Jak urządzić małą łazienkę?

Spis treści:

Mała łazienka w mieszkaniu w bloku to najczęściej występująca przestrzeń w zabudowie mieszkalnej. Zagospodarowanie jej sprzętem AGD stanowi nie lada wyzwanie. Jednym z ważnych urządzeń, które ułatwiają organizację w niewielkim pomieszczeniu, jest pralko-suszarka slim. Jak dobrać tego typu sprzęt do malej łazienki?

 • Suszarka do małej łazienki i jej umiejscowienie — jak dobrać suszarkę do suszenia prania?
 • Urządzenie do suszenia ubrań, czyli suszarki na pranie
 • Zakupy w sklepie internetowym

Suszarka do małej łazienki i jej umiejscowienie — jak dobrać suszarkę do suszenia prania?

Pierwszym krokiem przed zakupem pralko-suszarki do małej łazienki jest dokonanie dokładnego pomiaru dostępnej przestrzeni. Trzeba dobrze przemyśleć, gdzie można umieścić urządzenie, aby było komfortowe w użytkowaniu, był do niego pełen dostęp i nie ograniczało ruchu. W niewielkiej łazience sprawdzi się także pralko-suszarka slim o niskim poziomie hałasu, tak aby nie zakłócać spokoju w domu. Parametry dotyczące emitowanych w czasie pracy decybeli znajdują się zawsze na obudowie.

Urządzenie do suszenia ubrań, czyli suszarki na pranie

Wielu konsumentów już dawno zamieniło klasyczną rozkładaną suszarkę na praktyczne rozwiązanie, jakim jest pralka ze wbudowaną opcją suszenia.  Pojemność pralko-suszarki jest niezwykle ważna, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wybierzmy zatem model, który pomieści odpowiednią ilość prania. Oprócz tego pod uwagę należy brać dodatkowe funkcje, takie jak programy prania, suszenia na różne poziomy wilgotności, czy opóźnianie startu, są bardzo przydatne i mogą usprawnić codzienną obsługę urządzenia.

Pamiętajmy także, że pralko-suszarki różnią się pod względem efektywności energetycznej, dlatego należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia, po to aby wybrać sprzęt, który będzie także przyjazny dla środowiska i oszczędny w zużyciu energii.

W pralko-suszarkach funkcjonują dwa główne systemy suszenia, tj. kondensacyjny i odprowadzania powietrza. System kondensacyjny jest bardziej uniwersalny, ponieważ nie wymaga podłączenia do wentylacji, ale za to wymaga regularnego opróżniania zbiornika na wodę. System odprowadzania powietrza jest natomiast bardziej efektywny, ale wymaga możliwości wyprowadzenia węża do wentylacji na zewnątrz pomieszczenia.

Zakupy w sklepie internetowym

Dobrze znane marki AGD, z założenia, są gwarantem wysokiej jakości. Inwestycja w renomowaną markę oznacza trwałość, ale także dostępność serwisu i części zamiennych. Przed zakupem jednak zawsze warto przeczytać opinie i recenzje użytkowników oraz ekspertów dotyczące interesującego nas sprzętu. Wszystko po to, by po wysuszeniu ubrań w urządzeniu prezentowały się one perfekcyjnie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (11 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Klara  19 listopada 2023 20:43

  Zamiast wanny zrobiliśmy prysznic typu walk-in a pralka i suszarka stoją jedna na drugiej dzięki specjalnemu łącznikowi. Meble, umywalka i wc są podwieszane, dzięki czemu bez przeszkód wjeżdża pod nie braava sprzątając. Nasza łazienka jest mała, ale funkcjonalna 🙂

  Odpowiedz
 2. Sanplast  24 listopada 2023 08:12

  Ja jestem szczęśliwa, że zrezygnowałam z pomysłu prysznica z szybą walk-in i zrobiliśmy normalne zamykane drzwi. Płytki najlepiej nie gładkie, zwłaszcza na podłodze. My mamy szare z motywem lastryko i są świetne. I dobrym rozwiązaniem okazało się zrezygnowanie z dwóch umywalek. Mamy jedna, ale za to duża więc w razie czego mogą z niej korzystać dwie osoby. A dzięki jednej umywalce zyskaliśmy dużo wolnego miejsca na blacie które dużo bardziej nam się przydaje na co dzień.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany