Krok po kroku: jak zrobić warkocz w stylu romantycznym – pod kapelusz

Filcowy kapelusz to modowe must have nie tylko tego sezonu. Luźny warkocz na boku doskonale będzie pasował do takiego nakrycia głowy. Jak go wykonać?

Klasyczny filcowy kapelusz to modowe must have nie tylko tego sezonu. Klasykę warto przełamać zdecydowanym kolorem, który podkreśli naszą urodę. Fryzura z warkoczem – dziewczęcym, luźnym  na boku  doskonale będzie pasował do takiego nakrycia głowy. Luźny splot wygląda bardzo naturalnie, a jednocześnie jest praktyczn- ym rozwiązaniem przy jesiennej aurze, wietrznej i deszczowej. Oto nasz tutorial, jak zrobić warkocz w stylu romantycznym

Romantyczny warkocz

Jak zrobić warkocz w stylu romantycznym

Do wykonania stylizacji potrzebne będą:

  • Prostownica Silk S9600 marki Remington,
  • grzebień, wsuwki, lakier do włosów,
  • Kapelusz MIKE HatHat.

Romantyczny warkocz Krok 1

Krok 1

Zrób grzebieniem przedziałek lekko z boku. Używając prostownicy Remington Silk, delikatnie zakręć włosy. Wsuń kosmyk włosów między płytki prostownicy umieszczając ją jak najbliżej głowy. Następnie przesuwaj prostownicę w dół jednocześnie nią obracając. Podkręcaj włosy pasmo po paśmie.

Romantyczny warkocz Krok 2

Krok 2

Na końcu zakręć grzywkę. Wyprostuj włosy u nasady i podkręć je dopiero od połowy długości rotacyjnym ruchem ku górze. Grzywka powinna być wywinięta na zewnątrz, wtedy będzie dobrze komponowała się z rondem kapelusza.

Romantyczny warkocz Krok 3

Krok 3

Przegarnij wszystkie włosy na jedną stronę głowy. Następnie odgarnięte włosy przypnij wsuwkami.

Romantyczny warkocz Krok 4

Krok 4

Zapleć włosów w luźny warkocz, tak aby kręcone kosmyki swobodnie z niego wystawały. Na koniec możesz dodatkowo poluźnić splot rozciągając warkocz delikatnie na boki.

Romantyczny warkocz Krok 5

Krok 5

Załóż kapelusz HatHat i gotowe!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 3,96 z 5)
zapisuję głos...