Kiedy warto suplementować magnez?

Jeśli odczuwasz przewlekły brak energii, niepokój, rozdrażnienie, narzekasz na skurcze czy drganie powieki lub masz problem z wypadającymi włosami lub słabymi paznokciami… To wszystko mogą być objawy braku magnezu w organizmie.

Jaką rolę dla zdrowia pełni magnez?

Magnez to niezwykle ważny minerał dla naszego zdrowia, bierze udział w kilkuset procesach biochemicznych, zachodzących w organizmie, m.in. w syntezie białek, tłuszczy i węglowodanów, wspomaga transport innych pierwiastków takich jak sód, potas czy wapń, bierze udział w procesie budowy mózgu i wiele więcej.

Brak wystarczającej ilości magnezu w organizmie może wpływać więc na wiele aspektów naszego zdrowia. Oprócz wyżej wymienionych skutków niedoboru magnezu, osoby odczuwające brak tego pierwiastka, mogą skarżyć się również na problemy ze snem, spadek odporności, częste bóle głowy, zaburzenia trawienia czy problemy ze stawami.

Jaki magnez jest najlepszy?

Istnieje wiele rodzajów magnezu, ich dobór zależy od indywidualnych potrzeb i celów, jeśli jednak zależy nam na szybkim i skutecznym uzupełnieniu niedoborów, warto wybrać te najlepiej przyswajalne i najskuteczniejsze formy magnezu.

MyBestMagnesia, to suplement, który zawiera aż 5 organicznych, najlepiej wchłanialnych rodzajów magnezu, a ich biodostępność jest zdecydowanie większa niż w przypadku form  nieorganicznych. Preparat dostarcza Ci aż 400 mg magnezu w dobowej dawce, co daje 107% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek.

Kluczem do sukcesu w przypadku suplementacji magnezu jest jego odpowiednia forma i wysoka wchłanialność, a także obecność dodatkowych substancji, które pomogą zwiększyć jego działanie. MyBestMagnesia to bezpieczny preparat, przebadany przez akredytowane laboratorium Eurofins Polska, który posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Suplement wzbogacony jest o 2 rodzaje najlepszych folianów (kwas foliowy oraz l-metyfolian wapnia) a także cynk, biotynę i witaminy: B12 oraz B6.

MyBestMagnesia to absolutna doskonałość wśród magnezów, która przyniesie realne efekty dla Twojego zdrowia.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (25 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...