Jak smart woman korzysta ze swojego smartfona?

Nowoczesna kobieta, chcąc sprostać wszystkim wymaganiom, jakie stawia jej współczesność, musi nadążać za nowinkami technicznymi, zwłaszcza tymi, które pomagają oszczędzić jej czas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet staje się posiadaczkami smartfonów, które służą już nie tylko jako gustowny gadżet, ale też ułatwiają wypełnianie codziennych obowiązków, dzięki nowoczesnym aplikacjom.

Czego unikać, wybierając wymarzony smartfon

Według ostatniego Raportu Generation Mobile kobiety i mężczyźni w większości w podobnym stopniu korzystają z funkcji smartfona. Różnice można zaobserwować w korzystaniu z serwisów informacyjnych i video typu youtube, co znacznie częściej robią mężczyźni, kobiety natomiast nieco częściej korzystają z wbudowanego aparatu fotograficznego i serwisów społecznościowych. Potwierdzają to  najnowsze dane Socialbakers kobiety stanowią 52% użytkowników Facebooka w Polsce.

Najpopularniejsze aplikacje

Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn największą popularnością cieszą się aplikacje muzyczne, komunikacyjne oraz społecznościowe, jak wspomniany już wcześniej Facebook (ponad 10 mln zarejestrowanych użytkowników w Polsce) czy rosnący w siłę Twitter. Wśród kobiet dużym zainteresowaniem cieszą się też aplikacje odpowiadające popularnym serwisom internetowym, jak np. portalom plotkarskim czy sklepom modowym, a także porównywarkom cen, dzięki którym nie będą przepłacać  (wg Raportu GM 2013 blisko 1/3 badanych w wieku 15-34 sprawdza w sieci ceny produktów).

Biorąc pod uwagę korzystanie ze smartfonów w ogóle – mężczyźni w dalszym ciągu są o kilka punktów procentowych przed kobietami, ale różnica ta z roku na rok maleje (53,2% do 46,8% wg Raportu GM 2013). Wniosek jest prosty – kobiety nie zostają w tyle i coraz lepiej radzą sobie z technologicznymi nowościami, z łatwością wprowadzając je w życie i korzystając z ich pomocy do załatwiania codziennych spraw, by zaoszczędzić czas.

Kobieta wielozadaniowa

Nowoczesna kobieta praktycznie nie rozstaje się ze swoim smartfonem i w coraz większym stopniu korzysta z niego przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Wiedzą o tym specjaliści od aplikacji, dlatego też tworzą rozwiązania dedykowane właśnie kobietom, które nie tylko ułatwiają im życie codzienne, ale też stanowią formę rozrywki.

Jaka powinna być aplikacja dla kobiet?

 • Prosta w obsłudze, intuicyjna
 • Ułatwiająca wykonywanie codziennych obowiązków
 • Pozwalająca zaoszczędzić czas i pieniądze
 • Związane z trybem życia nowoczesnej kobiety
 • Posiadająca przyjazny kobiecy interfejs

Aplikacje pomagające szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście szczególnie cenią sobie mieszkanki dużych miast. Łatwa w użyciu, intuicyjna aplikacja mytaxi, pionier wśród aplikacji do zamawiania taksówek, umożliwia im bezpośrednie połączenie z kierowcą i wybór stawki przejazdu, a przy tym oszczędność czasu i pieniędzy. Z aplikacji mytaxi coraz częściej korzystają też zabiegane mamy, dzięki której ich zaufany kierowca zawozi i odbiera ich pociechy ze szkoły w ustalonej przez nie wcześniej godzinie, gwarantując im bezpieczeństwo i wygodę (możliwość śledzenia trasy taksówki na smartfonie).

Twórcy aplikacji nie zapomnieli również o paniach dbających o linię, tworząc rozwiązania pozwalające na rejestrowanie wahań wagi (np. Libra – Weight Manager) czy wyników treningu (np. RunKeeper).

Stereotyp kobiety siedzącej w domu i czekającej na męża już dawno odszedł do lamusa, choć i tak w dalszym ciągu wymaga się od niej prowadzenia domu, odwożenia dzieci do szkoły czy gotowania. Nowoczesna kobieta potrafi jednak to wszystko pogodzić z pracą, fitnessem i życiem towarzyskim, a aplikacje mobilne jej to wszystko znacznie ułatwiają.

Z jakich aplikacji korzystaja kobiety

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gusia.  15 czerwca 2013 18:34

  Lubimy smartfony 😉

  Odpowiedz
 2. Masza  17 czerwca 2013 07:28

  O tak,bardzo lubimy:)

  Odpowiedz
 3. metes04  14 lipca 2013 11:08

  Ciekawy artykuł , czasem mamy rzecz i nie potrafimy z niej w pelni korzystać

  Odpowiedz
 4. dudqa  19 lipca 2013 13:35

  Ja nadal niemoge ujarzmić swojego smartfona

  Odpowiedz
 5. Masza  1 sierpnia 2013 20:22

  Na początku tak miałam.Nie potrafiłam w pełni z niego korzystać,bo zwyczajnie nie wiedziałam jak:)

  Odpowiedz
 6. Agnieszka  31 października 2015 15:03

  Kapitalny artykuł

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany