Lakiery do paznokci hybrydowe – co musisz wiedzieć?

Spis treści:

Czym charakteryzują się lakiery do paznokci hybrydowych? O czym pamiętać, kupując takie lakiery? Sprawdź, co musisz wiedzieć o lakierach hybrydowych!

Lakiery do paznokci hybrydowe – co musisz wiedzieć?

Lakiery do paznokci hybrydowe i tradycyjne – które są lepsze?

Dla każdej kobiety posiadanie pięknych i zadbanych dłoni oraz paznokci to jeden z podstawowych zabiegów. Aby faktycznie tak było, wiele z nas regularnie pojawia się u kosmetyczki. O ile efekty takich działań z reguły są bardzo dobre, to jednocześnie wiążą się z dość wysokim zaangażowaniem finansowym – a przecież szczególnie w dzisiejszych czasach zwracamy ogromną uwagę na ograniczanie choć niektórych wydatków. Wszystko to sprawia, że coraz więcej pań decyduje się na robienie manicure w domu. Najczęściej decydujemy się na lakiery do paznokci hybrydowe, które pod wieloma względami wydają się znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne lakiery – a przecież to od nich rozpoczynałyśmy przygodę z malowaniem paznokci.

Z czego zatem wynika tak duże zainteresowanie lakierami hybrydowymi? Nie da się ukryć, że w tym miejscu na pierwszy plan wysuwa się jakość kompozycji wykonanej za pomocą lakierów hybrydowych. Otóż właściwie utwardzony i zabezpieczony lakier hybrydowy doskonale opiera się uszkodzeniom mechanicznym i jest odporny na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dlatego też lakier utrzymuje się na płytce przez nawet 3-4 tygodnie. W efekcie bardzo możliwe, że szybciej pojawią się odrosty niż ewentualne odpryski lakieru. I na koniec nie można pominąć faktu, że lakiery do paznokci hybrydowe otwierają przed Tobą całą masę stylizacji, których nie stworzysz przy użyciu lakierów tradycyjnych.

Jak wybrać najlepsze lakiery do paznokci hybrydowe?

Nie da się ukryć, że do Twojej dyspozycji jest cała paleta lakierów hybrydowych – znajdziesz je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Możesz wybierać spośród całej masy kolorów i producentów, tu warto jednak zwrócić uwagę na pewien aspekt. Otóż jeśli tylko masz taką możliwość, wybieraj lakiery hybrydowe do paznokci znanych i renomowanych firm. Są one wykonane przy wykorzystaniu lepszych składników oraz cechują się większą trwałością. Z drugiej strony pamiętaj, że nie zawsze drogi lakier będzie lepszy. Zawsze też przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź skład produktu – dobry lakier hybrydowy nie powinien zawierać takich składników jak DBP, toluen czy formaldehyd.

To wciąż nie wszystko, co musisz wiedzieć przed dokonaniem zakupu. Na Twój komfort pracy z lakierem hybrydowym wpływ ma np. jego konsystencja. Jeżeli lakier jest za rzadki, może spływać z płytki paznokcia, podczas gdy zbyt gęsty lakier będzie Ci trudno rozprowadzić po płytce paznokcia. Z pewną rezerwą musisz też podchodzić do opinii, które znajdziesz w sieci. Przecież produkt, który nie odpowiada komuś innemu, nie musi być nieodpowiedni także dla Ciebie. W razie konieczności poproś o pomoc swoje koleżanki – wspólnie na pewno podejmiecie najlepszą decyzję!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...