak marzenie, teraz jest rzeczywistością. Na rynku pojawia się coraz więcej specjalnych ściereczek do mycia okien. Nie wszystkie jednak są tak samo skuteczne. Przygotowałyśmy dla Was zestawienie najlepsze ściereczki do mycia okien, dzięki którym Twoje okna już nigdy nie będą brudne. Mycie okien z nimi to czysta przyjemność. Całość trwa chwile, a szyby są bez smug.

VILEDA Actifibre ściereczka do okien, czyli magiczna ściereczka do mycia okien

VILEDA Actifibre ściereczka do okien to absolutny hit w myciu okien. Ściereczka została wykonana z mikrofibry nowej generacji. W opakowaniu jest ona sztywna i twarda. Po zwilżeniu staje się miękka i elastyczna. Potrzebujesz tylko ściereczki, letniej wody i kilku minut. Tyle Ci wystarczy, by Twoje okna lśniły czystością, a szyby były bez smug.

Magiczna ściereczka do mycia okien Vileda

Magiczna ściereczka do mycia okien Vileda, ok. 10-15 zł

Tupperware ścierka do szyb

Nie w każdym sklepie znajdziesz magiczną ściereczkę Vileda. Kolejną ściereczką, którą polecamy jest wyjątkowa ściereczka do mycia szyb Tupperware, która strukturą przypomina plaster miodu. Pochłania ponad trzy razy więcej wody, niż waży i jest idealna do mycia okien. Przed użyciem należy spryskać szybę wodą, a następnie przetrzeć ją szmatką lub zmoczyć ściereczkę i umyć nią okno.

Tupperware ścierka do szyb

Tupperware, ścierka do szyb, ok. 30 zł

Klasyczne ściereczki z mikrofibry do mycia okien

Powyższe ściereczki do mycia szyb bywają trudno dostępne. Wtedy warto sięgnąć po klasyczne ściereczki z mikrofibry popularnych marek takich jak Gosia, czy Jan Nizbędny. One również świetnie się sprawdzają, choć nie ukrywamy, że kto raz sięgnie po “magiczną ściereczkę” np. Vileda, może widzieć znaczną różnicę. Wysokiej jakości ściereczki z mikrofibry mają dużą chłonność, nie pozostawiają smug, ale wymagają więcej wprawy w myciu okien i czasu.

Klasyczne ściereczki z mikrofibry do mycia okien

Cena ok. 5-10 zł

Ściereczki to akcesoria, które znacznie ułatwiają i usprawniają cały proces sprzątania. Doskonale radzą sobie z zabrudzeniami i smugami na szybach, lustrach i oknach. Nowoczesne ścierki są produkowane z materiałów wysokiej jakości. Znacznie ułatwiają proces sprzątania. Mycie okien nie sprawia już takich trudności, co dawniej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (64 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...