Mężczyzna lumberseksualny – czyli jaki?

Zmieniają się nie tylko ideały kobiecego piękna. Również ideał mężczyzny uległ zmianie, dziś jest nim mężczyzna lumberseksualny. Jeszcze nie tak dawno podobali nam się mężczyźni o nienagannej prezencji, jakby wycięci z magazynu, metroseksualni. Przez jakiś czas popularnością cieszył się typ hipstera, a obecnie to właśnie mężczyzna lumderseksualny ma najwięcej fanek.

lumber

Gdy już znudzili nas mezczyźni przesadnie dbający o siebie, a także wyjątkowi chłopcy w okularach zerówkach pojawił się nowy (a jednak stary) silny i męski wzór. Powoli zaczęła pojawiać się tęsknota płci pięknej za prawdziwym facetem, który owszem jest zadbany, ale także męski, a dziewczyna może czuć się przy nim bezpieczna. Kobiety w nieustającym biegu za równouprawnieniem gdzieś po drodze zagubiły swoją… kobiecość. A przecież jedno wcale nie wyklucza drugiego! Niezależność nie musi eliminować, istniejącej od pokoleń, potrzeby bliskości i bycia otoczoną opieką przez faceta. W końcu zdałyśmy sobie sprawę, że ideałem nie jest facet, który przed pójściem na imprezę wysyła do kolegów selfie ze stylizacją na wieczór, czy godzinami okupuje łazienkę. Mężczyźni również nieco pogubili się w swoich rolach,  kompromisem jest włąśnie mężczyzna lumberseksualny.

Słowo lumber w języku angielskim, jako czasownik oznacza wyciąć i poruszać się ociężale.  Określenia idealnie pasujące do drwala!  Otóż facet drwalopodobny to taki, którego głównymi atrybutami są broda, flanelowa koszula w kratę i jeansy. Lubi wyglądać dobrze i modnie, ale wierne odwzorowywanie stylizacji z Vogue’a nie jest jego priorytetem. Wystarczy pomyśleć o jednym z najlepszych polskich blogerów modowych, Ekskluzywnym Menelu, którego świetnie dobrane zestawy podkreślają jego męskość.

Drwal lubi zadbać o siebie i o swój zarost, jednak zamiast codziennie wyskubywać pensetką (pewnie Twoją!) najmniejsze włoski, woli raz na jakiś czas oddać się w ręce profesjonalisty w miejscu takim jak np. Barberian Academy & Barber Shop w Warszawie, otwartym niedawno przez Nergala.

Jeśli właśnie taki typ faceta Cię interesuje, ale w kręgu Twoich znajomych nikogo takiego nie ma możesz skorzystać z pomocy portali randkowych, jak ZaadoptujFaceta.pl. Tam używając odpowiednich hashtagów może odnajdziesz swojego drwala!

Co sądzicie o mężczyznach lumberseksualnych? Ich wizerunek Wam odpowiada?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (144 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  10 stycznia 2015 11:51

  Na pewno jest to styl lepszy o niebo odmetroseksualnych,ale brody mi się nie podobają.

  Odpowiedz
 2. martucha180  10 stycznia 2015 15:03

  Nie słyszałam tego słowa! Ale drwalopodobny całkiem, całkiem….

  Odpowiedz
 3. bbo  10 stycznia 2015 17:09

  Ten z trzeciego zdjęcia najbardziej pasuje do tego określenia 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany