Komórki macierzyste – poznaj ich działanie dla zdrowia i urody!

Zapewne słyszałyście już o zabiegach z udziałem komórek macierzystych. To niezwykły rodzaj komórek spośród milionów innych rodzajów znajdujących się z naszych ciałach! Czym są komórki macierzyste? Czym różnią się od innych? Skąd się biorą? Jak działają?

 

  komórki macierzyste

Komórki macierzyste – czym są i gdzie się znajdują?

Komórki macierzyste to wyjątkowy typ komórek naszego organizmu. Ich unikalny charakter polega na zdolności do podziałów nieskończoną liczbę razy oraz odnawiania się przez dłuższy czas. Cała magia ukryta jest w tym, iż są niewyspecjalizowane i mogą przekształcać się w każdą inną wyspecjalizowaną komórkę. ,,Największe źródło komórek macierzystych w organizmie człowieka znajduje się w tkance tłuszczowej. Komórki te są także obecne w szpiku kostnym oraz w krwi, lecz największa ich ilość mieści się pomiędzy komórkami tłuszczowymi. Ich pobranie odbywa się na drodze liposukcji. Następnie po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu w laboratorium zostają podane w określone miejsce np. stawy, więzadła, ścięgna lub mięśnie” – wyjaśnia dr Andrzej Komor, specjalista ortopeda z Kliniki Medycyna Urody. Bardzo ważna jest odpowiednia jakość zawiesiny komórkowej stosowanej w terapii komórkami macierzystymi. „W Warszawie jako jedni z nielicznych jesteśmy certyfikowaną przez Ministerstwo Zdrowia placówką wykonującą zabiegi na bazie komórek macierzystych” – informuje dr Komor.

 

Przełom w walce o młodość

W związku z tym, iż zainteresowanie komórkami macierzystymi stale rośnie, trafiły one również do gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki swoim właściwościom poprawiają gęstość, napięcie i jędrność skóry, wpływają również bardzo korzystnie na walkę z przebarwieniami. Są wykorzystywane do usuwania blizn, leczenia nadmiernego wypadania włosów, kuracji przeciwzmarszczkowych, powiększania biustu czy modelowania kształtu twarzy, czyli zdecydowanie upiększają i odmładzają.

Tylko z certyfikatem

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych są dostępne w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na zaawansowaną technologię i bardzo rozbudowane procedury akceptacji wykonuje się je w zaledwie kilku klinikach w Polsce. Klinika Medycyna Urody jest jedną z niewielu ośrodków medycznych, które mają możliwość wykonywania zabiegów opartych na wykorzystaniu komórek macierzystych. Wszelkie uprawnienia dla Kliniki nieprzypadkowo potwierdza Ministerstwo Zdrowia. To ciężka praca, nauka oraz obserwacja działań Kliniki wpłynęła na zaufanie i uznanie na najwyższym poziomie.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  8 stycznia 2016 15:28

  Ciekawy artykuł. Nie słyszałam o zabiegach na bazie komórek macierzystych.

  Odpowiedz
 2. Żanett  8 stycznia 2016 15:42

  Warto posiadać takie informacje.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  9 stycznia 2016 19:24

  Już o tym słyszałam i myślę że takie zabiegi na bazie komórek macierzystych są bezpieczniejsze dla zdrowia

  Odpowiedz
 4. martus2833  10 stycznia 2016 20:44

  Ciekawe…

  Odpowiedz
 5. BlackMary  10 stycznia 2016 20:54

  Bardzo interesujące zastosowanie tych komórek macierzystych.

  Odpowiedz
 6. Aneta  12 stycznia 2016 14:43

  Słyszałam o tym 🙂

  Odpowiedz
 7. lilkawodna  15 stycznia 2016 10:45

  Bardzo interesujący artykuł

  Odpowiedz
 8. magda6915  15 stycznia 2016 14:39

  Coraz częściej o nich słyszę w mediach

  Odpowiedz
 9. Aga  18 stycznia 2016 11:05

  Tak, to modny temat! Ostatnio czytałam o takim zabiegu Klapp z wykorzystaniem komórek macierzystych na gazeta.pl. Pokazane były efekty przed i po kuracji. Rewelacyjnie wyglądało, zwłaszcza w przypadku blizn potrądzikowych!

  Odpowiedz
 10. Patriszia  27 stycznia 2016 22:50

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Odpowiedz
 11. luna341  21 lipca 2016 19:04

  Takie zabiegi z użyciem komórek macierzystych sa coraz bardziej popularne.

  Odpowiedz
 12. kasiadrozdz  20 września 2016 11:35

  ciekawe

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany