Lifting twarzy

Utrata kolagenu i elastyny to jedne z głównych przyczyn pojawiania się zmarszczek na twarzy. Z wiekiem ten proces jest nieunikniony. Dla osób, które nie chcą pogodzić się z taką koleją rzeczy, medycyna estetyczna znalazła odpowiednie rozwiązanie. Jest nim, lifting twarzy, który pozwoli pozbyć się objawów starzenia i poprawić samoocenę osób w średnim wieku. Jest też jednym z nielicznych zabiegów twarzy, którego efekty pozostają na stałe.

 

Wskazania i przebieg liftingu twarzy

Najczęściej na zabieg liftingu twarzy decydują się osoby, u których widoczne stały się zmarszczki w obrębie czoła i oczu. Poddają się mu także pacjenci o wrodzonym obniżonym napięciu skóry, a także walczące z opadającym owalem skóry i zanikiem konturów. Często lifting twarzy jest także połączony z zabiegiem odsysania tłuszczu, co wpływa na lepszy efekt.

 Zabieg przeprowadzany jest po wcześniejszej konsultacji z lekarzem chirurgiem. Podczas wizyty kontrolnej pacjent dowiaduje się, w jaki sposób będzie przebiegał sam lifting twarzy. Podczas zabiegu skóra twarzy nacinana jest w niewidocznych miejscach. Najczęściej będzie to potylica i linia włosów w okolicach skroni. Następnie naciąga się skórę, co pozwala lepiej zaznaczyć kontur twarzy. W kolejnym kroku wycinany jest jej nadmiar, a całość zszywana cienkimi nićmi. Cały zabieg może trwać do trzech godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Pacjenci, którzy decydują się na ten zabieg powinni wybrać ofertę renomowanej kliniki medycyny estetycznej. Jedną z wartych uwagi placówek jest Horizon Medical Center w Warszawie. Bogate doświadczenie i spore grono specjalistów pozwoli na sprawne przeprowadzenie zabiegu.

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Bezpośrednio po samym zabiegu pacjent jeszcze przez kilka dni może odczuwać ból. Gojenie się ran trwa zazwyczaj dziesięć dni, po tym czasie etapami zostają usunięte szwy. Normalna aktywność jest możliwa już po dwóch tygodniach od zabiegu, a pierwsze efekty są widoczne po zejściu opuchlizny. Precyzyjnie przeprowadzone cięcia i szycie pozwalają całkowicie ukryć blizny, które już po kilku miesiącach stają się blade i mało widoczne. Efekt po liftingu twarzy utrzymuje się przez długi czas i w zasadzie nie ma potrzeby powtarzać go kolejny raz.

 

 

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (95 głosów, średnia: 3,35 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany